TV HD w polskiej TK Multimedia

Wieslav

New member
neox napisał:
Tak nieśmialo spytam czy masz wogole dekoder podlaczony przez hdmi lub component i ustawiony tryb 720p lub 1080i?????

Z teco co sie orientuje w Łodzi "jeszcze" nie ma C+ HD.

WIELKIE DZIĘKI NEOX!!
Posprawdzałem co i jak. Okazało się że dekoder był ustawiony na CVBS.
Po ustawieniu na sygnał 1080i zauważyłem znaczny lepszy obraz na PS HD oraz NGC HD!
Teraz dopiero "przejrzałem"! Widzę, że obraz z programu PS HD jest znacznie lepszy niż ten sam program na PS. Potwierdzam to na podstawie oglądanego w tej chwili Wimbledon 2008 !!
Nie pamiętam dlaczego tak był ustawiny - sprawdzę to jak będę nagrywał jakiś film lub program. Jeśli dobrze pamiętam to wynika to z tego - aby nagrać program po Component ( po HDMI nie można nagrywać ) trzeba przejść na ustawienie CVBS ( tak jest przynajmniej u mnie gdzie mam nagrywarkę DVD Panasonicka DMR-EH67 ) ponieważ przy innych ustawieniach nie można nagrać programu nadawanego przez MM CYFROWY !?

Jeszcze raz dzięki za wszelkie podpowiedzi w tej sprawie!

P.S. Rozmawiałem dzisiaj na infolini MM i po rozmowie z trzema osobami i wielokrotnej konsultacji ostatniej osoby ( z iloma osobami tego nie wiem ) uzyskałem definitywną odpowiedź że CYFRA+ HD jest niedostępna w Łodzi!!
 
Ostatnia edycja:

ramir1

New member
Cześc, od paru miesięcy jestem abonentem Multimedi, i oprócz sygnału analogowego z pakietu komfort mam cyfrowy z "słynnego" DVB-C. Do dziś nie miałem problemu, przez eurozłącza miałem połączoną nagrywarkę dvd, magnetowid, dekoder i oczywiście TV. Ale kupiłem plazmę Samsunga PS42A451 i zupełnie nie wiem jak to wszystko po podłączac. Nie wiem czy przez component podłączyc nagrywarkę z DVB czy np z tv, a jeśli tak to gdzie wpiąc kabel analogowy? I czy kupic HDMI, łącząc wtedy dekoder z plazmą,skoro muszę chyba również antenowym zwykłym kablem połączyc nagrywarkę lub magnetowid z plazmą. Teraz już zupełnie nic z tego niewiem. Chciałbym nagrywac przez nagrywarkę sygnał analogowy z komfortu, a czasem sygnał cyfrowy. Dletego pomyślałem o połączeniu przez component w miejsce eurozł., aby jakośc nagrania była lepsza. Nagrywarka nie ma opcji HD, tylko wyjście skanowania progresywnego. A ja zupełnie się na tym nie znam. Wprawdzie pytałem się jak to zrobic Pana z multimedii, który montował wcześniej u mnie wszystko, jednak po kilkunastu minutach myślenia usłyszałem "no cóż, trudna sprawa, chyba jakoś to sie da, ale ja wiem jak?" i to tyle jeśli chodzi o pomoc fachowca. Dlatego może ktoś już wcześniej przerabiał podobny problem i napisze jak to zrobic. Bardzo proszę o pomoc.
 

kamilb

Member
Do mnie dzwonili wczoraj z Multimedii i proponowali 5 kanałów: 3 kanały HBO i 2 kanały Cinemax do końca Sierpnia 19.90zł i przez kolejne 10 miesięcy 29,90zł. Dla mnie to nie majątek bo ojciec powiedział że sam za te 5 kanałów będe placić :D Teraz czekam aż mi podłączą. Niby w ciągu 48h mają to zrobić ale prawnie mają czas do 7 dni...

Brał ktoś jeszcze taki pakiet??
 

Msmichal

New member
kamilb napisał:
Do mnie dzwonili wczoraj z Multimedii i proponowali 5 kanałów: 3 kanały HBO i 2 kanały Cinemax do końca Sierpnia 19.90zł i przez kolejne 10 miesięcy 29,90zł. Dla mnie to nie majątek bo ojciec powiedział że sam za te 5 kanałów będe placić :D Teraz czekam aż mi podłączą. Niby w ciągu 48h mają to zrobić ale prawnie mają czas do 7 dni...

Brał ktoś jeszcze taki pakiet??
Tak, mam ten pakiet. Wiem ze po okresie promocyjnym na pewno zrezygnuje z tego pakietu. Filmy leca takie sobie wiec szkoda tych 30zł. miesiecznie. Lepiej poczekac na kolejne kanaly w HD (moze niedlugo bedzie Eurosport) i na nie przeznaczyc te pieniadze ;)
 

Wieslav

New member
ramir1 napisał:
Cześc, od paru miesięcy jestem abonentem Multimedi, i oprócz sygnału analogowego z pakietu komfort mam cyfrowy z "słynnego" DVB-C. "...... Ale kupiłem plazmę Samsunga PS42A451 i zupełnie nie wiem jak to wszystko po podłączac. Nie wiem czy przez component podłączyc nagrywarkę z DVB czy np z tv, a jeśli tak to gdzie wpiąc kabel analogowy? I czy kupic HDMI, łącząc wtedy dekoder z plazmą,skoro muszę chyba również antenowym zwykłym kablem połączyc nagrywarkę lub magnetowid z plazmą. Teraz już zupełnie nic z tego niewiem. Chciałbym nagrywac przez nagrywarkę sygnał analogowy z komfortu, a czasem sygnał cyfrowy. ........" Dlatego może ktoś już wcześniej przerabiał podobny problem i napisze jak to zrobic. Bardzo proszę o pomoc.

Mogę podzilić się swoimi doświadczeniami - może inni bardziej doświadczeni ewentualnie to poprawią!?
Ja dekoder cyfrowy mam podłączony do LCD przez HDMI (oraz jeszcze przez HDMI podłączyłem PS3) - takie podłączenie daje możliwość uzyskania najlepeszego obrazu na LCD jeśli dekoder ustawimy na 1080i. Jeśli poczytasz wyżej to daje to najlepsze efekty przy oglądaniu programów w HD - co dopiero nie dawno mogłem stwierdzić dzięki NEOX-owi.
Niestety przez HDMI nie można nagrywać programów z cyfrowego dekodera. Dlatego nagrywargę DVD podłączyłem z dekoderem za pomocą 21-pinowe EURO (RGB) złącza oraz DVD z LCD. Dodatkowo DVD połączyłem z LCD za pomocą złącza Component w tym również dźwięk. Natomiast antenę analogoweą do DVD i DVD przewodem antenowym z LCD.
Nagrywanie programów analagowych na DVD nagrywam z sygnału analogowego więć nie mam problemów.
Natomiast jeśli (przy takim połączeniu jak wyżej) chcę nagrywać sygnał z dekodera cyfrowego to sygnał z dekodera muszę przestawić z sygnałun 1080i na sygnał CVBS oraz wypiać kabel HDMI łączący dekoder cyfrowy z LCD. Jeśli nie wypnę to mam tylko dźwięk nie mam obrazu. Oczywiście na DVD trzeba przejść z sygnału analogowego na sygnał z dekodra cyfrowego. Zauważyłem też że dobrze jest wyłączyć na dekoterze cyfrowym wyświetlanie informacji o programach - ponieważ przy włączonych informacjach może to czasami spowodować że na nagrywanym programie nałożone są dodatkowe informacje z MM.
Podgląd nagrywanych programów oglądam na LCD za pomocą złącza Component wg mnie daje lepszy obraz niż przez EURO złącze.
Jeśli ktoś ma inne - może lepsze ustawienie też chętnie wysłucham uwag dotyczących przedstawionych połączeń dekodera cyfrowego, nagrywarki DVD oraz LDC TV.

P.S. Mam pytanie do ewentualnych posiadaczy programu FILMBOX HD - czy zakup tego programu wg nich jest wart tego oraz jak ma się to do sygnału z programów POLSAT SPORT HD oraz NGC HD?
 
Ostatnia edycja:

ramir1

New member
Dziękuje, Wiesław za pomoc, podłączyłem w podobny sposób, choc zastanawiam się czy była by możliwośc takiego ustawienia aby nie było potrzeby wypinania HDMI i zmiany zakresu.
 

kamilb

Member
Msmichal napisał:
Filmy leca takie sobie wiec szkoda tych 30zł. miesiecznie. Lepiej poczekac na kolejne kanaly w HD (moze niedlugo bedzie Eurosport) i na nie przeznaczyc te pieniadze ;)
Za rezygnację chyba się płaci 78,90zł jeśli dobrze zrozumiałem. A co do filmów zgadza się że teraz lecą takie sobie ale mając na uwadze że pakiet zawiera aż 5 kanałów to nie znaczy że cały czas będą puszczać słabe. Dlatego wziąłem ten pakiet.

Chociaż jak Multimedia zrobi pakiet PS HD, Eurosport HD, C+Sport HD to od razu rezygnuje i zamawiam taki :) W sumie bardziej lubię sport niż filmy jakbym miał wybierać.

Może ktoś wie czy mają coś takiego w planach ??
 

Debuger

New member
Wieslav napisał:
P.S. Mam pytanie do ewentualnych posiadaczy programu FILMBOX HD - czy zakup tego programu wg nich jest wart tego oraz jak ma się to do sygnału z programów POLSAT SPORT HD oraz NGC HD?
Wieslav powiem tak - mam Filmbox Pack od paru miesiecy i generalnie mogę go polecić. Jakość obrazu - porówanywalna do NG HD, dźwięk w przeważającej większości DD 5.1. Oczywiście nader często idzie zwykły 2.0 a obraz albo klatkuje, albo zawiesza się na kilka sekund, ale nie z winy MM lecz zwykłe partactwo nadawcy. Co do zawartości - premiera raz w tygodniu, reszta ramówki to powtórki. Filmy ze stajni SPI, czyli czasami dobre kino a czasem kicz i mało ambitne gnioty - czyli dla każdego coś dobrego ;)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Finał

Co jest grane Finał EURO i DTV padło!!!!!!!!!!!!! nie mam żadnego programu a sygnał niby jest?!?!?!? Co jest grane? No właśnie po 17 minutach sygnał się pojawił....... zawału można dostać!
 

kamilb

Member
marciniozo napisał:
Co jest grane Finał EURO i DTV padło!!!!!!!!!!!!! nie mam żadnego programu a sygnał niby jest?!?!?!? Co jest grane? No właśnie po 17 minutach sygnał się pojawił....... zawału można dostać!
Dziwne ale u mnie wszystko było ok
 

Wieslav

New member
ramir1 napisał:
Dziękuje, Wiesław za pomoc, podłączyłem w podobny sposób, choc zastanawiam się czy była by możliwośc takiego ustawienia aby nie było potrzeby wypinania HDMI i zmiany zakresu.
8)
Witaj ramir1 !
HDMI jest o tyle potrzebne jeśli odbierasz programy w HD!
Jeśli nie masz proramów HD możesz ustawić dekoder tak jak do nagrywania.
Ja tak miałem do pewnego czasu i dlatego nie widziałem różnicy między nadawanymi programami Polast Sport Extra a Polsat Sport HD lub NGC HD.
Jeśli masz wpięty przewód HDMI i ustawisz dekoder na 1080i oraz masz programy HD to zauważysz różnicę - na korzyść HD - w obrazie!
 
Ostatnia edycja:

kamilb

Member
A ja chyba po okresie promocyjnym zrezygnuje z pakietu HBO bo puszczają same lipne filmy i 1 hit na dzień to za mało zdecydowanie. Może do końca sierpnia MM stworzy pakiet sportowy PS HD, Eurosport HD i C+Sport HD. Nawet jakby chcieli 30zł za te 3 kanały to bym wziął :)
 

Wieslav

New member
Debuger napisał:
Wieslav powiem tak - mam Filmbox Pack od paru miesiecy i generalnie mogę go polecić. Jakość obrazu - porówanywalna do NG HD, dźwięk w przeważającej większości DD 5.1. Oczywiście nader często idzie zwykły 2.0 a obraz albo klatkuje, albo zawiesza się na kilka sekund, ale nie z winy MM lecz zwykłe partactwo nadawcy. Co do zawartości - premiera raz w tygodniu, reszta ramówki to powtórki. Filmy ze stajni SPI, czyli czasami dobre kino a czasem kicz i mało ambitne gnioty - czyli dla każdego coś dobrego ;)
8)
Dzięki Debuger !
Co nadają na FILMBOX HD mogę poczytać w programach TO&OWO TV.
Pomimo że mam do oglądania tak wiele programów to rzeczywiście czasami znaleść coś nowego w konkretnym dniu. Przy tak dużej liczbie programów niestety bardzo często można stwierdzić że wkonkretnym dniu wszystkie nadawane filmy kiedyś wcześniej już oglądaliśmy - takie dylemety przeżywam dzięki żonie która czasami prosimnie abym "nastawił" jakiś program z filmem którego wcześniej nie miała okazji oglądać.
Natomiast jakość nadawanych filmów nawetw standarcie HD zależy od zarejestrowanych "materiałów". Gdzieś wcześniej pisałem że bardzo rozczarowałem się jakością ograzu na płycie blu-rayz kocertu Bruce Springsteen z Dublina. Znaczana lepsza jakość obrazu tego samego wokalisty jest na płycie DVD z innego koncertu zarejestrowanego w Barcelonie.
 
Ostatnia edycja:

kamilb

Member
Nie wiem ale może się ktoś orientuje. Wziąłem teraz pakiet HBO i się okazuje że lipa filmy puszczają więc chciałbym zrezygnować. Kara za zerwanie aneksu do umowy 78,90zł wynosi i wpadłem na pomysł żeby zamienić ten pakiet na pakiet Canal+ i tu właśnie moje pytanie czy tak się da i jeśli tak to czy wtedy obyłoby się bez płacenia kary??

pozdro
 

Msmichal

New member
kamilb napisał:
Nie wiem ale może się ktoś orientuje. Wziąłem teraz pakiet HBO i się okazuje że lipa filmy puszczają więc chciałbym zrezygnować. Kara za zerwanie aneksu do umowy 78,90zł wynosi i wpadłem na pomysł żeby zamienić ten pakiet na pakiet Canal+ i tu właśnie moje pytanie czy tak się da i jeśli tak to czy wtedy obyłoby się bez płacenia kary??

pozdro
Pisalem strone wczesniej ze lipne filmy leca? Pisalem;) Wydaje mnie sie ze raczej na taki uklad nie pojda ale lepiej dokladnie zapytaj.
 

Novac

New member
Z tego co się orientuję to bez żadnych kar można odstąpić w ciągu 10 dni. Najlepiej wysłać do nich pismo faxem albo poleconym a i przy okazji zadzwonić.
Jestem tego pewny w 90% więc najlepiej to sprawdzić.

Pozdrawiam.
 

kamilb

Member
Msmichal ano pisałeś ale myślałem że to tylko chwilo jednak sprawdziłem na stronie hbo i nic ciekawego nie widze. Zadzwonie potem do MM i się spytam.

W ogóle zwaliłem że wcześniej nie sprawdziłem co MM oferuje bo teraz patrze i jest tak jeśli chodzi o C+:

[SIZE=+1]Cyfrowy CANAL+
[/SIZE]
- 3 kanały premium w cyfrowej jakości obrazu i dźwięku:
Canal+, Canal+ Film i Canal+ Sport
- Aktywacja: 49 zł (zamiast 399,00 zł)
- Abonament za 3 pierwsze miesiące 1 zł (w tym miesiąc aktywacji),
potem przez kolejnych 10 miesięcy 29 zł miesięcznie
-
Oferta dostępna dla aktualnych Abonentów pakietu Komfort telewizji kablowej Multimedia

[SIZE=+1]Cyfrowy CANAL+ i Cyfrowy CANAL+ HD
-
[/SIZE]
Dwa dodatkowe pakiety:Cyfrowy CANAL+ i Cyfrowy CANAL+ HD
-
3 kanały premium w cyfrowej jakości obrazu i dźwięku:
Canal+, Canal+ Film i Canal+ Sport oraz 2 kanały premium nadawane w wysokiej rozdzielczości HDTV : Canal+ Film HD i Canal+ Sport HD
-
Abonament przez 2 pierwsze miesiące- 2 miesięcznie,
potem przez kolejnych 10 miesięcy- 35 miesięcznie
-
Oferta dostępna dla aktualnych Abonentów pakietu Komfort telewizji kablowej Multimedia

EDIT

Dzwoniłem i niestety nie da się zamienić pakietu na inny pakiet. Najwyżej zapłacę tą karę 78zł i zapłacę za aktywację C+ 49zł :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry