TV FHD Smart TV, TV FHD + "Smart TV BOX", czy TV 4K UHD?

Fruzia5

New member
Witam wszystkich,

ostatnio gościłam tu kilka lat temu i efektem były bardzo udane zakupy plazm Panasonica 37" i 42", a potem LED 32".

Dzisiaj szukam TV do trzech funkcji:
1) oglądanie TV cyfrowej w ofercie UPC,
2) oglądanie filmów z internetu z portali takich jak zalukaj.tv oraz YT; chcę mieć dostęp do normalnej przeglądarki, a nie tylko dedykowanych serwisów; media społecznościowe są dla mnie nieistotne;
3) oglądanie filmów z DVD.

TV ma mieć najlepiej 32".

Z lektury forum oraz opinii użytkowników wywnioskowałam (nie wiem, czy prawidłowo heh), że:
- do internetu potrzebny jest Smart TV lub Android, ale i tak mogę w przyszłości nie móc oglądać nowych materiałów, jeśli będą w formacie 4K, a TV będzie tylko FHD;
- mogę nie mieć możliwości oglądania filmów z zalukaj.tv itp. ze względu na brak tyczki flash (niektóre TV mają, niektóre nie);
- mogę mieć TV FHD zwykły (bez smart) + jakaś przystawka np. "Smart TV BOX Android 5.1 4K 3G HDMI2.0 Zoomtak" i bedę miała dostęp do internetu i wszystkiego, co chcę :)

Jako że kompletnie się nie znam na tych "nowościach", bardzo proszę o wyjaśnienie, czy - aby TV spełniał wskazane przeze mnie funkcje przez najbliższych kilka-kilkanaście lat, należy/wystarczy:

1) kupić TV FHD Smart TV - ale wtedy co z tą wtyczką flash i materiałami 4K w przyszłości? Wstępnie myślałam o Samsung 32J5600/5500, ale te nie mają flash, więc co, tylko serwisy dedykowane??

2) kupić TV FHD zwykły, bez smarta + przystawka np. "Smart TV BOX Android 5.1 4K 3G HDMI2.0 Zoomtak" - czy to rozwiązuje wszystkie problemy, tz. daje możliwośc oglądania wszystkiego z internetu? czy materiały 4K w przyszłości też obejrzę, skoro TV nie będzie 4K UHD - czy to jest zresztą faktycznie takie istotne, faktycznie większość materiałów będzie 4K w internecie?

3) kupić TV 4K UHD ze smart/android (minimalne są 40" z tego co widziałam, co jest dla mnie baaaardzo dużym minusem)?

TV będzie podłączony do internetu kablem, internet UPC, jakość moim zdaniem bardzo dobra. Chcę się zamknąć w kwocie 1,5 - 2 tys. zł. ze wszystkim.

Pozdrawiam,
Joanna
 

Marta84

New member
Kupuj dowolny TV i do tego sprzet z oficjalnym wsparciem Kodi.
Ja polecam firme WeTek. Wszystko działa, dual boot czyli Android lub Kodi.
Czekam wlasnie na dostawe najnowszego modelu Play2.
 

Fruzia5

New member
Telewizor zmieniam co kilka lat (powyżej 5, a nawet więcej, jak TV mi pasuje, niczego nie potrzebuję więcej i działa, to może chodzić i kilkanaście lat:)).

40" nie wchodzi jednak w rachubę, więc skupiam się tylko na TV FHD 32" i teraz kwestia czy SmartTV/Android, czy zwykły + ta "przystawka", jeśli przystawka to też proszę o pomoc jaka :)

Pozdrawiam
 

Fruzia5

New member
Do powyższej informacji dodam, że wśród opcji, które rozważałam dotychczas znajdują się:
W cenie ok 1550 zł.:
- Philips 32PFH5501/88
- Samsung UE32K5500 AWXXH, UE32K5672
W cenie ok. 1300-1400 zł.:
- Samsung UE32J5500/5600 – to chyba bez sensu, skoro nie ma flash i przeglądarki, wtedy lepiej tańszy z przystawka lub droższy z tymi funkcjami?
- Philips 32PFH6401
W cenie ok. 800-900 zł. (i do tego jakaś przystawka ok. 500 zł.?):
- Philips 32PHH4100/88, 4101, 4201
- Samsung UE32J4000

Przystawki - ?
Czy to ma znaczenie czy przystawka ma „Android TV” czy zwykły android na smartfony? Czy telewizory mają "Android TV"?
Nie mam ani smartfona, ani tabletu, a więc te aplikacje są mi na razie obce ;-)
 

Fruzia5

New member
Hmm, dziękuję za wszelkie wskazówki, ale też bardzo proszę o odniesienie się do kwestii, o które pytałam na wstępie.

Z dalszej lektury wywnioskowałam, że jeżeli kupię TV FHD bez smarta to – jeśli chcę korzystać z dekodera UPC, odtwarzacza DVD oraz przystawki, to TV musi mieć 3 złącza HDMI, gdyż każde z tych urządzeń muszę osobno podłączać do TV, zgadza się?

Z TV bez smarta nie znalazłam chyba żadnego, który by miał 3xHDMI; chyba, że Wy znacie i możecie podać, jaki TV tak ma i jest dostępny? Philips PFH6401 jest niestety niedostępny, nie wiem, skąd mi się wziął w tym zestawieniu.

Jeżeli zatem TV musi mieć 3xHDMI i tyle mają tylko TV Smart , to doradźcie mi proszę, co kupić. Opcje są wtedy dwie – TV FHD bez smarta + przystawka lub TV FHD z dobrym smartem, tj. obsługa flash, przeglądarką internetową, aby spełniał wymogi, o których pisałam na wstępie:
1) oglądanie TV cyfrowej - dekoder UPC,
2) oglądanie filmów z internetu z portali takich jak zalukaj.tv oraz YT; chcę mieć dostęp do normalnej przeglądarki, a nie tylko dedykowanych serwisów; media społecznościowe są dla mnie nieistotne;
3) oglądanie filmów z DVD.
Doczytałam też w internecie, że jeśli TV nie obsługuje formatu 4K to przystawka nic mi nie da, i tak nie odtworzę materiału w tym formacie na TV – czy to prawda? Ta funkcja jest dla mnie na szczęście najmniej istotna.

Będę wdzięczna za podanie konkretnych modeli TV 32” FHD, dostępnych w sprzedaży i ewentualnie polecanych przystawek do nich.
Pozdr.
 

Fruzia5

New member
Dodam jeszcze pytanie dodatkowe:
Co wybrać:

1) Samsung UE32J510 AWXTB cena ok. 1000 zł. + do tego przystawka (TV ma 2xHDMI, więc aby coś obejrzeć z DVD będę musiała odłączać przystawkę, ale ma też CI+ więc może zamiast dekodera UPC po HDMI uda mi się zamienić go na kartę CI z UPC?)

2) Samsung UE32K5672 cena ok. 1600 zł. bez przystawki - ma przeglądarkę internetową podobno, ale nie wiem, czy obsługuje flash czyli czy obejrzę filmy z internetu (zalukaj.tv itp.).

Co sądzicie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale do 4K minimum to 40".
A najlepiej 4K i 100Hz, a tu masz najtańszy i najlepszy 43PUS6501 za 2499 zł
z kalibracją i taki zakup i godny i na lata !.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisałeś w tytule czy 4K ?
I dlatego taka odpowiedź.

Jeśli mają być 32" fullhd i 50 Hz to obojętnie który wybierzesz.
 
Do góry