TV HD w polskiej TK Multimedia

blackcry

New member
Z dniem 1 czerwca moja umowa naTV MM się zakończyła i przestała działać - wymarzony dzień dziecka ;) Mam teraz N i jest to w końcu normalna TV. Oczywiście TVP 1 HD i TVP 2 HD dali za darmo, a nie w cudacznych pakietach sportowych. Przejrzyjcie na oczy: nie dajcie się nabierać i dać im zarabiać.
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Na TVP HD leci powtórka Opola z wczoraj, wygląda to przyzwoicie! Do tego dźwięk 5.1
Zobaczymy jak to dzisiaj będzie wyglądało na TVP1 HD.

Teraz na TVP 2 HD leci jakis starszy film z Brucem Willisem, nie jest to HD ale i tak obraz 20x lepszy niż wersja SD tego kanału. Może wprowadzenie HD do TVP1 i 2 sprawi, że zacznę te kanały oglądać :)

Aktualizacja:
Nooooo Opole na TVP1 HD wygląda świetnie! Dziwne że 5.1 puszczają tylko na TVP HD, na TVP1 HD jest DD 2.0, Euro i Olimpiada zapowiadają się BOSKO! Jeśli tak jak wyżej było napisane Polsat Sport Extra HD wejdzie w skład Sport HD Extra to będę miał problem, wrócić do Sport HD czy jednak zostawić sobie ten pakiet :(
 
Ostatnia edycja:

spider1978

New member
Bez reklam
Ja właśnie oglądałem Opole na TVP 1 HD z DVB-T i z ciekawości załączyłem na TVP HD z MM i o zgrozo przy szybkich scenach oświetlenie itd na TVP HD piksele po oczach biły. Mimo tak upchniętych kanałów na MUX1 obraz wygląda w HD lepiej :)
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Obraz na TVP HD jest troszeczkę gorszy (mniejszy bitrate?) niż na TVP1 HD, oczywiście mówię o samym Opolu, przełączam co chwilę i delikatną różnicę widać. Może faktycznie Multimedia ma ten dostęp do transmisji TVP1 HD i TVP 2 HD światłowodem?

Operatorzy satelitarni i sieci kablowe, jeśli mają dostęp do transmisji światłowodem od TVP, otrzymają tą drogą przekaz o stałej jakości 12 Mbit/s (obraz + dźwięk + dodatki - łącznie) i w jaki sposób będą go retransmitować - zależy już tylko od nich i dostępności wolnych pojemności (można spodziewać się, że na satelicie w ramach platform jakość nie będzie aż tak wysoka z uwagi na skromne możliwości wysupłania pojemności).

Opole wygląda troszkę lepiej na TVP1 HD.
 

spider1978

New member
Bez reklam
sorry ale nie wierze żeby MM dawała 12 Mbit/s nie realne biorąc pod uwagę infrastrukturę w wielu lokalizacjach która by nie wydoliła i tyle:)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To prawda TVP dostarcza sygnał o stałym poziomie do multicastów skąd operatorzy go pobierają - no a ile dostarczą swoim abonentom to już nie zależy od TVP ,w przypadku TVP 1HD ,TVP 2HD Telewizja Polska zrezygnowała z dosyłów ze względu na pojemność transpondera na Astrze 35,5mb/s ,(a znajduje się tam 9 programów SD i 1 HD ) dołożenie dwóch kolejnych programów na ten transponder jest pozbawione sensu

W przypadku TVP 2HD sygnał pochodzi z transpondera Cyfrowego Polsatu 12,265V(cyfra + ,enka ,cyfrowy polsat ,orange) ,transponder ten ma pojemność 61,2mb/s a znajduje się tu 10 programów HD i 1 SD i jak nie trudno zauważyć jakość TVP 2HD jest dziadowska - bitrate 6mb/s
 

Snakeee

New member
Bez reklam
sorry ale nie wierze żeby MM dawała 12 Mbit/s nie realne biorąc pod uwagę infrastrukturę w wielu lokalizacjach która by nie wydoliła i tyle:)

No tego nie wiemy i raczej się nie dowiemy. Widząc Opole stwierdzam, że bitrate był właśnie na takim poziomie!

Wiemy jedno, bitrate TVP1 HD z MUX-a 1 jest na niskim poziomie:

Parametry techniczne:
ID: TVP1 HD
SID: 1
Rozdzielczość obrazu: 1920x1080 (1080i)
Przepływność obrazu: 3,91 - 6,35 Mbit/s (zmienna, ale nie przekraczająca tego zakresu)
Jakość dźwięku: 160 kbit/s stereo, 256 kbit/s stereo, audiodeskrypcja 96 kbit/s E-AC
3

Logo programu z takim bitratem powinno wyglądać tak: TVP1 50%HD ;) Z drugiej strony kanały są za free (no może nie do końca za free bo każdy z nas powinien płacić abonament RTV).
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Transmisja Opola w TVP1 HD była na bardzo dobrym poziomie. I w MM prezentowało się to elegancko. Także bitrate obrazu był raczej wyższy niż to co jest w DVB-T.
Natomiast TVP skopała dźwięk! Kiepsko to wyszło. Na TVP HD zdecydowanie lepiej.
 

zenon20

New member
Faktycznie oglądając wczoraj Opole na TVP HD przy szybkich scenach występowała pixeloza na temat TVP1 HD się nie wypowiem bo nie wykupiłem tego śmiesznego pakietu.Jeżeli jakośc TVP1 i TVP2 HD jest lepsza bo MM pobiera te kanały światłowodem to nie może jednocześnie tą samą drogą pobierac sygnał TVP HD żeby jakośc tego kanału była tak samo wysoka i żeby przy dynamicznych scenach nie występowały pixele.
 

krzylosiak

New member
Jeśli w ustawieniach dekodera macie ustawiony dźwięk na Dolby Digital,a Wasze kino domowe nie wspiera standardu Dolby Digital Plus to niestety dżwięk jest fatalny.Pomaga w tym przypadku wyłączenie DD i posługiwanie się opcją Dolby Pro Logic 2.......efekt ...przynajmniej w moim przypadku ....bardzo podobny do oryginalnego DD.
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Zenon20
Można domniemać, że w MM sygnał TVP HD jest bardziej skompresowany....:x


zenon20 napisał:
Jeżeli jakośc TVP1 i TVP2 HD jest lepsza bo MM pobiera te kanały światłowodem to nie może jednocześnie tą samą drogą pobierac sygnał TVP HD żeby jakośc tego kanału była tak samo wysoka i żeby przy dynamicznych scenach nie występowały pixele.


Zna ktoś jaki bitrate idzie na TVP HD?
czesiu w znanym temacie na tym forum podaje że:

Bitrate TVP HD 7322 kb/s

Jeśli założymy że Opole faktycznie na TVP 1 HD miało 12Mbps, no to różnica 5Mbps mówi sama za siebie.

Dzisiaj przeczytałem, że kanał TVP HD docelowo ma zostać przekształcony w kanał gdzie będą puszczać większość materiału w 3D. Finał Euro ma być już w 3D.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
czesiu podaje bitrate TVP HD tylko nie pisze czy to jest wartość max . czy średnia - a to jest wielka różnica i skąd pochodzi ten przekaz
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Jeśli w ustawieniach dekodera macie ustawiony dźwięk na Dolby Digital,a Wasze kino domowe nie wspiera standardu Dolby Digital Plus to niestety dżwięk jest fatalny.Pomaga w tym przypadku wyłączenie DD i posługiwanie się opcją Dolby Pro Logic 2.......efekt ...przynajmniej w moim przypadku ....bardzo podobny do oryginalnego DD.

Potwierdzam, moje kino domowe nie obsługuje DD+, trochę dziwne, daje radę z dużo lepszymi formatami dźwięku a z tym nie :(. Faktycznie dźwięk przy włączonym DD jest fatalny, na TVP HD Opole było w 5.1 i dźwięk był niesamowity. Szkoda że TVP1 HD idzie w tym DD+ :(
 
Ostatnia edycja:

spider1978

New member
Bez reklam
Nie wiem jak to wygląda z bitrate na TVP 1 HD w DVB-T ale jak pisałem oglądałem Opole i lepiej wyglądało niż ta sama transmisja w MM TVP HD. Multimedia chyba do granic możliwości wszystko kompresuje. Jeszcze jedno nie wiem czy czasem kosztem TVP Info nie zostało właśnie podniesione bitrate TVP 1 HD w DVB-T bo po włączeniu jakość TVP Info pogorszyła się coś za coś
 

blackcry

New member
Czy Ty nie rozumiesz że niektórzy są skazani na MM gdyż nie mają technicznych możliwości zainstalowania talerza.

To szczerze współczuję, bo nie ma nic gorszego niż brak alternatywy.

Czy mieszkasz na parterze i przed blokiem jest wieżowiec, że się nie da? Próbowałeś postawić na dachu?? Można się skrzyknąć z paroma sąsiadami i rozwiązanie byłoby tańsze:1 antena, jakiś duży konwerter i puścić kable w klatce lub po elewacji.
 

ogluszek

New member
POLSAT EXTRA HD świeci!!!Ostatnie 4 dni to 3 kanały HD więc jak chcą to potrafią,a nie tylko kombinowac jak wydoic abonenta z kasy.
 
Do góry