TV LCD do 2 - 2,5 tys. PLN - jaki?

kr0mk4

New member
Szanowni Koledzy i Koleżanki,

jestem zainteresowany kupnem TV LCD. Na ten cel będzie przeznaczona kwota od 2 - 2,5 tys. zł
Od kilku dni przeglądam fora,dane techniczne, oferty i inne cenniki... niestety mam coraz większy mętlik w głowie. Co chwilę odnajduję nowsze rozwiązania, które może nie są do życia koniecznie potrzebne, ale wydają się ciekawe i pewnie mógłbym je wykorzystać... jednak blokuje mnie bariera cenowa.

Nie wiem od czego zacząć... może raz jeszcze napiszę, że chcę wydać jak najmniej (mówimy cały czas o 2 - 2,5 tys. zł) i kupić możliwie najlepszy LCD w podanej klasie cenowej.
Co do sygnałów... tv będzie wykorzystany do oglądania filmów DVD, tv satelitarnej i tv z anteny naziemnej.
Hm... wielkość jaka by mnie interesowała to 32'' lub 37''. Poza wielkością zupełnie nie wiem jakiego producenta wybrać :roll: Najpierw sądziłem, że może Sony'ego, ale sprzęty z tej stajni są drogie. Drugim typem jest Samsung, a w trzeciej kolejności LG (jednak do tej firmy z bliżej nieokreślonych względów nie jestem przekonany).

Ciężko jest wybrać w gąszczu obecnego asortymentu, a różnice są niewielkie. Myślę, że funkcja PIP byłaby mile widziana.

Prosiłbym Was o jakieś wskazówki, co wybrać, aby wybrać dobrze i być zadowolonym. Jednocześnie prosiłbym o wskazanie sprawdzonego sklepu.

Pozdrawiam serdecznie
kr0mk4 ;)
 

kr0mk4

New member
Hm... a co sądzicie o LG 42PQ1000 ?

Widziałem go na ekspozycji w MM. Ładnie świeci, wyrazisty i ładne odwzorowanie barw. Czy za 2,5k PLN warto kupić ten sprzęt?


P.S. Po jakim czasie wygasa możliwość edytowania posta? :hmm:
 

mongoose

New member
kr0mk4 napisał:
Hm... a co sądzicie o LG 42PQ1000 ?

Widziałem go na ekspozycji w MM. Ładnie świeci, wyrazisty i ładne odwzorowanie barw. Czy za 2,5k PLN warto kupić ten sprzęt?


P.S. Po jakim czasie wygasa możliwość edytowania posta? :hmm:

a czy warto go kupić za 1799 , bo taka teraz promocja w MM
 

kr0mk4

New member
Odświeżam temat... niestety wcześniej nie udało mi się kupić TV, bo pojawiły się niespodziewane wydatki.

Minęło ok. 6 miesięcy...szmat czasu, co się ciekawego zmieniło w technice produkcji LCD?

Sygnał: platforma cyfrowa (docelowo pakiety HD, nacisk położony na sport), DVD/Blue-ray
Odległość: ok. 3,5 m
Wielkość: 40-42''
Technologia: LCD
Cena: 2-2,5 tys. PLN

Mam parę typów, ale nie będę nic sugerował. Chciałbym poznać Wasze opinie. Plazma i LED nie wchodzą w grę. Raz, że być może konsola się, kiedyś pojawi (to te powidoki i wypalone loga w plazmach nie bardzo), dwa - LED jeszcze za wysokie ceny, jak na moje możliwości pieniężne.
 
Ostatnia edycja:

kr0mk4

New member
Przejrzałem proponowane modele, dzięki za wskazanie konkretów.

Pytanie... czy Samsung LE40B550 (ewentualnie 551 - tutaj chyba tylko różnica w kolorze) za 2000 zł to dobry wybór? Znalazłem taką promocyjną ofertę.
 
Do góry