TV LCD 46-47 cali do 3000zl

streetfighter69

New member
OK, zdecydowalem sie powiekszyc budzet do 3500zl. W tej chwili mam dylemat pomiedzy Samsungiem LE46C650 a Toshiba 46XV635 (ewentualnie 46XV733). Ktory z tych TV bedzie najlepszym wyborem? Samsunga ogladalem wiele razy i mozna powiedziec, ze dobrze znam ten TV, ale Toshiby nie widzialem, wiec nie wiem, jak sie prezentuje w porownaniu z Samsungiem. W sklepie widzialem tego Samsunga obok Philipsa 47PFL5604 i zdecydowanie przyjemniej ogladalo sie Sama (przekonalem sie po raz kolejny, ze jednak musi byc 100Hz).
 

miron65

New member
W ciągu 2-3 lat nie nastapią wielkie zmiany w technologii 3D. Nadal będzie się tego używać głównie do gier (i to nie wszystkich) i filmów BD (znikoma dostępność tytułów), jak również nadal w przeważającej większości 3D-TV będą potrzebne okulary. Ogólnie rzecz biorąc będzie to wciąż nisza, a kupujący - beta testerami....

Prawdziwa rewolucja 3D nastąpi, gdy producenci dopracują technologię 3D bez okularów (bo de facto takie rozwiązanie najprawdopodobniej będzie standardem 3D), jak również ceny spadną do obecnego poziomu zwykłych LCD i będzie dostępnych mnóstwo gier i filmów 3D na Blue-Ray. Do tego upowszechnienie telewizji 3D. Za 2-3 lata? Raczej zapomnij.

A ja jednak będę się upierał przy bardzo szybko wypierającej technologii 3d wystarczy popatrzeć co stało się z płytami cd jak szybko wyparły popularne vhs. Działo się to wtedy bardzo szybko. Teraz domowa technologia 3d wskoczy bardzo szybko do naszych domów. A jeżeli chodzi o ceny to zaczynają powoli spadać. Telewizorek samsunga 3d 40 cali kosztuje w promocji 1200 E, wiec inne firmy też troche spuszczą. Natomiast zgodze się, że przyszłość to 3d bez okularów, ale są już prace prowadzone pełną parą więc i to już nie długo.
 

streetfighter69

New member
A ja jednak będę się upierał przy bardzo szybko wypierającej technologii 3d

Upierac sie mozesz, ale to nie zwiekszy mojego budzetu. Mam 3500zl na TV i chce 46-47 cali, wiec 40 cali za prawie 5000zl w promocji mnie nie kreci. Poza tym uwazam, ze to bez sensu wchodzic juz teraz w technologie 3D, gdyz za trzy lata taki TV bedzie mozna kupic za polowe dzisiejszej ceny... a na dodatek bedzie juz moze co na nim ogladac.

Czekam dalej na odpowiedz zwiazane z moim dylematem.
 

miron65

New member
Upierac sie mozesz, ale to nie zwiekszy mojego budzetu. Mam 3500zl na TV i chce 46-47 cali, wiec 40 cali za prawie 5000zl w promocji mnie nie kreci. Poza tym uwazam, ze to bez sensu wchodzic juz teraz w technologie 3D, gdyz za trzy lata taki TV bedzie mozna kupic za polowe dzisiejszej ceny... a na dodatek bedzie juz moze co na nim ogladac.

Czekam dalej na odpowiedz zwiazane z moim dylematem.


Chyba nie czytales mojej wczesniejszej wypowiedzi. Ja Ci nie proponuje wybrac 3d bo to jeszcze nie ten czas. Chodzilo mi o to, zebys za bardzo nie przejmowal sie tym jaka firme masz wybrac bo w obecnej chwili wszystkie parametrami i tak sa podobne. Teraz glowny wybor to wielkosc cali i cena. Dzisiaj maja mi przywiezc lg47ld450 i nie obchodzi mnie za bardzo jaka to jest firma tylko cena bo traktuje ten zakup tymczasowo. Jak wczesniej wspominalem za pare lat i tak wiekszosc z nas bedzie zmieniac tv.
 

streetfighter69

New member
Sharp lcd led 46 LE 600
Toshiba 46XV 733
JVC 46 S 90
Poproś o prezentację w domu.

Kiki, problem w tym, ze jestem narazie za granica, a jak wroce to chcialbym jak najszybciej miec TV. Nie wiem, czy w Lodzi ktokolwiek oferuje prezentacje w domu, a tym bardziej martwie sie, ze wowczas cena TV moze bardzo szybko przekroczyc moj budzet. W sklepach internetowych wymieniona przez Ciebie Toshibe i Sharpa kupic mozna za 3300-3400, ale watpie aby w podobnej cenie dalo sie kupic TV z prezentacja w domu. I tu jest problem. Chyba ze moglbys mi cos zaproponowac?
JVC odpada bo najtaniej w necie znalazlem go za 4000, a tyle nie mam.
A teraz patrzac obiektywnie: czy do moich warunkow polecalbys mi Sharpa czy Toshibe?
 

streetfighter69

New member
bez obrazy, ale troche zalosne podejscie ;p

Zalosny to jest raczej twoj, nic nie wnoszacy, komentarz... Napisales 5 postow na tym forum, a juz sie bierzesz za wartosciowanie i ocenianie? Czy przyszedles trollowac?

A moze po prostu nie potrafisz wyobrazic sobie, ze czasem nie da rady zwiekszyc budzetu? Albo nie ma sie mozliwosci wyboru w komfortowych warunkach? Ja dlatego wybieram zakup w necie, kosztem oceny TV w domu. Wole kupic lepszy TV taniej w necie, niz gorszy/mniejszy z prezentacja w domu. Co w tym jest zalosnego twoim zdaniem?
 
Ostatnia edycja:

Mike25

New member
A ja jednak będę się upierał przy bardzo szybko wypierającej technologii 3d wystarczy popatrzeć co stało się z płytami cd jak szybko wyparły popularne vhs. Działo się to wtedy bardzo szybko. Teraz domowa technologia 3d wskoczy bardzo szybko do naszych domów. A jeżeli chodzi o ceny to zaczynają powoli spadać. Telewizorek samsunga 3d 40 cali kosztuje w promocji 1200 E, wiec inne firmy też troche spuszczą. Natomiast zgodze się, że przyszłość to 3d bez okularów, ale są już prace prowadzone pełną parą więc i to już nie długo.
Nie wiem jaki ma związek VHS-CD z LCD 2D-3D? To, że jedno wyparło szybko drugie nie oznacza, że automatycznie tak samo będzie z 2D-3D. W ciągu 3 lat nie nastąpi w magiczny sposób nagła standaryzacja technologii 3D, ani też dostawcy usług telewizyjnych nie przerzucą się gromadnie na nadawanie sygnału 3D. Zatem w ciągu 2-3 lat będziesz miał parę gierek więcej w 3D (jeśli grasz na konsolach) i trochę więcej filmów, a telewizji 3D praktycznie wcale.

Producenci TV obecnie stosując marketing, wmawiają konsumentom jakie to 3D jest super fajne i potrzebne każdemu z nas. Tylko, że póki nie zostaną rozwiązane fundamentalne wady 3D w obecnej formie (pisał o tym Kiki w stosownym temacie), mijać się będzie z celem kupowanie 3D. Chyba, że ktoś kupuje 3D, aby od wielkiego dzwona założyć okulary i obejrzeć Avatara, jeden program telewizyjny, albo grę. I po godzinie mieć zawroty głowy, czy inne przypadłości związane z obecną formą 3D. Za 2-3 lata stanieje 3D jakie jest w obecnej formie i będzie dostępne masowo, ale to wciąż będzie lipa. Chyba, że nastąpi jakiś cud i producenci powymyślają nowe technologie z prędkością światła, w co wątpię.
 

streetfighter69

New member
Standard HDTV tez wymyslono juz dosc dawno temu i jak widac, nadal nie jest to jeszcze podstawowy format na rynku. Nadal wiekszosc telewizorow HD-ready musi sie borykac ze skalowaniem sygnalu SD (w czym wypadaja gorzej od przestarzalych telewizorow kineskopowych), zamiast pracowac w jedynej slusznej rozdzielczosci. Skoro nawet to nie stalo sie w ciagu 10 lat standardem, to nie ma co sie ludzic, ze w przypadku 3D bedzie lepiej.
Zyjmy poki co nadzieja, ze wreszcie wszystkie stacje telewizyjne zaczna nadawac material w HD, a nie iluzjami o upowszechnieniu trzeciego wymiaru w telewizji.
 
Do góry