TV HD w polskiej TK Multimedia

Debuger

New member
KonRod77 napisał:
Marzy mi się kanał filmowy w HD z bogatą ofertą programową. Chciałem zakupić Film Box HD ale coś mnie tknęło i sprawdziłem forum N, abonamenci N mieli możliwść testowania tego kanału za darmo przez jakiś czas. Opinie o ciągłych powtórkach zniechęciły mnie szybko. Może ktoś się wypowie czy program tego kanału filmowego został wzbogacony.
Skoro chcesz mieć bogatą ofertę - to bierz pakiet C+ HD oraz FB HD.

Co do tego drugiego - to fakt, powtarzają program, ale co tydzień dochodzi nowa pozycja ze stajni SPI. Dla mnie powtórki są wygodne, bo można zobaczyć pozycję która Cię interesuje o różnych porach każdego dnia.

Proponuję Ci zajrzeć w program Film Box HD i samemu ocenić ofertę.

Pozdrawiam
 

Radiola

New member
monitor LCD jako HDTV

No i kupiłem ten upragiony kabelek HDMI-DVI zeby mieć cyfrowy obraz najwyższej próby :grin: na moim monitorze LG Flatron.
Problem, tak jak opisywali koledzy. Brak obrazu w jakiejkolwiek rozdzielczości, czerwona kontrolka przy klawiszu HD/SD i komunikat HDCP. Po podłączeniu kablem SCART informacja o braku zabezpieczeń odbiornika przed kopiowaniem programów (ciekawe co i jak mógłbym kopiować?) i wskazówka żeby przejść na DVI. Przechodzę na DVI i kolejne info żeby zmienić na YPbPr, którego niestety mój Flatron nie posiada. D.pa blada.
A kabelek był ze złoconymi stykami. Francuski :(
W poniedziałek zadzwonię do MM, niech przyjdą i pokażą mi tą HDTV, bo jak dotąd to jest zwykła analogowa z kupą urzadzeń i rozmaitych kabelków.
 
N

neox

Guest
Radiola napisał:
No i kupiłem ten upragiony kabelek HDMI-DVI zeby mieć cyfrowy obraz najwyższej próby :grin: na moim monitorze LG Flatron.
Problem, tak jak opisywali koledzy. Brak obrazu w jakiejkolwiek rozdzielczości, czerwona kontrolka przy klawiszu HD/SD i komunikat HDCP. Po podłączeniu kablem SCART informacja o braku zabezpieczeń odbiornika przed kopiowaniem programów (ciekawe co i jak mógłbym kopiować?) i wskazówka żeby przejść na DVI. Przechodzę na DVI i kolejne info żeby zmienić na YPbPr, którego niestety mój Flatron nie posiada. D.pa blada.
A kabelek był ze złoconymi stykami. Francuski :(
W poniedziałek zadzwonię do MM, niech przyjdą i pokażą mi tą HDTV, bo jak dotąd to jest zwykła analogowa z kupą urzadzeń i rozmaitych kabelków.

No ale co maja przyjsc ze swoim TV LCD, ktory dziala z tym dekoderem? Ten Twoj monitor obsluguje HDCP? Zreszta nawet jesli obsluguje to nic nie zmienia, jesli chcesz miec HD to pozostaje Ci kabel komponent albo podlaczenie LCD, ktory zadziala z dekoderem prawidlowo - taki juz urok tych dekoderow:cool:
Nie bardzo rozumiem jak mogles miec komunikat HDCP przy podlaczeniu kabla scart??? To jest niemozliwe.

Ciekawy jestem jak dzialaja dekodery HD np. Cyfry+ albo Polsatu cyfrowego (N-ki to wiem, dzialaja tak samo jak MM, bo to ten sam sprzet hehe) - wszystko hula po hdmi z kazdym TV???? Ktos sie orientuje?
 

pepe1

New member
Mam podlaczone canal+ Hd film i sport oraz filmbox Hd. Obraz na tych kanałach jest dobry ale niestety szczegolnie na kanalach canalu+hd obraz czesto "haczy". Co kilka minut na 2-3 sekundy obraz jest zakłócony. Na Nat.Geo Hd tego nie ma. Jak robie diagnostyke jakosci sygnalu to Canal+ jest najsłabszy. Dzwonilem juz do MM i mieli sprawdzac, ale na razie cisza. Sygnał do telewizora przez kabel HDMI. Na pozostalych cyfrowych kanalach jest w miare dobrze.
 
N

neox

Guest
pepe1 napisał:
Mam podlaczone canal+ Hd film i sport oraz filmbox Hd. Obraz na tych kanałach jest dobry ale niestety szczegolnie na kanalach canalu+hd obraz czesto "haczy". Co kilka minut na 2-3 sekundy obraz jest zakłócony. Na Nat.Geo Hd tego nie ma. Jak robie diagnostyke jakosci sygnalu to Canal+ jest najsłabszy. Dzwonilem juz do MM i mieli sprawdzac, ale na razie cisza. Sygnał do telewizora przez kabel HDMI. Na pozostalych cyfrowych kanalach jest w miare dobrze.

Tylko ze ten poziom sygnalu nie odnosi sie do poszczegolnych kanalow a ogolnie.
Zreszta ten pomiar chyba ma sie nijak do jakosci obrazu czy haczenia sie (tez u mnie co jakis czas sie haczy na C+ Sport HD). Specjalnie oslabiłem sygnal wchodzacy do dekodera z normalnego 48-50 jaki mialem oslabilem go do 12!!!! i co, wszystko dzialalo tak samo jak przy 48 :)
 

Radiola

New member
neox napisał:
Nie bardzo rozumiem jak mogles miec komunikat HDCP przy podlaczeniu kabla scart??? To jest niemozliwe.
Możliwe. Przy podłączonym HDMI-DVI, dodatkowo podłaczyłem SCART'a i po ustawieniu na dakoderze rozdzielczości CVBS oraz obsługi wejscia monitora SCART pojawiła się plansza informująca o braku współpracy i ochrony HDCP.
Dziwne jest w tym tylko to, że po ustawieniu wejscia na DVI nie mogłem uzyskac obrazu. Komunikaty na monitorze o nieobsługiwaniu częstotliwości 37.5kHz/50Hz (typowej dla rozdzielczości 720p.) pozwalają przypuszczać, że monitor nie może zejść poniżej 60Hz (typowej częstotliwości odchylania pionowego)
Dalej jadę na CVBS RGB, co pozwala przynajmniej NGH HD oglądać w przyzwoitych warunkach. Jak skombinuję przejściówkę SCART/S-Video to pobawię się jeszcze analogiem, bo na cyfrę nie ma juz szans.
 

pepe1

New member
neox napisał:
Tylko ze ten poziom sygnalu nie odnosi sie do poszczegolnych kanalow a ogolnie.
Zreszta ten pomiar chyba ma sie nijak do jakosci obrazu czy haczenia sie (tez u mnie co jakis czas sie haczy na C+ Sport HD). Specjalnie oslabiłem sygnal wchodzacy do dekodera z normalnego 48-50 jaki mialem oslabilem
go do 12!!!! i co, wszystko dzialalo tak samo jak przy 48 :)


Ja mam dla roznych kanałów rózną siłe sygnału. Ale tak jak pisales to chyba nie ma az takiego znaczenia przy "haczeniu" sygnału. Prawdopodobnie mają jakiś problem z sygnałem Canal+hd. Jutro bede dzwonił do MM to moze sie coś dowiem. Jest to denerwujące ze obraz jest bardzo dobry ale co chwile "haczy". Wczoraj oglądalem mecz MU-Chelsea i pare akcji mi uciekło. Fimlbox hd jest ok. Bardzo rzadko cos się złego dzieje a NG bardzo dobry.
 

Primer

New member
Witam jestem posiadaczem dtv multimedia z Łodzi.Postanowiłem zapytać ponieważ im więcej czytam tym mam większy bałagan w głowie.Posiadam tv Sharp xl2 który podłączony jest do dekodera multimedia przewodem hdmi,w jakiej rozdzielczości nadawane są wszystkie kanały oprócz NG HD?Czym może być powodowany komunikat pojawiający się na tv w momencie włączenia dekodera sygnał niekompatybilny sprawdz podłączenie poczym po chwili mimo to obraz się pojawia,jeszcze jedna sprawa obraz NG HD faktycznie jest ok ale pozostałe moze nie tragiczne ale do wysokiej jakości to im wiele brakuje czy to jest normalna sprawa związana z rozdzielczością nadawania a technologią tv full hd
Pozdrawiam
 

TOMG

New member
Kolego Radiola, ten problem już był przedstawiany bo mialem to samo.Potrzebujesz przekonwertować sygnał z TV do PC.(HDTV to VGA) i prawdopodobnie scandoubler do podwojenia odświeżania.
Konwerter mam nieużywany-nowy i mogę odstąpić za 1/2 ceny , ale lepiej zajrzyj sobie na stronę AverMedia TV i tam znajdziesz potrzebne urządzonko w komplecie.
 
N

neox

Guest
Primer napisał:
Witam jestem posiadaczem dtv multimedia z Łodzi.Postanowiłem zapytać ponieważ im więcej czytam tym mam większy bałagan w głowie.Posiadam tv Sharp xl2 który podłączony jest do dekodera multimedia przewodem hdmi,w jakiej rozdzielczości nadawane są wszystkie kanały oprócz NG HD?Czym może być powodowany komunikat pojawiający się na tv w momencie włączenia dekodera sygnał niekompatybilny sprawdz podłączenie poczym po chwili mimo to obraz się pojawia,jeszcze jedna sprawa obraz NG HD faktycznie jest ok ale pozostałe moze nie tragiczne ale do wysokiej jakości to im wiele brakuje czy to jest normalna sprawa związana z rozdzielczością nadawania a technologią tv full hd
Pozdrawiam
Zwykly sygnal SD (o ile sie nie myle to 768x576), ktory dekoder (po hdmi lub componencie) skaluje do rozdzialki 720p lub 1080i niestety wyglada kiepsko, zreszta im wiekszy TV tym gorszy efekt na kanalach SD.
Przyznam ze kanaly SD ladniej nawet wygladaja na zwyklym kablu scart w trybie rgb. Druga sprawa ze jakosc odbioru zwyklych kanalow bylaby lepsza gdyby kompresja byla troche mniejsza no ale coz, trzeba poczekac:cool: Ale cudow nie ma sie co spodziewac, raczej modlic aby szybko nadawcy przechodzili na HD.

Co do tego komunikatu to urzadzenia poprostu dogaduja sie ze soba tak to mozna napisac prostym jezykiem. Jak mialem dekoder podlaczony do hdmi2 to za kazdym razem jak przelaczalem na to zrodlo na dekoderze mialem przez chwile hdcp i obraz wchodzil - urzadzenia jakos tak dziwnie sie dogadywaly, po przelaczniu do hdmi1 przelaczam sie miedzy analogiem a cyfrowka bez zadnych problemow. W momencie kiedy wpierw wlacze dekoder a pozniej TV, ktory i tak wlacza sie wpierw na analog, to na dekoderze przez 2s mam hdcp, to samo jak przelaczam miedzy hdmi1 i hdmi na wlaczonym dekoderze. Nie wiem nie znam sie na tym, ale u mnie to tak wyglada jakby TV i dekoder za kazdym razem musialy sie ze soba skomunikowac i dekoder sprawdza hdcp - szkoda ze np. w TV albo samym dekoderze nie ma opcji ktora umozliwilaby jakos zapisac urzadzenie ktore podlaczone jest do danego wejscia.

Caly czas sie sie zastanawiam czy na innych dekoderach cyfrowych ze zlaczem hdmi rowniez wystepuja takie problemy jak na tych z firmy ADB (N-ka, Multimedia - slynne problemy z brakiem obrazu po hdmi, hdcp, czka sie dzwiek a po przelaczeniu na dvi jest ok itd.). Ma ktos jakies info? Czy te problemy dotknely tylko i wylacznie dekodery tej firmy? Czytajac te setki stron gdzie ludzie tworza juz kompatybilne listy OTV z dekoderem ADB az mi sie wierzyc nie chce ze to dotyczy tylko tego "nieszczesliwego dekodera ADB"?
 

karolek77

New member
Witam Wszystkich. Od dwóch tyogdni jestem posiadaczem HDTV Multimedia i z przykrością muszę stwierdzić, że jestem bardzo zawiedziony. Mam telewizor Samsunga LE32S81B podłączony przez całkiem niezły kabel hdmi. Niestety, jedeynym kanałem wyglądającym super jest NGC HD, reszta średnio, a niektóre po prostu fatalnie. Oglądanie wszystkich TVN - ów, NASN, Motors, Discovery, KUchnia, Wedding, TCM, Polsatów zwyczajnie doprowadza mnie do rozpaczy. Natomiast Canal+ Sport po prostu nie da się oglądać. Gdy tylko na boisku zawodnicy zaczynają się ruszać to w zasadzie zaczynają się zlewać w jedną, kwadratową masę. Wczoraj był u mnie Pan z MM i przyznał mi rację, że wygląda to fatalnie i opisał w zleceniu usterki, ale nie był w stanie nic zrobić. Powiedział, że to wina sygnału jaki wychodzi od nich po kompresji.
Poradźcie co zrobić. Wszczynać awanturę w MM i próbować zerwać umowę czy czekać?
 

Debuger

New member
karolek77 napisał:
Poradźcie co zrobić. Wszczynać awanturę w MM i próbować zerwać umowę czy czekać?
Zdecydowanie wszcząć awanturę i jednocześnie czekać ;)

Swoją drogą uzbroiłbym się w cierpliwość. Na nadchodzace EURO możesz mieć okazję obejrzeć mecze w HD. Ale generalną zasadą jest to, że kto siedzi cicho traci 2 razy - także dzwonić,czepiać się, zgłaszać i jeszcze raz zgłaszać.
 

karolek77

New member
Dzięki za radę.
Myślę, że pójdę do nich jeszcze dzisiaj i zrobię małą awanturę. W końcu reklamują ofertę jako telewizja wysokiej rozdzielczości, a u mnie wygląda to gorzej niż na zwykłej analogowej kablówce...
 

pepe1

New member
U mnie tez byli z MM. Sprawdzić Canal+ hd (sport i film) i Filmboxy Extra i Hd. Kanały Hd dalej się "haczą" a na filmbox extra ciągle są białe pasy. Tez nie jest to problem u mnie ale w MM. Chyba, ze nasze dekodery są za słabe. Podobno cały czas staraja sie poprawić te sygnały. Zobaczymy co zdziałają.
 
N

neox

Guest
karolek77 napisał:
Dzięki za radę.
Myślę, że pójdę do nich jeszcze dzisiaj i zrobię małą awanturę. W końcu reklamują ofertę jako telewizja wysokiej rozdzielczości, a u mnie wygląda to gorzej niż na zwykłej analogowej kablówce...

Wszystko sie zgadza ale ta wysoka rozdzielczosc tyczy sie TYLKO kanalu NG HD (i opcjonalnie C+ Sport i Film HD oraz Filmbox HD), inne kanaly owszem tez pojda w 720p albo 1080i ale to jest tylko skalowany obraz SD do tych rozdzialek. Kompresja niestety jest spora i mogloby to lepiej wygladac, poki co trzeba czekac na inne kanaly HD i miejmy nadzieje zmniejszenie kompresji.
 

stogdy

New member
Tv 1000

MM "uszczęśliwia" nas zabierając jeden z najlepszych programów podstawowego pakietu DTV MM - TV 1000. Tak naprawdę, to przenoszą go od 1 maja do płatnego pakietu Cyfrowy Film.
Tragedia
W ten sposób za chwilę w podstawowym pakiecie DTV zostanie TVP1, TVP2, Wedding TV i Kuchnia.tv
Nie dość, że nie poprawiają jakość, to dodają wyłącznie płatne pakiety i zabierają to co już jest.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tv 1000

Stogdy, skąd masz takie info? Jeżeli to prawda to wielka lipa, faktycznie TV 1000 to dobry kanał, jeżeli MM "przeniesie" go do innego pakietu i każe dodatkowo za niego płacić idę do BOK zrobić "małą awanturę" Nie taką umowę podpisywałem.
 

pepe1

New member
Ja dostałem informacje o likwidacji TV1000 na ostatnim rachunku, że od 1 maja przenoszą go do płatnego pakietu. Ale wczoraj jeszcze był. Co do Filmbox Extra to sygnał się poprawił i pasy zniknęły. Chyba cały czas walczą z sygnałem Hd ( haczenie obrazu). Ale obraz ciągle nie jest idealny. Na Nat Geo nie było głosu przez kilkanascie godzin.
 

lukashik

New member
nie będę zaśmiecać innych wątków gdyż mam kabel i dekoder w MM:
Posiadam Sony 40D3500, podczas oglądania meczy na Polsatach Sportach strasznie smuży.Obojętnie czy to cyfrowy przekaz czy analog.Co robić, tak to ja wolę oglądać Euro2008 na moim starutkim Thompsonie 28'' z 1998r.(na MŚ we Francji był kupiony).Ktoś ma jakaś radę?Przecież do jasnej ciasnej 8ms nie powinno wyraźnie smużyć z odległości 3-4m.


A co do ogólnej oceny nowej usługi MM to dno.Jakość wszystkich programów pozostawia wiele do życzenia no oprócz NGC HD, ale czy to prawdziwe HD śmiem wątpić może 1/5 ramówki.Dobrze, że Euro zobaczymy ale zabrania Eurosportu im nie wybaczę.Dobrze, że TV 1000 jest jeszcze

PS.Jak u was odbiera dwójka w analogu?U mnie są jakieś pasy, jak oglądam mecz to z każdego piłkarza "wychodzi dusza":D.
 
Ostatnia edycja:

Radiola

New member
TOMG napisał:
Potrzebujesz przekonwertować sygnał z TV do PC.(HDTV to VGA) i prawdopodobnie scandoubler do podwojenia odświeżania.
Znalazłem coś co powinno pasować - AVerTV Hybrid STB 1080i. Faktycznie pełna hybryda i trochę za dużo funkcji jak dla mnie. Nie potrzebuję konwertować analogu na cyfrę, ani odwrotnie. No i cena trochę za wysoka bo ponad 400zł.
Może gdyby to była wewnętrzna karta na AGPx8. Wystarczyło by np. wejście YPbPr i wyjście DVI. Ale takiej nie znalazłem.
 
Do góry