TV do... "Władcy Pierścieni" i "Avatara"

Chattab

New member
Witam,

Temat trochę przewrotny, ale prawdziwy :lol: Premiera "Władcy Pierścieni" (a następnie "Avatara") na blu-ray będzie dla mnie pretekstem do zmiany sprzętu. Może nie od razu, może za kilka miesięcy, ale już teraz chciałbym mieć rozeznanie, w stronę której technologii powinienem się zwrócić: plazma, LCD czy LED? Ma to być telewizor stricte pod oglądanie wysokiej rozdzielczości (a więc Full HD) - jak najwięcej filmów BD i DVD (w dobrej jakości - wyłącznie oryginały, żadne DivX!), telewizji dużo mniej (proporcja 80%-20%). A oto pełna "wyliczanka":

* Podaj jakie masz warunki: mieszkanie w bloku, salon - czerwone ściany, ciemne meble, jasne panele na podłodze
* Odległość od ekranu: 3 m
Jak słońce świeci w pokoju: pokój dość ciemny, okno balkonowe na wschód, TV na wschodniej ścianie - obok okna, ale we wnęce (nic nie razi i nie zasłania)
* Jak duży jest pokój: ok. 17 m kw
* Jaki masz obecnie telewizor: LCD 32" Sharp (HD Ready)
* Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy ("Black Hawk Down", "Braveheart", "Gladiator"), koszykówka NBA, programy przyrodnicze (Discovery, National Geographic)
* Więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem i w nocy
* Preferowana wielkość telewizora: 46-50"
* Preferowana marka: Sharp, Sony, Toshiba, Samsung (nieprzekonany - jeszcze?)
* Czego nie lubisz w telewizorach: smużenia, pikselozy, nienaturalnych kolorów
* Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder HD (Cyfra+/UPC), blu-ray, amplituner AV (Marantz), kolumny Yamaha (NS-555)
* Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: filmy z płyt - 80%, TV - 20%
* Jakimi złączami: jak najlepszymi (HDMI?)
* Jaki masz sygnał: na razie SD, docelowo HD (satelita lub kablówka)
* Ile programów HD: na razie zero, docelowo jak najwięcej
* Ma stać czy wisieć: wszystko jedno, ale raczej wisieć
* Jaka klasa cenowa: 3500-4000 zł

Czy mogę prosić o podanie kilku przykładowych modeli, żebym wiedział od czego zacząć poszukiwania? I jaka wielkość - czy 50" nie będzie za dużo (może lepiej 46")? Proszę pamiętać, punktem wyjścia jest "Władca Pierścieni" :grin:
 
Ostatnia edycja:

Ethar

New member
Na Twoim miejscu biorąc pod uwagę odległość wybrałbym coś większego niż 46'.
Sam posiadam Sharpa 52' LED Aquos LC52LE700EV, na którego patrzę z odległości 3.5m i mam wrażenie, że jest nieco za mały. :D
Niestety ten model nie mieści się w Twojej klasie cenowej, gdyż kosztuje w okolicach 7000pln.

Za to w podanym przedziale kupisz np.
- 50' plazmę
np. Panasonic 50" Viera TX-P50S10E (4400 pln w Agito)

- 46' z podświetlaniem LED
np. Sharp LED 46'' LED Aquos LC46LE600EV (3800pln w Agito)

-46' LCD
np. Sony 46" LCD Bravia KDL-46V5500 (3500pln w Agito)
 

kapsell

New member
Bez reklam
Z plazm: Samsung PS-50B650

Z lcd: Toshiba ZV + kalibracja - filmy na BR - miazdzy galki oczne! Bdb czern, glebia kolorow, bdb skalowanie SD i brak smuzenia.
 

mroziek

New member
http://www.plazma-lcd-fakty.pl/ - wszystko fajnie opisane, prostym językiem. Ta stronka oraz namowy znajomych sprawiły że kupiłem plazmę 2 lata temu i do teraz jestem bardzo zadowolony.

Tylko plazma w tym przedziale cenowym, kupisz coś dużego i porządnego. Poszukałbym czegoś z Panasonica lub Samsunga.
 

Maxima

New member
Jeżeli chodzi o LED to wybrałbym Sharp LED 46'' LED Aquos LC46LE600EV uważam że w tym przedziale cenowym to najlepszy wybór jeśli chodzi o ledy,jest bardzo efektowny. Natomiast z LCD SonyKDL-46V5500 i chyab skupiłbym się raczej na tym. Nie jest tak efektowny jak LED-y Sharpa,ale takie filmy jak Avatar na Blue-ray będzie się bardzo dobrze oglądało. Zostaje przy wyborze tego Sony.
 
Do góry