TV LCD do 3500zł

Która z niżej wynienionych firm produkuje najlepsze TV LCD


  • Total voters
    0

lzp

New member
Wladek!! Prawda jest taka że tu się niczego nie dowiesz jeśli chodzi o kupno telewizora. Oczywiście wszyscy doradzą Ci JVC, Toshiba, Sharp. JAk się zapytasz o tv do 3,500 zł to Ci doradzą JVC za 5000. Jak zapytasz czy np. Samsung jakiś tam jest dobry to Ci doradzą Toshibę itp. Ludzie!!!! Jak mam 3500 zł to chcę kupić za 3500 zł, a nie za 4000 zł!!!
Stary idź do sklepu. Zobacz sobie kilka telewizorów, poproś niech Ci puszczą na antenie na dvd. Zobacz co Ci najlepiej pasuje. Kup, przynieś do domu i ciesz się. W domu bedziesz miał w pokoju jeden telewizor i nie będziesz miał porównania więc zaaakceptujesz to co masz.
Ja z miesiąc szukałem po necie opinii, porad. Tylko mnie to skołowało i wk... (choć chyba wiem które firmy najwięcej płacą sprzedawcom za zachwalanie swoich produktów). Poszedłem do sklepu kupiłem Philipsa 42PFL7662D i niech sobie piszą co chcą telewizor jest zajefajny.

P.S Eksperci z forum. Macie dużą wiedzę to fakt, ale jak chcecie pomóc to odpowiadajcie konkretnie na pytania. Nie chciałem nikogo urazić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
widocznie czytałeś po łebkach.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26776
też jest proponowany -
Ale nie każdemu odpowiada taka jakość. Chyba że miałeś doczynienia do tej pory ze słabszą jakością telewizorów . Ale nie każdy tak ma.

Niestety katy boczne mimo warunków dziennych pozostawiaja sporo do życzenia. Wieczorem będzie jeszcze gorzej.

p1090117wr8.jpg


Mnie to stanowczo nie odpowiada.
Wolę taką jakość :

Jednocześnie chcielibyśmy zaprezentaować jak w słoneczny dzień działa filtr 3+. Na poprzednich ujęciach innych plazm /konkurencji/ , ekran działał prawie jak lustro.
p1070850gf9.jpg


Jeśli wyliczasz telewizory w wątkach to uczciwie zauważysz że podawane są wszystkie firmy ale oferta zależy od potrzeb i warunków.
Jeśli wybierzesz telewizor na podstawie prezentacji sklepowej możesz spokojnie dołaczyć do grona niezadowolonych użytkowników.
Najlepszą formą jest prezentacja w domu klienta. Ale ma oczywiście sens wtedy gdy masz większe potrzeby niż podstawowa cena .
Obrazowo?
Nie każdy sięga marzeniami do zakupu Daewo Tico :(.
 

mietek099

New member
Mr.P. napisał:
Jak sobie radzi samsung a656 z konsolami ?

Osobiście widziałem Samsunga LE32A656 w akcji na bardzo mocnym sygnale z Blu-Ray'a. Szczęka mi opadła. Jak już tutaj ktoś wspomniał, może samsungi mają troszkę gorsze skalowanie w SD, ale te telewizory w HD pokazują dopiero pazura. Sam byłem w szoku,że TV generuje takiej jakości obraz. Pytasz o konsole więc ja Tobie odradzę Full HD bo i tak gry są produkowane w 720p (na PS3 jest zaledwie parę gier w NIEPEŁNYM 1080p). Sam parę dni temu kupiłem specjalnie pod PS3 Samsunga LE37A451, który stał obok 656 i miał podłączony ten sam sygnał. Nie widziałem różnic w obrazie, nie muszę przepłacać na Full HD ( z 3 metrów i tak tego nie zauważę), więc wybrałem A451. W sklepie gość chciał mi wkręcić 200 zł droższego Sharpa (chyba D44) ale po podłączeniu konsoli, stanowczo wygrał Samsung. Sharp smużył niemiłosiernie i to przy podłączeniu przez HDMI! Jestem niezmiernie zadowolony z mojego wyboru. Giery - żyleta. DVD (upscalling) - troszeczkę mniejsza żyleta ;] Blu-Ray'a jeszcze nie odpalałem ale na bank będzie żyleta;] Sprawdź te dwa TV osobiście w sklepie i wtedy zobaczysz o czym mówię.
 

adamson

New member
tv 37 lub 42"

kiki napisał:
ale może napisz do czego ma służyć ?
jakie masz warunki ?

Witam

Jesli mozna to z chec sie podlacze pod tamat gdyz obecnie szukam jakiegos dobrego LCD a wiem ze jest tu kilka osob ktore znaja sie na rzeczy.
LCD bedzie w salonie o wymiarach 7,5 na 4m , odleglosc od miejsca ogladajacego okolo 3-5m.
LCD bedzie wykorzystywane do ogladania tv sat (polsat cyfrowy), DVD -HD, byc moze kiedys jakies playstation lub xbox.
Mysle ze juz nalezy brac LCD FoolHD.
Kwota jaka bym cchial przeznaczyc to do okolo 4000zł, jak bedzie nizej to tez dobrze. TV raczej ma byc trwale tak zeby wystaczyl na kolejne 10 lat ;)
Pozdrawiam i czekam na jakies podpowiedzi
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
adamson - Sharp 46 X 20
Bo na modele 100 Hz - nie wystarczy kasy. Ale jeśli faktycznie masz 5 metrów to i tak nic wiecej z tej odległości nie wypatrzysz .
Chyba że zdecydujesz się podnieść kwotę - albo dosuniesz się do ekranu :D
 

adamson

New member
kiki napisał:
adamson - Sharp 46 X 20
Bo na modele 100 Hz - nie wystarczy kasy. Ale jeśli faktycznie masz 5 metrów to i tak nic wiecej z tej odległości nie wypatrzysz .
Chyba że zdecydujesz się podnieść kwotę - albo dosuniesz się do ekranu :D

46" troche za duzy :)
a czy samsung LE40A656?
 

Gusst

New member
Witam. Prawda że ważne jest nasłonecznienie pomieszczenia w czasie oglądania ? Zatem czy matryca Samsunga nie działa jak lustro ?
Jeśli można prosić o poradę... Chcę kupić TV do nasłonecznionej kuchni gdzie tylko ściana na tle której będzie stał telewizor niema okien. Oglądać będziemy więc często w dzień (20"Panasonic sobie radzi ze światłem) i po zmroku. Chciałbym raczej 32" bo od foteli jest 3m a krzesła przy stole 2,5m. W kuchni sygnał mam z dachu (bo umowa z Cyfrą+ wygasła) ale podłączę też satelitę . Przy kolacji chętnie oglądamy sport . Tu też chciałbym demonstrować zdjęcia z lustrzanki ,podłączuć laptopa.Czytałem coś o bezprzewodowym komunikowaniu się TV z siecią domową ... To możliwe ? Chciałbym w miarę nowy model .Budżet do 4000 zł. Co proponujecie ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gusst - zacząłbym od Hitachi 32 Ut:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27582

icon1.gif
Hitachi 37 UT MX70 super slim - test
Hitachi 37 UT MX70 super slim - test

UT37MX70E_L3_1.jpg

Opracowując ekrany nowej generacji UT (ultra-thin), firma Hitachi w znacznym stopniu
zmieniła wewnętrzną konstrukcję paneli. W efekcie gotowy produkt ma teraz grubość
wynoszącą zaledwie 1/3 konwencjonalnego telewizora płaskiego.


Jest to obecnie najcieńszy telewizor na świecie/ 35 mm /. Ciężar 10,9 kg.
Nie obyło się też przy okazji z przemeblowaniem systemu.
Telewizor nie posiada tunera telewizyjnego oraz posiada jedno złacze HDMI.
Jest świetnie zaprojektowany . Obudowa błyszcząca z tyłu i z przodu.

Nowe modele są zgrabne i lekkie: mają grubość zaledwie 35 mm i ciężar już od 10,9 kg.
To także pierwsze na rynku urządzenia tego typu, które doskonale wyglądają z każdej
strony, także z tyłu. Dają większe możliwości ustawiania w domach i miejscach publicznych.
Pozwalają wygospodarować więcej miejsca i doskonale pasują do większości pomieszczeń,
nie zaburzając ich walorów estetycznych.


Nowe urządzenia mają ekrany o przekątnych 32" (format HD, model UT32MH70) oraz
37 i 42" (format 1080 HD, modele UT37MX70 i UT42MX70). Zastosowano w nich
technologię LCD IPS, która daje bardzo dużą jasność i kontrast oraz silnie nasycone kolory.


013_P1050016.JPG


32 Pioneer Kuro:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=28765

Ujęcia TVP są rewelacyjnej jakości.
028_P1040933.JPG


Loewe 32 Xelos;
www.loewe.de

==========================================
adamson - przy odległości 5 metrów - wielkość 40" lcd jest poprostu za mały. Ale oczywiście decyzja należy do Ciebie.
 

Pendrak2

New member
Jaki LCD do PS3 i n-ki?

Witam wszystkich.
Chcę zakupić tv do grania na ps3 i oglądania platwormy n odległość od tv ok. 3m cena 3000zł moimi faworytami sa Samsung le 37a656 i SONY KDL-32W4000
Co myśliće, który lepiej bedzie się nadawał?:hmm:
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 85693

Guest
Po miesiącu śledzenia tego forum momentami bardo nie zrozumiałego dla takiego laika jak ja
zdecydowałem się na zakup Samsunga le40A656
cena w sklepie internetowym 3150zł z wysyłką, myślę że dobra.
A w realu 100% zadowolenia.
Podłączyłem do zwykłej anteny i obraz na 4
a jak podłączyłem pod satelitę to 5 !
Czekam na uruchomienie kanałów HD ale w tedy to chyba będę szczęśliwy :grin:
 

Gusst

New member
Kiki proponujesz : "Gusst - zacząłbym od Hitachi 32 Ut" , "32 Pioneer Kuro", "Loewe 32 Xelos" .
Wolałbym ze dwie propozycje bardziej rozpowszechnionych w Polsce marek jak np. Sony, Panasonic, Philips. Mają matowe nie lustrzane ekrany , dostępne są w całej Polsce , znane serwisom , mają je inni internauci których można zapytać w razie problemu , instrukcje i menu są napewno spolszczone . Proponowane TV to "niszowe" albo przekraczające cenę nawet 4500 zł i tak niemałą jak na 32" w kraju gdzie najpopularniejsze stacje nie nadają jeszcze w HD .
Czy polecicie mi "coś " do oglądania z 3m w dzień i wieczorem w kuchni z różnych kątów , do zdjęć i łączności z laptopem ? Podłączenie TV do anteny dachowej i tunera sat. a po nowym roku do HD . Szkoda trochę ponad 4000 zł . Prawda ?
Może coś bardziej klasycznego z tegorocznej produkcji ? A może Philips 9613 czy też Sony lub Panas ?
 

g00

New member
Philips 32PFL9613 D ..juz od 3229 !! 100Hz, MPEG-4, full HD..czego chcieć wiecej..i ten dyskretny urok srebrnej ramki na froncie obudowy..kto widzial ten wie ;)


pozdrawiam
 

skylla1

Member
Bez reklam
kwestia gustu

Mnie obudowy Philipsa w ogóle nie odpowiadają i jakiego nie miałby obrazu, na pewno nie kupiłbym :). Poza tym w sytuacji gdy dobre 100Hz 32'' zaczynają się od 1800 trudno cenę 3300 uważać za akceptowalną...
 

g00

New member
ależ oczywiście...gust, o nim nie bedziemy dyskutować. Aczkolwiek, napisz proszę gdzie takie tanie 32 widzialeś, Full HD z MPEG4 i 100Hz od 1800 a pewnie się tam wybiore i kupię (bez wzgledu na obudowę) ? ;)
 

skylla1

Member
Bez reklam
bez mpeg4

g00 napisał:
Aczkolwiek, napisz proszę gdzie takie tanie 32 widzialeś, Full HD z MPEG4 i 100Hz od 1800
No OK z MPEG4 nie ma, ale jesli ma się kablówkę lub jakiś pakiet sat to to niepotrzebne. Poza tym są.
A jesli juz ma byc MPEG4 to choćby Sony 32W4000 jest już za ok 2500.
Nadal więc upieram się, że cena powyżej 2500-2600 jest obecnie nieakceptowalna, za tyle to można obecnie kupic świetne 40''.
 

Gusst

New member
Czy Philips 32PFL9613 ma MPEG-4 ? Nigdzie tego nie widziałem ? Cena jest taka jak 32Philips9603 który nie ma 100Hz. Czy tzn. że jest to równorzędny z Panasonicem 32 Lzd85 i Sharpem 32XL8 ?
 

mckolt

New member
Mam zamiar kupić lcd 32" do kwoty podobne co autor wątku. Odległość od telewizora 2m-2,3m, pokój w dzień średnio nasłoneczniony. Odbiór obrazu głównie z tunera cyfrowy polsat, cyfra + ,dvd, w przyszłość odbiór full-hd, konsola ps3. Zastanawiam się nad modelami z serii np. SONY KDL-32W4210 .Opinie są bardzo dobre , jedyne co mnie martwi to czas reakcji i odświerzanie tylko 50mhz. Niewiem czy to będzie miało duży wpływ przy oglądaniu z bliska dynamicznych scen, czy graniu na konsoli.Po przeczytaniu sterty wątków naprawdę trudno zdecydować się na konkretny model... liczę na waszą pomoc
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

mckolt

New member
Dziękuję Kiki za odpowiedź. Niestety nie mogę się dostać do tych linków co podałeś chyba to jest ''zamknięta strefy Klubu''. Wczoraj znalazłem jeszcze jeden ciekawy model telewizora jednak nie ma na jego temat wiele opinii w internecie : PHILIPS 32PFL9613D
moje typy jeszcze to :
SONY KDL-32W4000
SHARP 32XL8E 100HD
SAMSUNG LE32A756
Pozdrawiam
 
Do góry