TV + Kino 2.1

Sorn

New member
Witam wszystkich serdecznie
Piszę tutaj, ze względu na fakt,że już w tym miesiącu chciałbym kupić sobie nowe tv + kino domowe. Prosiłbym więc o pomoc w wyborze:
1. Odległość od ekranu? 3 -4,6 m
2. Jak słońce świeci w pokoju?Wieczorem pod kątem prostym do telewizora.
3. Jak duży jest pokój? 30 m kwadratowych
4. Preferowana technologia: Nie ma znaczenia, chociaż przyznam, że do LED ciągnie mnie niskie "zjadanie prądu" a do plazmy lepsza paleta barw.
5. Jaki masz obecnie telewizor? 42" plazma Fujitsu
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Głównie filmy, seriale oraz programy publicystyczne.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Różnie, ale najczęściej - rano do śniadania i wieczorem.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Różnie, czasami zapalam światło w pokoju obok, żeby było lekkie oświetlenie salonu.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? bez różnicy
11. Preferowana wielkość telewizora? 42-46"
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? smużenie, mała jasność matrycy.
14. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder UPC w przyszłości C+, może kiedyś laptop i na pewno kino domowe.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 70% TV + dekoder UPC lub C+, 20% muzyka z kina domowego i 10% laptop.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Najczęściej na wprost, ale czasami zboku.
17. Czy ważne jest wifi ? W sumie nigdy nie miałem, ale jeśli jest możliwość niech będzie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? raczej nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? max po youtube...
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? niekoniecznie, ale fajnie by było
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? zdecydowanie, nie wyobrażam sobie żeby nie miał.
22. Ma mieć 3D? nie jestem fanem 3d, ale jeśli będzie płakać nie będe
23. Ma mieć slot na karty SD ? może być
24. Ma mieć tuner DVB-T? Było by super
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? hdmi-x360, dekoder,laptop , usb-pen
26. Jaki masz sygnał: kablówka upc
27. Ma stać czy wisieć? Stać na stoliku
28. Rozdzielczość: Full HD
29. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu, dobre skalowanie, brak smużenia.
30. Ile osób ogląda: przeważnie 2-3 osoby czasami zdarza się, że więcej.
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: Trudno powiedzieć, czasami ze znajomymi oglądamy całe sezony na weekendach seriali. Na tygodniu mało, chyba że jakiś fony film jest ale przyznam że max 2-3h w tygodniu.
32. Jaka klasa cenowa ? 4000zł(ew. +500zł), ale lepiej mniej niż więcej :p
33. Kolor: Najlepiej srebrny lub mieszany z kolorem srebrnym.

Osobiście zastanawiam się nad:
Toshiba 42YL863 - przyznam,że od kilku dni to mój faworyt.
Sony KDL-46EX725 ew wersja 42 calowa
Sharp AQUOS LC-46LE830E
Samsung UE46D6750
Samsung UE46D6500

Ewentualnie jak ceny spadną to oczywiście Samsung UE46D7000.

Co do kina domowego. To mam 3 kandydatów:
Samsung HTD 7200
Sony BDV 800
Philips HTS9221

Co byście polecili?
 

Sorn

New member
Tzn, tak ja się przyznam, też że głównym powodem wyboru 46 cali jest ograniczenie jakim jest ściana w moim salonie.Ma ona 150 cm. Stolik, który muszę zakupić ma 130cm i te 20 cm pozostałe pozostawiam na subuoofer. Zwłaszcza,że te głośniki muszą się zmieścić na stoliku ;) Możesz jeszcze podać 2 alternatywy? No i jak wygląda kwestia kina domowego?
 

Sorn

New member
Za wszystko chciałbym dać max 6500zł. Głośniki dużo bardziej opłaca się brać na allegro i z góry za nie zapłacić wypada to dużo lepiej. Kwestia jest taka,że jak napisałem staram się znaleźć telewizor z elementami srebra bo taki mam salon.
 
Do góry