TV HD w polskiej TK Multimedia

przemo73

New member
Bez reklam
Dogadałem sprawę. Wygrała opcja za 129 zeta. Umowa na 24 miesiące oprócz pakietów C+HD, Sport Extra HD i Kids które są na 12 miesięcy.

Przy okazji rozmowy otrzymałem informacje, że kiedy już wejdzie nowa usługa NDTV i będzie atrakcyjna cenowo dla obecnych użytkowników, to będzie można do niej migrować mimo obowiązującej umowy na DTV. Nie jest to oczywiście oficjalna informacja ale przekazana na infolinii.
 

Kristop

New member
Dogadałem sprawę. Wygrała opcja za 129 zeta. Umowa na 24 miesiące oprócz pakietów C+HD, Sport Extra HD i Kids które są na 12 miesięcy.

Przy okazji rozmowy otrzymałem informacje, że kiedy już wejdzie nowa usługa NDTV i będzie atrakcyjna cenowo dla obecnych użytkowników, to będzie można do niej migrować mimo obowiązującej umowy na DTV. Nie jest to oczywiście oficjalna informacja ale przekazana na infolinii.

Będzie można przejść na NDTV tylko należy mieć świadomość, że sygnał analogowy nie jest przy tej usłudze gwarantowany.
 

treeev

New member
#przemo
Czy przypadkiem nie przegapiles 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia na tv i teraz "musisz"brać co dają bo inaczej 3 miesięczny abonament w plecy?Z tego co mi wiadomo to na Internet jest u nich roczna umowa.Swoją drogą tym zapisem o 3 mięs. okresie wypowiedzenia powinien się jakiś uokik zainteresować, chociaż z drugiej strony w umowie pisze.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Może na internet jest roczna, ale ja wszystko (TV, DTV, Net i Tele) wziąłem w paczce. Co do wypowiedzenia to nie przegapiłem. Stara umowa kończyła mi się 31 marca (a pakiet Sportowy nawet 31 maja). Złożyłem wypowiedzenie w grudniu, więc zaczęło obowiązywać od stycznia. Dzięki podpisaniu nowej umowy od 1 lutego (jeszcze nie podpisałem i do 30 stycznia mogę odstąpić), urwałem dwa miesiące ze starej.
 

bourbon

New member
Bez reklam
Szkoda, że Discovery Showcase HD, nie zostało zamienione Discovery HD. Bo na tym pierwszym za dużo leci powtórkowych programów, a i sama ramówka jest dość okrojona i przez co mało ciekawa.
 

flisu123

New member
nowość.

Jak nowe pakiety,ruszy to na całą Polskę czy nadal trwają testy? dzisiaj kończy mi się umowa i nie wiem co robić. Może napisze ktoś jak wygląda ten nowy projekt MM,może jakieś zdjęcia nowej listy. Ogólnie czekam na wiadomości bo przy starej ofercie nie zostanę.
 

thommy18

New member
Na innych forach widziałem informacje o tym, iż PONOĆ od 1 lutego mają być dorzucone jakieś kanały do DTV. Niestety żaden pracownik infolinii nie był w stanie nawet potwierdzić tego, iż zajdą jakiekolwiek zmiany w liście kanałów - według mnie to celowe działanie. Poza tym zauważyłem też, że dezinformacja na infolinii to znak firmowy Multimedia. Pracują tam osoby, które nawet do dziś nie wiedzą o tym, iż usunięto Nsport, a dorzucono chłam w postaci TV6 i ATMRozrywka. Na jakieś znaczące zmiany bym nie liczył i gdybym był w twoim położeniu bez wahania bym zrezygnował. Z mojej pozycji powiem, iż jestem widzem "sportowym" i zabrano Nsport, podniesiono cenę na pakiet Canal+ SD, który w dalszym ciągu jest niepełny i informacja "najprawdopodobniej, niebawem" będzie canal+ weekend... Dla mnie ta oferta jest naprawdę chłamem, a już szczególnie jeśli chodzi o notoryczne wyłączanie kanałów i zapychanie dziur na sztuke. Co do pozostałych usług tej firmy też możnaby długo pisać, ale w zasadzie nie w tym rzecz. Powiem, że kiedyś cieszyła mnie oferta programowa MM, szybki internet, a teraz też czekam tylko do końca umowy i montuje Cyfre+.
 

Snakeee

New member
Bez reklam
W miejsce Discovery Showcase HD wskoczył Discovery Channel HD.

Na innych forach widziałem informacje o tym, iż PONOĆ od 1 lutego mają być dorzucone jakieś kanały do DTV.

Nowe kanały nie zostaną dorzucone do DTV tylko do nowej oferty NDTV a to duża różnica. Posiadacze DTV nie będą mieli do tych kanałów dostępu.
 
Ostatnia edycja:

Snakeee

New member
Bez reklam
Niestety nie wiem jakie nowe kanały dojdą, na innym forum wyczytałem, że:
Do nowej oferty nie zostaną przeniesione wszystkie kanały z analogu jak ktoś tu wyżej pisał (może z czasem). Kilka jednak z analogu dojdzie np. TVP Info, TVN Meteo, TV Trwam, TV Polonia i kilka innych, ma być też Ale Kino+ HD (w pakiecie dodatkowym), NG Wilde HD. Nie będzie pakietu Sport HD, zostanie tylko Sport Extra HD.
Jeżeli nie zaczną usuwać z oferty analogowej kanałów to na dodawanie kolejnych w ofercie cyfrowej (głównie HD) nie będzie po prostu miejsca.
 

thommy18

New member
Nowe kanały nie zostaną dorzucone do DTV tylko do nowej oferty NDTV a to duża różnica. Posiadacze DTV nie będą mieli do tych kanałów dostępu.
To znaczy, że nadal nie będzie jednolitej platformy. Wycofają tak czy inaczej z czasem ofertę analogową i będzie NDTV + stara DTV (tak chyba trzeba to rozumieć skoro nie będzie dostępu do wszystkich kanałów na jednym dekoderze). Rzeczywiście odbieram już DiscoveryHD na 210 kanale (czy wszyscy nie macie EPG dla Discovery Channel HD ?), więc chociaż jedna dobra informacja. Mam nadzieję, że zmian będzie więcej
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Ja nie jestem zadowolony! Wolałem Showcase HD i co? Jak widać nie da się dogodzić wszystkim. Dziwne posunięcie Discovery, jakby nie mogli obydwu kanałów puszczać.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Niestety nie wiem jakie nowe kanały dojdą, na innym forum wyczytałem, że :
"Jeżeli nie zaczną usuwać z oferty analogowej kanałów to na dodawanie kolejnych w ofercie cyfrowej (głównie HD) nie będzie po prostu miejsca"

... chyba nie jest tak źle z tym "brakiem miejsca", bo na stronie Multimedii ("Lista programów DTV") jest napisane, że kanałów mają 150.
Na stronie największej konkurencji (czyli UPC, pakiet Max Extra HD), że 151.

W obydwu kablówkach kanały HD w większości są zdublowane z ich wersjami SD (cudowne rozmnożenie tego samego produktu), więc i Multimedia i UPC traktują klientów jak Maćków z "Klanu", bo wystarczyłoby wycofać wersje SD i miejsca sporo.
No ale wtedy nie można by się chwalić taką ilością kanałów. ;)

Pomijam jakość odbioru i dobór kanałów (u wszystkich operatorów), bo w 80 - 90 % to szajs nie warty nawet naciśnięcia pilotem.
 
Ostatnia edycja:

krzylosiak

New member
No i pojawiły się brakujące kanały z analogu. Część kanałów nawet odbiera(TVP Info, TVPolonia i coś tam jeszcze). Lokalizacja Chełm.
 

krzylosiak

New member
Ale co dalej,jak odebrać reszte programów? chociaż te które sa w DVB-T
Faktycznie ogólnodostępne kanały jak np.TTV nie są odkodowane na tą chwilę.Nawet Mango dokoptowali z analoga :) .Mnie jednak najbardziej cieszy TVP Info .Obawialem się,że zostanę uraczony wersją conajmniej warszawską........a tu niespodzianka-regionalne TVP Info Lublin ,takie jak być powinno:) .I na koniec jeszcze jedna refleksja,zauważyłem od jakiegoś czasu zdecydowaną poprawę jakości obrazu.
 

Kristop

New member
Nowe kanały (z małymi wyjątkami jak TVPInfo, TV Polonia) dostępne są w ofercie NDTV, do wyboru pakiety: MiniBox, SuperBox, MaxBox.
NDTV - płacimy tylko za sygnał cyfrowy, analog nie jest gwarantowany ale sygnał w kablu leci. W razie problemów z odbiorem analogu nikt tego nie będzie serwisował.
 

krzyjak

New member
Czy gdzieś jest już info o zawartości nowych pakietów z NDTV? Na ile wycenili? Gdzie są dostępne?
Na stronie MM nie ma jakiejkolwiek informacji, serwisant, który był u mnie wczoraj nic nie wiedział o tych zmianach.
 
Do góry