TV kompatybilne z n'boxem

Jussi

New member
Bez reklam
Czyli jesli chodzi o LG w serii LC2R to Nka bedzie dzialala tyle ze trzeba podlaczyc wizje kablem hdmi, ale w opcjach wybrac DVI, a dzwiek mozna chinchem tyle ze do TV wpinam przez przejsciowke minijacka tak? Dobrze rozumiem?
 

Pizzojad

New member
37 LC2R i 42 LC2R generalnie rzecz biorąc diałają po kablu HDMI bez jakichkolwiek kombinacji. Jdyny problem to to że raz na kilka/kilkanaście minut może pojawiać sie zanik dźwieku trwający ułamek sekundy.
W przypadku 32 LC2R może być konieczne przestawienie nBox'a w tryb DVI i puszczenie audio odzielnym kabelkiem do telewizora tak jak to opisałem wcześniej.

Inna sprawa że jeśli przestawimy nBox'a w tryb DVI i puścimy audio oddzielnym kabelkiem to dodatkowo zyskujemy możliwość regulacji głośności przy pomocy pilota od nBox'a :-D tak więc osobiscie doradzalbym takie rozwiązanie również dla modeli 37 i 42 - sam tak mam i jestem zadowolony:cool:
 

jaracz

New member
Pizzojad napisał:
37 LC2R i 42 LC2R generalnie rzecz biorąc diałają po kablu HDMI bez jakichkolwiek kombinacji. Jdyny problem to to że raz na kilka/kilkanaście minut może pojawiać sie zanik dźwieku trwający ułamek sekundy.
Ja mam 32LC3R i mam dokladnie to samo co Franek, czyli na HDMI mam dzwiek przez chwile, a potem tylko trzaski, a obraz to snieg. Jedynie w trybie DVI mam obraz. Myk z przejsciowka przetestuje jak sobie kupie taka stereo, bo poki co w rupeciach znalazlem taka przejsciowke, ale w wersji mono ;)

pozdr!
 

Majaiada

New member
queera napisał:
No co za bzdury!!!!
Po zmianie oprogramowania nboxa moj 32PW9551 dziala bez jakichkolwiek problemow!
Witam, Kiedy zmieniałeś oprogramowanie, u nas nic się nie zautualizowało (18.01.2007). Też mamy Philips 32PW9551 i mamy n-boxa i chcemy podłączyć przez HDMI, w czasie podlączenia z rożną czestotliwością traci obraz i dzwięk. Od czasu do czasu wyskakuje komunikat, że telewizor nie zapewnia ochrony HDMI i podłącz go przez komponent. Po podlacyeniu komponenta jest obraz i dzwiek lecz przechodzi przezroczysty pasek z gory na dol, poza tym obraz migocze. Probowalismy dzisiaj uaktualnic oprogramowanie do n-boxa ale nie znalazl nowszej wersji.Jak rozwiazac ten problem? Z gory thx.
 

mark

New member
Wyjmij przewod HDMI z n-boxa i pozostaw tylko component u mnie pomoglo
SONY PLASMA HDTV KE32TS2U HDMI-DVI nie dziala/TV ma HDCP/
Pozdr mark
 

RNAcid

New member
Sharp LC-42SA1E

Witam!

Czy wiadomo komukolwiek o jakichś problemach w użytkowaniu nbox'a z telewizorami Sharp z serii SA1E? Chodzi mi o połączenie HDMI, gdyż dla złącza d-Sub [ten telewizor obsługuje komponent tylko przez d-Sub] mam inne przeznaczenie. ;)

z góry dzięki!
 

jaracz

New member
Zastosowalem dzisiaj trick Pizzojada z przejsciowka chinch-maly jack i rzeczywiscie dziala. Dlatego potwierdzam, ze dla wszystkich posiadaczy LG LC2R / LC3R jest to pewnego rodzaju rozwiazanie, umozliwiajace ogladanie TV po HDMI z dzwiekiem w telewizorze, a nie na kinie domowym :) Poki oczywiscie n-ka nie poprawi softu..

pozdr!
 

diki65

New member
Reklamacja n-ki

Czy ktoś już przećwiczył reklamacje do n-ki na zanik dźwięku?Jestem na etapie otrzymania od nich odpowiedzi na reklamacje że wina leży po stronie telewizora(JVC 56HD Ila ).Jakaś totalna bzdura,właśnie się zastanawiam co dalej bo nie mam zamiaru trzymać tej dziadowskiej n-ki do końca umowy.Może ktoś już to ma przećwiczone:( .
 

roslonp

New member
RNAcid napisał:
Witam!

Czy wiadomo komukolwiek o jakichś problemach w użytkowaniu nbox'a z telewizorami Sharp z serii SA1E? Chodzi mi o połączenie HDMI, gdyż dla złącza d-Sub [ten telewizor obsługuje komponent tylko przez d-Sub] mam inne przeznaczenie. ;)

z góry dzięki!
Z tego co wiem działa obraz natomiast dźwięk przerywa co jakiś czas na ułamek sekundy
 

yatre

New member
LG 42pc3ra i Panas 37pv60

Witam
Czy ktoś przetestował telewizory LG 42pc3ra i Panas 37pv60. Noszę się z zamiarem zakupu jednego z tych telewizorów. Chciałbym móc oglądać n-kę z dźwiękiem :rolleyes: bez konieczności włączania kina.
 

shaqal

New member
Witam wszystkich.

Posiadam LCD Sharp BV9E. Ponieważ jakość z tv kablowej nie była zadowalająca zdecydowałem sie na podłączenie 'n'ki jako uzupełnienia do mojej kablówki. Co miało miejsce w dniu wczorajszym.

1. LCD podłączony jest z dekoderem poprzez HDMI - nie ma problemów z obrazem ani z dźwiękiem (nie ma zaników)

2. Po uruchomieniu zaktualizowałem najnowsza wersję oprogramowania.

Pytania moje kieruje do osób posiadających ten sam LCD:

- nie działa podgłaśnianie na pilocie od 'n' (mimo najnowszego softu), zjeżdzając natomiast z siłą głosu do zera dzwięk się da wyłączyć - niestety jego siłę trzeba ustawiac pilotem to tv - czy z Was ktoś ma taki problem? - konsultant z 'n' konsultował się przez 10 min z kimś u siebie po czym stwierdził, że jak jest najnowszy soft to powinienem wymienic dekoder ... :)

- czy ktoś z Was ma też wrażenie że sygnał z 'n' na kanałach SD jest delikatnie mówiąc niezadowalający ? - wygląda tak samo lub nawet troche gorzej niż na zywkłej kablówce (TVP1, TVP2, TVN, itd ) - gdzieś czytałem, że wina może być po stronie połączenia poprzez HDMI gdzie nie działaja polepszacze obrazu - typu TruD i zalecają podłączenie poprzez component, ktoś z Was próbował tak robic i może podzielic się czy była jakaś poprawa?
 

Robert71

New member
shaqal napisał:
- nie działa podgłaśnianie na pilocie od 'n' (mimo najnowszego softu), zjeżdzając natomiast z siłą głosu do zera dzwięk się da wyłączyć - niestety jego siłę trzeba ustawiac pilotem to tv - czy z Was ktoś ma taki problem? - konsultant z 'n' konsultował się przez 10 min z kimś u siebie po czym stwierdził, że jak jest najnowszy soft to powinienem wymienic dekoder ...
Po HDMI nie działa ściszanie i nie jest to wina Twojego egzemplarza n-boxa.
słuchaj dalej konsultantów N :)

Robert
 

shaqal

New member
Robert71 Dzieki za odpowiedź.

Widocznie trafiłem na kogoś niedoinformowanego a była to moje pierwsze usterka po uruchomieniu platformy :)
 

Guciu0

New member
Samsung

baju napisał:
Samsung LE27S71B wsio dzialo jak trzeba :) tylko zaniki dzwieku przez HDMI ale na komponencie super :)
Mam ten sam model i te same problemy z zanikającym dzwiekiem mozna przez component tylko po to mam gniazdo HDMI by go uzywac .Dzwoniłem do Samsunga jest to ewidentnie wina softu n-ki ale n-ka nabiera wody w usta !!!
 

Guciu0

New member
Hdmi

diki65 napisał:
Czy ktoś już przećwiczył reklamacje do n-ki na zanik dźwięku?Jestem na etapie otrzymania od nich odpowiedzi na reklamacje że wina leży po stronie telewizora(JVC 56HD Ila ).Jakaś totalna bzdura,właśnie się zastanawiam co dalej bo nie mam zamiaru trzymać tej dziadowskiej n-ki do końca umowy.Może ktoś już to ma przećwiczone:( .
Witam walcze z nimi od dwoch miesiecy mimo ze staraja sie mi udowodnic ze to wina TV (Samsung) mam ekspertyze z serwisu ze TV jest ok i ze to ewidentnie wina n-ki.Ponawiam ciagle moja reklamacje w monencie dostania odpowiedzi coraz bardziej idiotycznych.I do monentu nierozwiazanie tego problemu przez N-ke uzgodniłem ze nie place abonamentu.
 

misiek_dg

New member
Lg Pc1r

Kang-yoon napisał:
Żaden LG z serii **PC **LC **LE nie działa obecnie, chociaż wszystkie mają klucze HDCP i działają z całym praktycznie sprzętem - od DVD, po HD Humaxa w np. Holandii aż po generatory referencyjne.

Problem leży w niedopasowaniu wyjścia HDMI do standardu - akurat ujawnia się to w głównie w LG ale nie tylko...
## Tymczasowe rozwiązanie: wtyczkę HDMI wyciągnąć powoli do połowy (na włączonym sprzęcie) - rozłącza HotPlug który jest w "N-ce" zwalony.
## Docelowe rozwiązanie - trwają prace
U mnie wszystko działa bez zarzutu. Zarówno przez wejście HDMI jak rówież HDMI/DVI. Mam n-box recorder.
 
Ostatnia edycja:

zorkas

New member
na plazmie LG PX5R po HDMI chodzi az milo :) przypuszczam ze po componencie tym bardziej nei bedzie problemow
Pozdrawiam wszystkich
 

topek

New member
Samsung LE-40R71B po HDMI obraz bez problemow, natomiast dzwiek przycina na pol sekundy co jakis czas.
TV Kupiony 4 dni temu :)

Kabel component bede mial w tym tygodniu wiec dam znac.
 
Do góry