TV+dvd+dekoder UPC

tormentor

New member
Witam,
nie jestem pewny czy piszę w dobrym dziale, jeśli nie to proszę uprzejmie o przeniesienie i przepraszam, ale dział wydaje mi się najbardziej odpowiedni, gdyż problem jest chyba w połączeniu.
Mam tv Samsunga, crt 28 cali, dvd Sony, dekoder od UPC. Zarówno dvd jak i dekoder są podłączone do telewizora za pomocą kabli euro-euro, telewizor ma dwa wejścia. Problem polega na tym, że telewizor sam wychwytuje które wejście jest aktywne. Przykładowo oglądam tv z dekodera, włączam dvd i telewizor pokazuje obraz z dvd, dekoder wyłączam. Oglądam film i w pewnym momencie telewizor głupieje, wraca na wejście dekodera, znów na dvd, robi czarny ekran, tak jakby nie mógł zatrybić co właśnie nadaje. Wydaje mi się, że dzieje się to w momencie jak dekoder puszcza fałszywy sygnał, np. włącza nagrywanie, restartuje się co jakiś czas, aktualizuje oprogramowanie czy coś. Mimo, że jest w trybie uśpienia. Co radzicie zrobić? Nie chciałbym wyłączać dekodera z gniazdka na czas oglądania dvd bo mam trochę zaprogramowanych programów do nagrania.
Będę wdzięczny za jakiekolwiek pomysły obejścia problemu.
 

mrosi

Member
Jak na moje to błędem jest uruchamianie obydwu urządzeń jednocześnie. Nic dziwnego, ze TV głupieje. Albo oglądasz z jednego albo z drugiego źródła.
A w kwestii obejścia, obawiam się że Ci się to nie uda... Miałem podobnie, z tym że "strzelało" mi z pamięci USB podłączonej do TV. Na szczęście wymieniłem dekoder... ;)
 
Do góry