TV jako monitor

peter89evo

New member
Witam, poszukuję dobrego telewizora, który mógłby mi służyć jako monitor. Oczywiście do filmów również, a telewizja sama w sobie, to dodatek. Główne wymaganie, to jak najlepsza jakość obrazu, wysoki kontrast, jasność itd. Z racji rozdzielczości, oczywiście wyłącznie Full HD i tylko 32 cale, aby zachować w miarę małą plamkę, gdyż chcę go używać w programach specjalistycznych inżynierskich.

Jak do tej pory używam rewelacyjny monitor Samsung 2493HM lecz brakuje mi przestrzeni czasem i chciałbym mieć drugi monitor do tego właśnie. Zastanawiam Się nad samsungiem LEb650 . Co o nim sądzicie? Ktoś mi opowiadał, iż jest to rewelacyjny tv, a ceny nawet używanych są wysokie. Aha odpadają LEDy bo te zwykłe EDGE led to dziadostwo, nadziałem się na to. Ewentualnie czy polecilibyście mi jakiś monitor za cenę do ugryzienia? (max 1500-2000 to już za monitor) może być używany. Pozdrawiam
 

peter89evo

New member
Podany Samsung ma matrycę 50Hz, odpada, Panasonic ok, ale jego cena jest też niestety bardzo wysoka.. chociaż to chyba najlepszy wybór, ma matrycę IPS
 

sawcio

New member
peter89evo jesteś niekonsekwentny... szukasz dobrego kontrastu i jasności , ale wskazujesz na matryce IPS. Mówisz o le650, ale ów ma bardzo duży input lag. Szukasz malej plamki, odrzucasz (przynajmniej w tej cenie) telewizorki EDGE led, itd. Fakt, bardzo łatwo w tym segmencie o tv z różnorakimi bolączkami. Wybór TV to bardzo trudne zadanie, a wybór TV do pracy jako monitor komputerowy to arcytrudna czynność. Musisz pójść na kompromis. Musisz z czegoś zrezygnować. Z monitorów, które zapodał kiki tylko Panasonic 32 E30 jest warty uwagi, jednak i on ma swoje minusy, choćby problem z Chroma Subsampling (poczytaj o tym na forach zagranicznych). Musisz poświęcić sporo czasu na czytanie i ocenianie odbiorników. Powtarzam, ciężko wybrać w miarę dobry tv/monitor PC. Co byś nie kupił, będzie źle... Aha i nie patrz na to czy tv ma 50 czy 100 Hz.
 

cassub

New member
Jako monitor 100Hz jest niepotrzebne.
Chroma subsampling maja 32LK430/450 (S-IPS).

Uzytkownicy bardzo chwala ten model jako monitor.
 

peter89evo

New member
podany wyżej model to LG, strasznie się naciąłem na tej marce przy telewizorze, miałem 42 cale LV3550 był tragiczny, mama w domu też ma mały LG i jest baardzo słaby. Zatem czy polecacie dalej tego panasa E30?

kiedyś w mediamarkt widziałem też że chyba właśnie ten model panasonica wyróżniał się na tle innych, świecił wyraźnie lepiej, było to widać z daleka, podczas patrzenia z różnych kątów na wiele ustawionych telewizorów
 

fula

New member
Myślę że Tobie nie potrzebny tv jako monitor, a monitor z tunerem tv.
To rozwiąże Twoje potrzeby.
Modelu Ci nie doradzę, ale nie polecam używanego sprzętu.
 
Do góry