TV LCD 40+ 3k

GameMania

New member
Witam raz jeszcze,
zakladam drugi temat poprzedni dotyczyl TVKA do 1500 ale po przemysleniu stwierdzilem ze wole cos lepszego do 3000. Moze wkleje najpierw jeszcze raz odpowiedzi na najwazniejsze pytania.

1. Jak daleko siedzę od ekranu TV? - 1m-2m
2. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1-2
3. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? -raczej na wprost lub lekko pod kątemjak sie poloze :wink:
4. TV ma stać czy ma wisieć? - Stać
5. Jak słońce świeci w pokoju? - Zza telewizora ale jest jescze opcja ze bedzie swiecic z boku, ale sa zaluzje wiec to nie powinno miec chyba znaczenia
6. Co chcemy aby telewizor posiadał? - FullHD, Wifi, 3D
7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - filmy720p i 1080p rzadko gorszej jakosci, naszego polskiego repertuaru nie ogladam wcale jedynie pilke czasem
8. Czy zamierzasz serfować po internecie? - raczej nie, mam od tego PCta i lapka
9. Czy zamierzasz grać w gry? -Tak pewnie sporo Xbox360 i niedlugo pewnie PS4
10. Preferencje co do wielkości? - 40+
11. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - różnie
12. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 3000
13. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? - Powinien, chyba bez roznicy ktore.


Wiec tak TV glownie bedzie sluzyl do gry aktualnie x360 i napewno w przeciagu miesiaca poltora PS4 a takze do ogladania TV z dysku zewnetrznego, musi odtwarzac rozne formaty i napewno polskie napisy, moze byc konfiguracja czcionki ale nie musi. Koniecznie dobry dzwiek z racji ze prawdopodobnie na ten moment nic nie bedzie pod niego podlaczone, moze w przyszlosci. Wiadomo z racji konsoli input lag wazny ale chcialbym tez zeby obraz byl mozliwie najlepszy i najplynniejszy.

Moje dwa faworyty to:
Toshiba 47L7453DG
i
Philips 42PFS7509
i jeszcze cos od Panasonica TX-l42dt60e

Wg mnie.
Toshiba plus za input lag (ponizej 10ms) i za glebie wydaje sie byc naprawde wysoki poziom
Philips input troche gorszy ale teraz czy roznica 20 ms (philips ok.30ms) bedzie naprawde odczuwalna i zauwazalna? W philipsie wydaje sie byc obraz lepszy. Nie wiem jak z dzwiekiem? Biorac pod uwage ze oba by byly bez subwoofera ktory jest dodawany do philipsa, ktory TV gra lepiej? Plus za ambilight
Panasonic wg testu najslabszy z calej trojki ale czy rzeczywiscie?

Ciezko cos wybrac, moze jest jakis model ktorego nie wymienilem a bylby lepsza propozycja od ww.
Prosze poradzccie cos.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Myślę że L7453 do Twoich wymagań będzie lepszym wyborem. Philips 7509 jakościowo to ta sama półka, a tośka być może nawet i trochę lepsza pod względem kontrastu i skalowania, w philipsie masz więcej dodatków jak sub/ambi/pilot qwerty, ale 5" mniej w tej samej kwocie.
 

GameMania

New member
Akurat na subie mi jakos nie zalezy, no wlasnie toshiba wieksza o te 5", kwestia teraz czy ten ambilight rzeczywiscie jest taki super. No i dzwiek w ktorym TV lepszy, biorac pod uwage ze oba graja bez tego suba?
 

GameMania

New member
tez sie sklaniam ku Toshibie,ciekaw jestem jeszcze tego ambilighta jak to w praktyce czy rzeczywiscie daje nowe wrazenia czy raczej traktowac to w kategorii gadzetu. Jeszcze przejrze na spokojnie testy, moze znajde jakies porownanie i przejde sie jeszcze dzisiaj do sklepu moze akurat beda oba zeby sobie zobaczyc na zywo.
 
Ostatnia edycja:

GameMania

New member
No i bylem w sklepie,
niestety philipsa pfs7509 nigdzie nie maja, a mega mi zalezalo zeby go obejrzec i wkoncu wybrac.

Toshiba wporzadku pogadalem sobie ze sprzedawca, powiedzial ze to dobry TV ze toshiba znana z dobrych procesorow itd. ale stwierdzil ze LG LB700V jest lepszy, niestety nie widze nigdzie testu swoja droga nie zaproponowal lb730v gdzie roznica nie wielka cenowa a miesci sie w moim budzecie. Zachwalajac LG700v dodal ze jezeli lg to wlasnie od tej serii ze nizsze niestety spartolone. I w sumie tez ten LG wydaje sie wporzadku.

Ja jeszcze przechodzac sie po sklepie zwrocilem uwage na samsunga H6640 i w sumie tez mi sie spodobal ale widze rozne opinie o nim.

No i teraz juz nie wiem, sajgon w glowie mam. Co sadzicie? Kiki, Karpaj jakies opinie? brac pod uwage w ogole lg i samsunga?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprzedawca widać, że nie wiele miał do czynienia z telewizorami o których mówił. Philips PFS7509 w dobrych sklepach jest dostępny od ręki.
Ja bym co do jakości obrazu został z Philipsem 42PFS7509.
 
Do góry