TV LCD 40-42" do 2500zł

karas2002

New member
Witam.
Dziś ojciec poprosił mnie o poradę, a ja o tak ową proszę was. Chce on bowiem zrobić mojej mamie "niespodziankę" i kupić telewizor.

Ma to być 40-42 calowy LCD, może być LED, do 2500zł miło by było jakby był tańszy.
Telewizja będzie oglądana z odległości 5m, telewizor ma stać na szafce. Będzie on przy oknach, także czasem słońce będzie świeciło wprost na niego.

Na zakup mamy czas do jutra, także zakup przez internet raczej odpada.
Miło by było gdyby miał 100Hz i posłużył tak chociaż na 5lat. Na razie obraz będzie odbierany z telewizji naziemnej, ale jestem w zasięgu DVB-T, także z tego będziemy korzystać. Musiałby mieć z 3 HDMI i z 2 euro złącza, wiem że z tym w led'ach cienko(mam jeszcze pod stary podłączony "telewizję na kartę", z użytkowania której raczej zrezygnujemy, video, dvd i amplituner). Oczywiście już FullHD

Z ofert sklepów:
EURO:
-SAMSUNG LE40B550 1990zł
-LG 42LD550 2490zł
MM:
-SONY KDL-40EX401/2 2099zł
-LG 37LD450 1499zł (ale to już 37cali, czyli trochę mało)

I to tyle, oczywiście inne TV z oferty Media Markt oraz EURO RTV AGD również wchodzą w grę. Proszę o pomoc i wasze opinie, może jednak warto zaczekać i zamówić przez internet.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na lcd Led - nie wystarczy kasy.
Ale wystarczy na dobre modele:
- JVC 42R10
- Toshiba 40 XV 733
- Panasonic 42 S 20
 

karas2002

New member
A ten sony dlaczego nie? Jest ich kilka sztuk w MM. Toshiba jest tylko jedna w EURO i to z wystawy. Poza tym zarzekają się oni, iż nie ma możliwości zwrotu towaru... To chyba jakiś żart. To jest w ogóle zgodne z prawem? A co jeśli w domu mi nie podpasuje?! W MM w przeciągu 7dni przyjmują wszystko nawet bez mrugnięcia okiem.

A do lepszego niż te LED'a ile musiałbym dopłacić? Możliwe, że po powrocie mamy preferencje zakupowe się zmienią.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony oczywiście też - chociaż przy SD ma gorsze skalowanie. Ale odległość ogromna - więc spoko.
Tylko w internecie masz możliwość zwrotu bez podania przyczyn
W sklepach stacjonarnych - wyłącznie wola sprzedawcy. Takie przepisy.
 

karas2002

New member
Dzięki. Zastanowię się jeszcze, ale skoro Toshiba lepsza. Wiem, że odległość spora, ale niestety na większego nie ma ani możliwości finansowych, ani technicznych, nie pasowałby po prostu.
W MM nigdy nie robili problemów, także się zdziwiłem.
 

konoo

New member
Pozwól że wtrącę swoje 3 euro centy

Tak jak ty szukałem tv w tym przedziale cenowym i stawiałem na Toshiba 40 XV 733
W swojej klasie cenowej nie ma równych a nawet przebija niektóre tv za grubsze kasę

Ale dopiero kiedy miałem możliwość zobaczyć u pewnego faceta w domu podkreślam w domu a nie w sklepie Panasonic 42 S 20
Wybór był oczywisty mimo nie podważalnych zalet TV LCD a w szczególności Toshiby 40 XV 733 niestety nie miała najmniejszych szans pod żadnym względem z ww Panasem

Jednak pomimo moich nie wiem z czego wziętych uprzedzeń do Plazmy dziś stoi u mnie w domu i dumnie pokazuje co niektórym swoje wdzięki, i każdy kto obejrzy na niej obraz HD oraz skalowanie SD jest świecie przekonany że to tv za duze duze pieniądze mimo że sam posiada w domu LCD za podobną kwotę
 

armi

New member
Bez reklam
mam tego soniacza
nie rewelacji ale za tą cenę mogę spokojnie polecić ten TV /wcześniej miałem Sharpa/
co do Sony - w razie problemów serwis nie robi żadnych problemów jak to potrafi np serwis Toshiby
 
Do góry