TV LCD FULL HD jako monitor ... doświadczenia ...

pdata

New member
ja mam tv samsunga le46m87bd podłączony do kopma DVI-hdmi grafa 8800GT działają wszystkie dostepme rozdziałki mawet max nietypowe, w 1080p w trybie bez overscanu czyli 1:1 pix by pix obraz jest tak piękny że nie można sie napatrzec jesli chodzi ogry wszystko idzie idealnie zero smużenia lae nalezy powyłanczać wcześniej wszystki cyfrowe "poprawiacze" obrazu albo użuć trybu GRY, przez D-SUB to raczej porażka max rozdzielczość jaką udało mi sie uzyskac to 1280/960 a o jakosci raczej szkoda sie wypowiadac, działa większośc funkcji TV oprócz "poprawy płynności ruch" która tez mozna właczyc ale trzeba ustawic odświerzanie na 24do 25Hz, mimo to układ który ta funkcję realizuje w 1080p sie juz nie sprawdza dobrze działa max do 720p, filmy MIODZIO zadnych problemów ze skalowaniem czy to ze sterów nVidi (ogulnie marny efekt ) czy tez skalowanie TV (sredni efekt) najlepiej zapodac wszystko w 1:1. A FPP na 46 calach z PC niszczy efektem kazdą konsole, takie moje odczucie a mam jeszcze PS3 i xBox
 

porter_1983

New member
czyli w sharpie x20e po złaczu D-sub nie ustawie rozdzielczosci natywnej ?
a na złączu div-hdmi juz powinno pujsc na rozdzielczosci natywnej ? bez problemow ? czy wogole dupa lepiej nie kupowac tego monitora w ramach zastapienia nim monitora
 

poolu

New member
re

FPPfan

Dzięki za bardzo pożyteczne info. Chcę zrobić coś podobnego do tego co pokazałeś.
Czy mógłbyś wrzucić zdjęcia np. z Excela czy Worda? Czy czcionka jest gładka? Da się pracować przez dłuższy czas?

Aha, brałeś pod uwagę przy zakupie np serię M86 M87 np 40''? albo Toshibe 37x3000?

Dlaczego wybrałeś właśnie ten model???


Pozdrawiam
 

FPPfan

New member
Chcę dać fotki ale jakiś gównianny skrypt nie chce mi zatwierdzić posta pisząc: "1. UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi." Pff

W dodatku to jest moja 11 wypowiedź...
 
Ostatnia edycja:

FPPfan

New member
Wybrałem go dlatego że jest to najnowsza seria Samsunga na najnowszej generacji matryc tego producenta. Nie trzeba się bawić w żadne tryby tupu "game" bo przy reakcji matrycy na poziomie 5ms smużenie praktycznie nie występuje - gra mi się nawet lepiej niż na dedykowanym monitorze do PC Samsung SyncMaster 226BW (który ma czas reakcji 2ms). Kąty widzenia też idealne - chyba zastosowano matrycę SPVA gdyż naprawde nie ma utraty jakości/jasnosci/kolorów nawet pod dużym kątem.

Jeśli chodzi o jakiekolwiek aplikacje - TV w natywnej rozdzielczości działa jak pełnoprawny monitor LCD pixel-w-pixel. Obsługuje wszystkie standardowe czy niestandardowe rozdziałki.

Testowałem natępujące:

- Rozdziałki 4:3 - mocna dysproporcja obrazu (przeskalowane do 16:9)

640x480
800x600
1024x768
1280x960
1400×1050
1600×1200

- Rozdziałki 16:10 - lekka dysproporcja obrazu (ale zauważalna)

640x400
800x500
1024x640
1280x800
1440x900
1680x1050

- Rozdziałki 16:9 - idealne proporcje obrazu

1024 × 576
1280 x 720 HD 720p (jedyna rozdzielczość przy której występuje anomalia na PC - TV przełacza się w tryb "TV" i właczają sie wszystkie ulepszacze obrazu i odblokowują sie wszelkie opcje w menu...
1366 × 768
1920 x 1080 HD 1080p (natywna i najlepsza rozdzielczość - na niej wszystko wygląda przepięknie gry, filmy czy nawet strony internetowe)

Przy rozdzielczościach niestandardowych (formatu innego niż 16:9) nie występuje zjawisko nie mieszczenia sie całego obrazu na ekranie - TV zawsze przeskaluje wyświetlany obraz tak że idealnie pasuje szerokoscią i wysokością.

Co do innych modeli - nie brałem pod uwagi modeli większych niż 32" gdyż jak widać na zdjęciach na początku tego wątku - siedze przy tym TV jak przy monitorze do PC (odległość oczu od ekranu jakies 70cm) i ekran zajmuje mi praktycznie całą szerokość kąta widoczności oka. Przy większym musiałbym skakać wzrokiem po ekranie a to szybko by powodowało męczenie.

Oczy nie męczą się bardziej jak przy wpatrywaniu się w zwykły monitor - obraz jest idealnie stabilny, nie pływa nie smuży, kolory i ostrość obrazu super.

Jedynym minusem tego TV (który dał o sobie znać dopiero teraz gdy zrobiło sie naprawde ciepło) jest to że dość mocno grzeje w pokoju (bardzo odczuwam to w moim pokoiku 7m^2) :)

Poniżej daje fotki wedle prośby. Mój aparat jest do dupy i nie radzi sobie z robieniem fotek obrazu LCD i zdjęcia te KOMPLETNIE nie oddają prawdziwej jakości generowanego obrazu. Szczególnie mnie denerwują te z dupy wzięte fale na fotkach zbliżeń ekranu - w rzeczywistości nie mają miejsca.

Nie wiem czemu przestała działać funkcja
coś jest chyba zwalone na tym forum...nie moge tez wkleić zwykłego linku bo odrazu nie pozwala mi dodać posta. Dlatego też linki niestety trzeba sobie wkleić w okno przeglądarki samemu :/

members.lycos.co.uk/fppfan/tv/1.jpg

members.lycos.co.uk/fppfan/tv/2.jpg

members.lycos.co.uk/fppfan/tv/3.jpg

members.lycos.co.uk/fppfan/tv/4.jpg

members.lycos.co.uk/fppfan/tv/5.jpg
 

ortax360

New member
Witam

Z lcd jakie miałem najlepiej spisuje sie Sony X3000/3500 bez problemu wyswietla 1920*1080p przez VGA pieka czcionka , kolory itd . Dodatkowo mozna właczyc 100hz ( nie chodzi o odswiezanie obrazu ) i zdecydowanie poprawia sie płynnosc obrazu brak rozmazania .

Pozdarwiam
 
Ostatnia edycja:

FPPfan

New member
To żeś wyskoczył :D Za tego Sony można mieć dwa takie Samsungi jak mój i jeszcze na pożądny kabel HDMI wystarczy ^^ A te 100Hz to "chłyt matetidowy" :p Oglądałem model 100Hz obok tego mojego i róznicy jakoś widać nie było :)
 

Doujinshi

New member
super to wyglada :)
mailem kupic monitor 24'' full hd ale widze tv lepszy pomysl :)

Ja mam inne pytanie, co to za biurko i gdzie mozna takie dostac? :D

dzieki :)
 

FPPfan

New member
Biurko robiłem sam - blat i szuflada jest zrobiona z blatu kuchennego (nowy zamówiony na wymiar), nogi są pospawane z stalowych kształtowników i pomalowane farbą podkładową i czarną farbą wykańczającą :) Biurko DIY :) Biurko już ma kilka latek i było robione za starych dobrych czasów studiów kiedy to był czas na takie zabawy...
 

Doujinshi

New member
hehe powniens biurka robic bo takiego znalezc nie moge ;)

co do LE32A551P2 jak jest z koloram i matryca w tym tv. bo nie moge znalezc info czy to jest TN film czy s-pva czy to w TV nie wystepuje? i czy jest w stanie wyswietlic pelne 32 bity czy ditheruje jak moj monitor samsung 931bw i widac przejscia miedzy kolorami :???:
 
Ostatnia edycja:

novaczek

New member
Witam
A ja mam pytanie o podłączenie HDMI-HDMI. Mam Toshibę 40ZF355 i laptopa z wyjsciem HDMI (Asus 17" vista Home Premium, Media Center, nie ma wyjscia DVI) i probowalem polaczyc je jak napisalem wyzej HDMI-HDMI. Niestety na Tośce "blue screen" i brak jakiegokolwiek kontaktu.... nie mam doswiadczenia w Viscie (jak dotad wszedzie XP), w ustawieniach ekranu nie wykrywa nowego monitora i nie ma jak tego wymusic. Moze ktos cos pomoze??
 

FPPfan

New member
Doujinshi => Z tego co udało mi się znaleźć w necie to jest oparty o matrycę S-PVA. Jest to bardzo prawdopodobne gdyż zmiana kąta widzenia ma znikomy wpływ na jasność i kolory obrazu. Procesor obrazu generuje kolor 24bit. Przejść między kolorami nie widać ale na zwykłym monitorze do PC także nie widziałem więc może źle patrze - grafikiem nie jestem i nie oglądam obrazu pod lupą :).

Novaczek => Niestety nie bawię się na Viście i nie miałem jeszcze karty grafiki z natywnym wyjściem HDMI. Pierwszą rzeczą jaką można sprawdzić to jak najnowszy driver do karty grafiki laptopa. Nie wiem jaki GPU masz w tym laptopie ale np. Obsługa TV FullHD i wyjścia HDMI została w sterownikach nVidii dodana całkiem niedawno i starsze wersje mogą poprostu nie potrafić obsłużyc takiego połączenia. Na stronie producentów laptopów najczęściej są stare wersje sterowników.
 
Ostatnia edycja:

novaczek

New member
Na pomysł podmiany sterowników juz wpadlem.... tyle ze najnowsze stery do nVidii nie chca wspolpracowac z moja karta.... czyli umarl w butach....
 

Doujinshi

New member
Co do LE32A551P2, na pc audio in, co to jest za jack (optyczny?) bo to nie wyglada na standardowego toslinka ;) mam tv w koszyku i nie wiem jaki kabel wziasc do tego ;)
 

Doujinshi

New member
Telewizorek juz mam :)

metoda prob i bledow doszedlem do tego ze ten wtyk to 3,5 mm jack ;)

mam inne pytanie, po podlaczeniu konsoli Playstation 2 mam male paski po bokach, wszedzie jest 16:9 ustawione, brakuje mi strasznie opcji rozciagneicia malego w poziomie, nie wiem czem unie moge jej znalezc, probowalem wiele trybow, zwykle mam tylko 16:9, zoomy rozne i 4:3, nie ma opcji auto wide i just scan, a w innyc hopcjach jak sa male ikonki do regulacji to nie ma rozciagania w poziomie, tylko w pionie, ktos cos moze poradzic?
 

Efru

New member
Może moje pytanie nie pasuje do tego wątku ale mam do was prośbę.


Możecie polecić jakiś tv HD ready 26" (nie mniej nie więcej) do używania jako monitor połączeniem dvi-hdmi albo dvi-dvi

do 1600-1700 zł

z góry serdecznie dziękuję

Pozdrawiam
Efru
 
Do góry