TV HD w polskiej TK Multimedia

tolesi

New member
Dzięki ci wielkie Mutimedio za odkodowanie pakietu HD .
Teraz to już napewno przekonaliście mnie o cyfrowej jakości (czytaj :syfie) jaki walicie w niektórych kanałach SD w swoim dekoderze
 

jmahorow

New member
O jakich zmianach mial mowic konsultant?
Chodziło mi o zmiany w nowym sofcie, które mają być wprowadzone dla wszystkich użytkowników MM w Polsce. :) (patrz post wyżej w którym pisałeś o rozmowie z konsultantem)

Dziękuje za obrazo wyjasnienie technologi 4:3 i 16:9 :)
Niestety u mnie jak wyswietle obraz 4:3 kadr jest op srodku ekranu pasy sa i na dole i na gorze. Więc syfiasto to wygląda. Więc pozostaje opcja 16:9 i dekoder powiększenie.
 

Snakeee

New member
Bez reklam
O zmianach w nowym sofcie pisalem jakis czas temu, z pomocy technicznej dowiedzialem sie ze wyeliminowali blad w postaci zanikajacego wybranego profilu (co owocowalo blednym dzialaniem Guide - nie byly widoczne informacje szczegolowe), duze zamulenie a czasami wrecz calkowity brak rekacji dekodera na polecenia, szybkosc przelaczania kanalow. Jak tylko soft bedzie u wszystkich beda mogli rowniez wlaczyc napisy na C+.
 

masloww

New member
Bez reklam
pięknie się dzisiaj Discovery HD tnie; jak to odkodowanie miało zachęcić do kupna pakietu HD to gratulacje


p.s.
jak rok temu na Discovery HD ciągle powtarzali połowy krabów tak nic się nie zmieniło, dalej łapią kraby;
Animal Planet HD fajny jest ale tylko do momentu aż zaczną się zapowiedzi innych programów, które zajmują 1/3 ramówki, w tym momencie przełączam na inny program;
na Luxe.tv tradycyjnie leci program o niczym; na MTV HD nie moja muza; nSport HD mam w pakiecie Sport;
jak dla mnie to pakiet HD jest wart góra 7zł
 
Ostatnia edycja:

spider1978

New member
Bez reklam
masloww masz racje nie jest wart :) ja wycenilem na 10 zeta hehe:p co do discovery hd showcase to nie zauwazylem wczesniej problemow :) za to animal planet hd i mvn hd tnie to fakt:) co do ramowki animala to chyba troszke przesada 1/3 a to i tak lepsze niz po 5 minut reklam na kazdej stacji discovery networks nadawanych z polski
 

gojar

Member
Albo jestem niekumaty albo coś u m nie jest nie tak - mówię oczywiście o pakiecie Basic :( Na którym kanale macie Animal Planet HD ?
U mnie na cyfrówce nie ma tego kanału (Gorzów)
 

bourbon

New member
Bez reklam
Albo jestem niekumaty albo coś u m nie jest nie tak - mówię oczywiście o pakiecie Basic :( Na którym kanale macie Animal Planet HD ?
U mnie na cyfrówce nie ma tego kanału (Gorzów)

Nie czytaj tych głupot, które tu niektórzy wypisują. Nawdychali się szkodliwych substancji od tych wszystkich dekoderów, amplitunerów, etc. i piszą jakieś niestworzone rzeczy o rzekomo odkodowanych pakietach HD :twisted:
 

spider1978

New member
Bez reklam
gojar 223 ale z tego co wiem to gorzow z tego co sie orientuje troszke sie rozni programowo zreszta ogolnie zalezy od lokalizaci, wiec mozliwe, ze w gorzowie w ogole nie ma obecnie tego programu w ofercie. nikt nic nie bral co najwyzej grzybki halucynogenne haha oczywiscie joke:) od kilku dni pakiet hd odkodowany
 

tomek130488

New member
Po kilku godzinnym oglądaniu MTVN HD widać że bitrate jest dość mocno przycięty przez multi ahh te dziady wszystko muszą zepsuć no chyba że nadawca nadaje ten program w takiej jakości w co nie chce mi się wierzyć.
 

spider1978

New member
Bez reklam
jakosc staraja sie nadrabiac kanalami hd i z tego co mi wiadomo raczej nie tna bitrate a jak to robia to minimalnie ze raczej nie odczuwa sie tego
 

parysz2

New member
Jubileusz

tomek otworzyłeś pięćsetną stronę swoim postem:krol:.Gratulacje! Ten wielki jubileusz, warto uczcić szampanem. Znaczy się, że nasz temat się rozwija. Oby to coś dało dla poprawienia jakości programów.
 

masloww

New member
Bez reklam
te gratulacje to przez łzy chyba; ilość wpisów jest odwrotnie proporcjonalna do zadowolenia klientów; ja bym sobie życzył aby nie było o czym pisać




golab52

czy mógłbyś w swoim LCD zobaczyć na jakich częstotliwościach lecą te kanały Free HD co odbierasz i jaka jest ich modulacja? najlepiej jakbyś miał informację o bitrate tych kanałów ale nie sądzę aby taka opcja była w tv;
ciekawi mnie czy nadają już w tej wyższej modulacji – 256 QAM

modulacja to pewnie jest już 256 QAM, bo dotyczy ona pasma nie programów
 
Ostatnia edycja:

bourbon

New member
Bez reklam
Dzisiaj pobrała się nowa wersja oprogramowania - 41. Dekoder jakby trochę szybciej reagował.
Jednak dalej czekam na wersje z działającym rozgłaszaniem/ściszaniem.
 

jmahorow

New member
Witam,
dziś w nocy została wgrana aktualizacja softu o numerze 13. Szybszy start dekodera, szybciej nieco przełaczaja się kanaly, zmaian proporcji jest teraz ok na kanałach np. TVP 1. Wcześniej jak bralem bez zmian w opcjach obraz był pomniejszonych z paskami z boku i góry. Teraz jest poprawnie czyli pasy po bokach.


Vod dalej nie działa. W niedziele kupiłem 2 filmy i żaden się nie chciał wyświetlić, na infolinii jest komunikat o awarii usługi. Ciekawe czy muszę zgłosić awarię, żeby mi nie policzyli za te dwa filmy co ich nie obejrzałem ?
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Witam,
dziś w nocy została wgrana aktualizacja softu o numerze 13. Szybszy start dekodera, szybciej nieco przełaczaja się kanaly, zmaian proporcji jest teraz ok na kanałach np. TVP 1. Wcześniej jak bralem bez zmian w opcjach obraz był pomniejszonych z paskami z boku i góry. Teraz jest poprawnie czyli pasy po bokach.


Vod dalej nie działa. W niedziele kupiłem 2 filmy i żaden się nie chciał wyświetlić, na infolinii jest komunikat o awarii usługi. Ciekawe czy muszę zgłosić awarię, żeby mi nie policzyli za te dwa filmy co ich nie obejrzałem ?

Jesli wypozyczyles film i podczas proby odtworzenia od razu wywalilo Ci blad, i tak bylo przy kazdej probie ani razu nie zaskoczyl obraz i nie ruszyl film oplata nie jest generowana.

Tez mam nowy soft, 41, dekoder dziala bardzo plynnie, problemow z formatowaniem obrazu nigdy nie mialem i na tym sofcie tez nie mam, 16:9, do tego ustawione rozciagniecie i jest gitara od samego pocztku jak mam DTV. Dzisiaj mialem tez stopklatki, z infolinii dowiedzialem sie ze nie jest to zwiazane z softem - znow mieli problemy w calej Polsce z sygnalem - glownie stopklatki ;/ Teraz jest ok.
 
Do góry