TV HD w polskiej TK Multimedia

tysma

New member
Ja wypożyczałem pierw filmy za 0zł a potem płatny i zawsze był zrabatowany na fakturze tu chodzi o pierwszy płatny film w miesiącu czyli można sobie wypożyczyć tyle darmowych filmów ile się chce a potem wypożyczyć pierwszy płatny a on i tak zostanie wyzerowany przynajmniej ja tak robiłem.

No to w takim razie jak tak robiłeś to znaczy, że ja źle pisałem, ale to wprowadziła mnie w błąd kobieta z multimedii, która przy zawieraniu umowy o tym mi powiedziała, że trzeba uważać bo pierwszy film za 0zł to jest liczony jak ten darmowy.
Może to zależy od edycji tej promocji na VOD ja w umowie mam Oglaądaj filmy z VOD-ed.3, może w tej edycji tak jest a w poprzednich nie było. Albo po prostu źle mnie poinformowano, zdarza się, że dzwoni się na infolinie raz mówią, że coś jest, a potem się dzwoni na drugi dzień pyta się o to samo i inny ktoś mówi, że nie ma:)
 

Snakeee

New member
Bez reklam
W HD to jest rewelacja, ale ma na myśli SD.

SD zadnej roznicy od X czasu :) Mam wrazenie ze ten dekoder nie radzi sobie ze skalowaniem SD do HD.
Podlaczylem go przez scarta do TV, ustawilem RGB i kanaly SD wygladaja lepiej niz przez HDMI z ustawieniem 720p lub 1080i. Nie ma widac tak tej mgly i braku ostrosci, jest o wiele lepiej, jak podlaczylem HDMI i ustawilem 720p od razu na kanalach SD odczuwa sie zamglenie, oczywiscie kanaly HD jest rewelka, nie mam sie do czego przyczepic.
 
Ostatnia edycja:

zenon20

New member
U mnie hd wygląda dobrze ale sd to tragedia nie mówie o wszystkich kanałach ale na kilku np:ESPN Clasic,Boomerang ,Wedding TV,TVP Kultura,Domo,4fun tv normalnie przy szybszych scenach obraz się rozlewa lub na ekranie pojawiają się całe rzędy krateczek,pixeli ale niektóre kanały wyglądają prawie jak hd.
 

masloww

New member
Bez reklam
to rozlewanie się obrazu w szybszych scenach, krateczki itp to jest efekt zbyt dużej kompresji zastosowanej przez MM;
efekt ten występuje niezależnie od tego czym jest podłączony dekoder, czy przez HDMI czy przez Euro; w analogu tego nie ma

a MM robi swoje, znaczy znów skupuje akcje
http://www.multimedia.pl/aktualnosci/oid/da5d38eefaecd52fe5b73405d4cc6778
no i znikła strona: telewizja-szczegóły oferty
ten licznik pokazujący cenę ponad 200 zł za full pakiet chyba straszył klientów zamiast przyciągać
 

tysma

New member
U mnie na plaźmie samsunga widać ogromną różnicę w kanałach sd oglądanych przez dekoder (720p) miedzy kanałami przez analog. Na analogu jak sie przypatrzec szczególnie na białych elementach widać takie lekkie jakieś mrowienie tego obrazu, przez dekoder tego nie ma czysty obraz, żywsze kolory itd.
 

masloww

New member
Bez reklam
mrowienie w analogu wynika z zakłóceń sygnału, sygnał analogowy idzie przez wiele rozgałęzień i wzmacniaczy, wystarczy jak jedno urządzenie po drodze wprowadza zakłócenia to obraz zaczyna śnieżyć;
ja np. w analogu mam czysty obraz beż żadnej śnieżynki, jakby jeszcze nauczyli się poprawnie skalować obraz to na analog złego słowa bym nie powiedział
 

zenon20

New member
Prze ciesz wszędzie już chyba wprowadzili DOCSIS 3.0 to chyba mają możliwość zwiększyć bitrate kanałów sd nowych kanałów i tak nie wprowadzają neta też nie przyśpieszają to mogli by poprawić jakość tego co jest chyba że się mylę?
 

tysma

New member
mrowienie w analogu wynika z zakłóceń sygnału, sygnał analogowy idzie przez wiele rozgałęzień i wzmacniaczy, wystarczy jak jedno urządzenie po drodze wprowadza zakłócenia to obraz zaczyna śnieżyć;
ja np. w analogu mam czysty obraz beż żadnej śnieżynki, jakby jeszcze nauczyli się poprawnie skalować obraz to na analog złego słowa bym nie powiedział

też żadnego śnieżenie nie mam, ale na białych kolorach np na CN przy reklamie jak bardzo się przypatrzeć to się zobaczy, że ten kolor biały nie jest biały tylko coś niby na nim się rusza, na innych kolorach tego nie da się zobaczyć. A połączenie chyba mam dobre jeżeli, od tego samego gniazda idzie kabel do dekodera z wyjścia na rozgałęźniku na którym jest większa strata niż na tym co idzie do analoga, a na dekoderze jakość sygnału jest na maxa i siła 49-52db, S/N 39-42. Więc to po prostu taki urok ma analog.
Ja tam jest zadowolony z jakości, kanały sd też bardzo dobrze wyglądają przez dekoder np ESPN america, polsat, tvp1, tvp2 czy mtv. Są owczywiście niektóre kanały tragiczne z tego co tak przeleciałem to ktoś to już wspominał o 4FunTv tam rzeczywiscie słabo to wygląda to już na analogu lepiej wyglądają kanały:)
Też zauważyłem, że kanały z analogu na LCD wyglądają gorzej niż na plazmie, nie wiem czemu tak jest, może to wina tego matowego ekranu.
A takie rozlewanie sie pikseli-kwadraty to zdarza mi się tylko, ale sporadycznie przy filmach z VOD.
 
Ostatnia edycja:

spider1978

New member
Bez reklam
w weekend rusza canal+ gol i w sumie zaciekawila mnie ta informacja Stacja pojawi się także w kablówkach. - Pracujemy nad rozwojem tego kanału, także nad kwestią jego dostępności w sieciach kablowych. Już teraz jednak mogę powiedzieć, że kanał ten będzie dostępny w ofercie operatorów kablowych. To integralna część Canal+ tylko jestem ciekaw czy nie beda nas rypac podobnie jak to bylo z c+ sport 2 chyba ze od poczatku zacznie sie ich naciskac
 

Snakeee

New member
Bez reklam
w weekend rusza canal+ gol i w sumie zaciekawila mnie ta informacja Stacja pojawi się także w kablówkach. - Pracujemy nad rozwojem tego kanału, także nad kwestią jego dostępności w sieciach kablowych. Już teraz jednak mogę powiedzieć, że kanał ten będzie dostępny w ofercie operatorów kablowych. To integralna część Canal+ tylko jestem ciekaw czy nie beda nas rypac podobnie jak to bylo z c+ sport 2 chyba ze od poczatku zacznie sie ich naciskac


Będzie nadawany w weekendy. Docelowo program będzie się rozpoczynać wczesnym popołudniem, a kończyć w późnych godzinach wieczornych.

Ta i pewnie beda wolac za to cudo niezla kase od operatorow, ktorzy beda chcieli go wlaczyc.
Ja zrezygnowalem z pakietu C+ jakis czas temu.
 

kamilg23

New member
Ja za to mam problem z kanałami radiowymi.Co jakiś czas pewne kanały znikają.Zaczyna mnie to wkurzać.Monter przyszedł i jak zwykle nie mógł ustalić przyczyny:(
 

tysma

New member
Jak podłączony masz kabel z gniazda radiowego do dekodera, ja chciałem miec stacje radiowe i jak zerkałem w dekoder to nie mogłem znaleźć gdzie tu ten przewód można podłaczyć i na tym skończyły się moje próby:)
Ja mam gniazdo tv i radio, z tv leci do dekodera do wejscia Cable IN, Cable Out mam puste, gdzie podłączyłes kabel z gniazda-radio do dekodera?
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
oprócz zniknięcia strony „szczegóły OFERTY” zniknęły też nowe promocje, które pojawiły się na początku września;
może jakieś większe zmiany się szykują?
nic tam w Kaliszu nie słychać?
 

kamilg23

New member
Jak podłączony masz kabel z gniazda radiowego do dekodera, ja chciałem miec stacje radiowe i jak zerkałem w dekoder to nie mogłem znaleźć gdzie tu ten przewód można podłaczyć i na tym skończyły się moje próby:)
Ja mam gniazdo tv i radio, z tv leci do dekodera do wejscia Cable IN, Cable Out mam puste, gdzie podłączyłes kabel z gniazda-radio do dekodera?


Bezpośrednio do kina domowego.Kiedyś dzwoniłem na infolinię i facet mi powiedział,że nie ma możliwości podłaczenia kabla od radia do dekodera.

Ps:Nowy kanał->13th Street Universal
Zobaczcie jakie fajne promocje :Telewizja szczegóły OFERTY cyfrowa telewizja DTV - Multimedia Polska S.A.
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
myślałem że jakieś większe zmiany będą a oni tylko zamieszali tym badziewiem co jest


machery zamieszały tak żeby fajnie wyglądało na pierwszy rzut oka;
dopiero potem okazuje się że pakiety tematyczne są darmowe tylko na początku okresu umowy;
i takie opcje porobili żeby suma nie dawała już kwoty ponad 200zł,

chociaż z PVR jest i tak 200,70 zł po tych wszystkich rabatach, śmiech na sali;
oj chyba muszą chłopaki jeszcze raz zamieszać
 
Ostatnia edycja:

tysma

New member
Bezpośrednio do kina domowego.Kiedyś dzwoniłem na infolinię i facet mi powiedział,że nie ma możliwości podłaczenia kabla od radia do dekodera.

Ps:Nowy kanał->13th Street Universal

Aha, ja myślałem, że ty masz tak zrobione, że wchodzisz na dekoder i w liście kanałów wybierasz
"kanały radiowe" i tam masz stacje. A tak to ja wiem, że można podłaczyć do jakiegoś odbiornika:)

Na jakim kanale w Liście kanałow masz ten 13th Street Universal, bo ja u siebie takiego czegoś nie mam.

EDIT:
Lipa to nie nowy kanał, Hallmark zmienia po prostu nazwę
http://media2.pl/media/68351-plany-13th-street-universal-w-polsce.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry