TV HD w polskiej TK Multimedia

makson

New member
Z tum uploadem jest różnie. Bo nie raz mam tak, że oscyluje w granicach do 4 Mbit. A często zdarza się, że około 10 Mbit, tak jak teraz kiedy pomiar wykonywałem na test.mm.pl - co ciekawe opiera się to na speedtest.net
Jednak nigdy, odkąd posiadam 60 Mb/s nie uzyskałem takiej prędkości - tak waha się w granicach 59,5 ;) Pozdrawiam

Tego typu aplikacje na www nie są stricte miernikami, są narzędziami pomocniczymi pomagającymi oszacować sytuację chwilową. Na różnice pomiędzy pomiarami maja np. wersję przeglądarek, systemów operacyjnych czy wersji flash/java pracującej na danym komputerze. I w takim zakresie są jak najbardziej ok.

Natomiast wpełni profesjonalny pomiar powinien być wykonany zgodnie z metodologia pomiarów sieciach ethernet (np. wg RFC 2544), przy wykorzystaniu specjalistycznych osobnych urządzeń (mierników) pomiarowych. Ale dla łączy mieszkaniowych/masowych nie robi się tego.


Co do zawyżonych wartości upload to dobrze ktoś zauważył: Wysylajac plik na jakis serwer zaczyna co prawda od wyzszych predksoci ale schodzi do nominalnej, to efekt działania mechanizmów typu burst który ma powodować by klikanie po www było jak najszybsze.
 

bourbon

New member
Bez reklam
Na TVP Sport HD, bym raczej nie liczył. Pamiętacie kiedy MM wprowadziła TVP Info do DTV, chyba najpóźniej ze wszystkich kablówek... Podobnie przecież było z innymi programami od TVP.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
nowe w nowym roku

Witam ! Czytając prasę i internet wydaje mi się,że każda kablówka szykuje jakieś nowości na 2014 rok.To samo z platformami satelitarnymi.A o MM cisza...Lakoniczna zapowiedż w TO&OWO o nowych programach to raczej kurtuazja.A przecież jest co dodawać: TVP Rozrywka,TVP ABC,D-Max,Stop Klatka,pakiet HD TVN,Kino Polsat HD i wiele innych.Marzę o obniżce cen.START-BOX powinnien kosztować 19pln a MAX-BOX 49pln.Dekoder HD 5pln a PVR 10pln.Cholera,ale się rozmarzyłem...
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cp

Ciekawe,że Cyfrowemu Polsatowi opłaca się mieć najtańszy pakiet za 14,90/miesięcznie,a najdroższy za 79pln.Czyżby pan Solorz dostał tani kredyt ?:shock:
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
tanie pakiety

No,koledzy-to nie takie proste.W moim bloku nie ma możliwości instalacji jakichkolwiek anten.
MULTIMEDIA POLSKA to jedyne żródło sygnału TV.Nie mogę mieć nawet DVB T.
I ja się pytam: Gdzie jest urząd antymonopolowy ? Zgłaszane było i cisza.
 

kubus76k

New member
No,koledzy-to nie takie proste.W moim bloku nie ma możliwości instalacji jakichkolwiek anten.
MULTIMEDIA POLSKA to jedyne żródło sygnału TV.Nie mogę mieć nawet DVB T.
I ja się pytam: Gdzie jest urząd antymonopolowy ? Zgłaszane było i cisza.
Kolego to gdzie Ty mieszkasz ? U mnie to wystawię drut i DVB-t śmiga bez problemu :) NIe wystarczy Ci antena pokojowa ?
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
dvb t

Mieszkam w spółdzielczym bloku ,gdzie Zarząd Spółdzielni sam wybrał sobie dostawcę sygnału TV. Do najbliższego nadajnika DVB T mam prawie 30km i antena pokojowa nie działa.Na dodatek okna wychodzą w przeciwnym kierunku. Na telewizję nie będę wydawał więcej niż 40-50pln/miesięcznie.To jest i tak dużo.Dlatego wybrałem pakiet MINI-BOX.I tyle.
 

mirolop

New member
Ja mieszkam w Wysokiem Mazowieckiem podlaskie i u mnie od chyba sierpnia 2013 roku Multimedia wpuscila wszystkie 22 programy z DVB-T w swój kabel MUX-1 K62, MUX-2 K63, MUX-3 K64. Wiec u mnie jest tak ze Ci co maja tylko z kablówki TV analogowa obojętnie czy pakiet podstawowy gdzie jest tylko 5 kanalow w cenie 6,40 PLN czy tez pakiet komfort gdzie jest 55 kanalow analogowych w cenie 20,19 PLN i maja nowy TV lub którzy maja stary telewizor a maja dekodery DVB-T maja dostep w tej cenie do DVB-T. Tak samo jak ktoś ma obojętnie jaki pakiet TV Cyfrowej w Multimedia tez ma dostep do DVB-T. Nie ma tu jakichś dodatkowych oplat za DVB-T. Dowiedz się w lokalnym BOK albo zadzwon na ogolnopolska infolinie najlepiej dzial techniczny, bo panie to mogą niewiedziec co to jest w ogole DVB-T czy w Twojej miejscowości Multimedia oferuje w kablu DVB-T. I na przykład w TV cyfrowej w Multimedia brak jest z DVB-T TVP Rozrywka, a dzięki temu ze w kablu wpuścili DVB-T to mam dostep do TVP Rozrywka.
 
Ostatnia edycja:

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mm

W moim mieście TV kablowe mają tzw."rejony". Południowa część miasta jest opanowana przez UPC,centrum przez osiedlowe małe kablówki,północ i zachód przez Multimedia Polska.Mnie przypadła MM i nie mam alternatywy.
Sprawdziłem,rzeczywiście mam MUX1 na kanale 10,MUX2 na 11 i MUX 3 na 12.Ale to nie zmienia faktu,że nie są to kanały bezpłatne.Trzeba płacić ok.29 zł/miesięcznie za kablówkę analogową MM żeby mieć DVB T. Anten zbiorowych na naszych blokach nie ma.Anten indywidualnych nie wolno montować.Czyli,tak jak wcześniej pisałem MONOPOL ! A ja chcę wybierać między UPC,MM,Aster,Vectra,DVB -T,Cyfrowy polsat,NC+,itp,itd.A tak to jest prawie jak za komuny,gdzie oprócz TVP nie było niczego.Uważam, że w każdym bloku powinny być najmniej 2 kablówki i możliwość bezpłatnego odbioru TV naziemnej.Konkurencja obniżyła by też ceny.A ja nie będę brał kredytu jak chcą niektórzy koledzy i nie będę zakładał kablówki ,bo to nie o to chodzi.MINI-BOX może kosztować 99 pln, ale kto to kupi?Kalkulacja biznesowa musi iść w parze z możliwościami finansowymi klientów,a te w Polsce nie są duże.MM miałaby 2 razy więcej klientów gdyby obniżyła ceny o 25-30%.I zarobiła w sumie więcej.Pazerność nie zawsze popłaca.I dlatego Cyfrowy Polsat ma najwięcej klientów wśród Platform Cyfrowych.Bo mają niezły pakiet już za 14,90/miesięcznie.:-|
 

mirolop

New member
U mnie było tak ze była tylko Multimedia Polska i analog dochodzil do 50 zl Jak pojawila się konkurencja TVK Hajnówka która analog dala za 29 zl wtedy Multimedia Polska obnizyla analog do 20 zl. W TVK Hajnówka w cenie 29 zl cyfrow TV jest gratis ale oni z kolei nieoferuja w kanlu DVB-T
 

pawel1304

New member
Dla mnie Multimedia jest bezkonkurencyjna, bo płacąc 79zl mam internet 12MB i 119 kanałów, w tym aż 20 HD, w moim mieście lepszej oferty nie znajdę. Tyle, że umowa mi sie kończy i myślę nad przejsciem do naszej lokalnej kablowki, mimo iż wypada drożej to ma niezaprzeczalna zaletę - moduły CAM.
Brodacz coś wspominał o CAM w MM w tym roku, ja natomiast dostałem kolejna odpowiedź z Multimedii, że nie wprowadza modułu że względu na specyficzny system kodowania i VOD dostępny dzięki dekoderom.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
No to się doczekaliście. TVP Sport w HD. Dodatkowo zamiast fashion jest TVP Rozrywka. Universal i AXN Black wejdą do zwykłych pakietów tv a na ich miejsce do pakietu film wejdzie AXN Spin i Sci-Fi Channel. Oczywiście już od dzisiaj.
 
Do góry