TV do telewizji naziemnej

nolimit

New member
Witam,

Panowie ostatnio kilka razy mi dobrze doradziliście więc pytam o kolejny tv który zamierzam kupić.

Wczesniej kupilem philipsa, wszystko z opiniami sie zgadzalo - jestem bardzo zadowolony.

Kolejny kupilem marki sony - niestety doradzil mi go sprzedawca... musialem na szybko cos kupic i mimo ze byl dosc drogi ma 50 cali obraz nie jest najlepszy...

Potrzebuje teraz telewizor glownie do ogladania naziemnej telewizji cyfrowej - taki do sypialni zeby cos przed snem poogladac. Zalezy mi na jakosci obrazu jak najlepszej do takiego zrodla jak tv naziemna. Chcialbym rowniez aby mial internet - pelny dostep, zeby wszystkie strony dzialaly. Nie tylko wybrane aplikacje jak nplayer czy youtube.

Co byscie polecili? Wielkosc tv, nie zalezy mi zeby byl jakis wielki, CHodzi o jak najlepszy obraz. Odleglosc do ogladania ok 4-5 metrow.

Pozdrawiam
 

nolimit

New member
Szczerze to nie bardzo nawet teraz sie orientuje ile by trzeba wydac na cos porzadnego. Takze kwota raczej tematem pobocznym... Zalezy mi na dobrym obrazie z naziemnej
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do odległości 4-5 metrów to minimum 65".
Ceny od 7 do 15 tyś - to na jaki przedział cenowy robić ofertę ?
 

nolimit

New member
zmierzyłem dokładnie - 3,5 m

65 cali to chyba jednak zbyt duzo. Mam sony 50 cali - odleglosc ok 4 metry - obraz nie jest zbyt dobry (na telewizji ze zwykłej anteny - tv naziemna) dopiero dobry obraz jest na filmach hd itd. Mi chodzi o dobry obraz z tv naziemnej. Na tym 50 cali az widac pixele, obraz jest nie czysty, ciezko ustawic kolory.

natomiast mam taki tv toshiba 37 cali, który kupiłem 10 lat temu jak nie dalej. Był dość drogi bo ponad 5 tys wtedy kosztował, dopiero co wchodziło full hd. Obraz jest znakomity do dzisiaj - na wszystkich źródłach i bije na glowe wszystkie nowe tv które mam okazję ogladać gdziekolwiek jestem u znajomych. Wydaje mi sie ze te ich tv sa po prostu za duze i dlatego taki obraz jest nie zbyt dobry i komfort ogladania slaby.

Mam tez philipsa 42 cale odleglosc ok 3 metry. Obraz jest bardzo dobry nawet na zwykłej antenie i zwykłych programach bez hd. Zreszta czy jest sens kupowac jakis mega wypasiony tv do ogladania programow z naziemnej gdzie sa chyba tylko 2 programy 'hd'?
Tv n juz jakis czas wywalilem bo nie jestem jakims maniakiem tv - zreszta i tak nic ciekawego tam nie ma tylko czlowiek siedzi 30 min i przelacza kanaly - gdzie na koncu okazuje sie ze i tak trzeba wylaczyc bo same idiotyzmy ;)

Szczerze powiem, ze teraz w sypialni - wlasnie te 3,5 m odleglosci mam starego samsunga 32 cale i obraz jest przyzwoity, duzo lepszy niz na nowym sony 50 cali...

Trochę sie boje ze wydam duzo kasy (przedział który podales szczerze to mnie troche rozbil) na jakis 'modny' tv a i tak nie uzyskam dobrego obrazu na tv naziemnej.

Do filmow i jakis sensow to mam projektor (zreszta tez mnie juz troche denerwuje bo jest dosc glosny-nie ma jakis cichych?). Ten tv ma byc na obejrzenie czegosc max godzinke przed snem.

Szczerze to myslalem, ze 5 tys to juz bedzie duzo jak na taki tv. Tyle ze raczej myslalem ze max 42 -50 cali bedzie optymalnie. Z czego wynika tak wysoka cena - z dobrych parametrow i gwarancji ze obraz bedzie super na zwyklej antenie tv naziemnej na zwyklych kanalach, nawet nie hd?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Za duży tv to już chyba pixele są za duże (zmieść 2mln pixeli na 55calach a zmieść tyle samo pikseli na 32 calach), wiec może lepiej przy 50 czy 60 calach kupić coś w rozdzielczości 4k aby skalowało obraz z hd na 4k.

Ja tam nie szalałem kupiłem we wtorek samsunga ue55h6400 duży ładny tv za 3300zł, tylko jest trochę tak jak mówisz tzn. jak puszcze film w hd czy nawet 720p z kompa jest o wiele lepszy niż obraz z tv naziemnej. Nie wiem czemu tak. Ale to chyba też nie we wszystkich kanałach. Ostatnio denerwował mnie obraz w na dobre i na złe, chyba to w HD nadają a obraz średni.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Wszystkie programy poza TVP1 i TVP2 z naziemnej telewizji cyfrowej to sygnał SD tzw. Standard Definition. Sygnał SD charakteryzuje się tym, że obraz jest wyświetlany w maksymalnej rozdzielczości 720x576. Czyli 576 linii w pionie. Obraz HD wyświetlany jest w rozdzielczości 1280x720 oraz 1920x1080 dla FHD. Im większy TV tym bardziej widać niedoskonałości sygnału SD z uwagi na mniejsze zagęszczenie pikseli. Jeżeli na małych telewizorach obraz ten wygląda co najmniej dobrze i jest do zaakceptowania, to już na większych niestety nie. Im większy telewizor, tym większa pikseloza i tutaj żaden telewizor nie pomoże. Dlatego do dużych telewizorów zaleca się wykupienie usług któregoś z operatorów oferujących dobry sygnał (np. NC+ czy Cyfrowy Polsat) bo oglądanie programów SD na telewizorze 55 FHD czy UHD mija się z celem. Po prostu szkoda oczu i pieniędzy. Jeżeli nie zamierzasz korzystać z usług tych operatorów to dla sygnału z cyfrowej telewizji naziemnej 40" to maks dla twojej odległości.
 

nolimit

New member
Im większy TV tym bardziej widać niedoskonałości sygnału SD z uwagi na mniejsze zagęszczenie pikseli. Jeżeli na małych telewizorach obraz ten wygląda co najmniej dobrze i jest do zaakceptowania, to już na większych niestety nie. Im większy telewizor, tym większa pikseloza i tutaj żaden telewizor nie pomoże. Dlatego do dużych telewizorów zaleca się wykupienie usług któregoś z operatorów oferujących dobry sygnał (np. NC+ czy Cyfrowy Polsat) bo oglądanie programów SD na telewizorze 55 FHD czy UHD mija się z celem. Po prostu szkoda oczu i pieniędzy. Jeżeli nie zamierzasz korzystać z usług tych operatorów to dla sygnału z cyfrowej telewizji naziemnej 40" to maks dla twojej odległości.

Otóż to, również mam takie spostrzeżenia. Dlatego bardzo zdziwiła mnie opinia Kiki aby kupić 65 cali... przy marnym sygnale z naziemnej. Nawet te programy jak napisałem niby 'hd' czyli tvp1,2 dużej lepszej jakości nie dają. Np włączyć porządne HD na jakimś zagranicznym programie i porównać to z jakością hd na tvp to... nie ma o czym gadać.

IMO bez sensu kupować jakiś duży i później widzieć same pixele. Tyle jak mówie, zostałem trochę do tyłu z nowościami - dlatego chętnie wysłucham każdych argumentów. Za starych czasów panowała zasada żeby do sygnału sd nie kupowac za dużych TV bo jest pixeloza. I to się zgadza bo miałem już różne wielkości itd. Zawsze na małym obraz jest lepszy niż na za dużym. Tyle ze wiadomo technika idzie do przodu dlatego pytam Was specjalistów co radzicie. Przecież nie pójdę do sklepu się zapytać sprzedawcy który wie mniej niż ja i do tego ma w tym tygodniu prowizję za wciskanie konkretnej marki i tylko to poleca ;)
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Dlatego bardzo zdziwiła mnie opinia Kiki aby kupić 65 cali.
Kiki zaproponował 65 bo pierwotnie napisałeś że odległość od ekranu to nawet 5m. Z sygnałem SD jest tak że na dużych TV da się go oglądać, ale z dużej odległości. Wtedy te piksele nie rzucają się aż tak bardzo w oczy chociaż obraz i tak nie jest najlepszy.
Ja ze swojej strony proponuję z kolei coś mniejszego skoro odległość wynosi około 3,5 m. Zobacz Sony 43W755c.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Dlatego bardzo zdziwiła mnie opinia Kiki aby kupić 65 cali.
Kiki zaproponował 65 bo pierwotnie napisałeś że odległość od ekranu to nawet 5m. Z sygnałem SD jest tak że na dużych TV da się go oglądać, ale z dużej odległości. Wtedy te piksele nie rzucają się aż tak bardzo w oczy chociaż obraz i tak nie jest najlepszy. Jednakże zakup tv 65 cali na odległość 3,5m przy sygnale SD mija się z celem.
Ja ze swojej strony proponuję z kolei coś mniejszego skoro odległość wynosi około 3,5 m. Zobacz Sony 43W755c.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nawet przy DVBt gdzie jest znacznie poprawiony sygnał telewizor 65" z dobrym skalowaniem poradzi sobie lepiej niż stary Sony.
Ale podałeś najpierw 4-5 metrów i hasło najważniejszy jest obraz.
Teraz gdy podajesz 5000 zł to sorry ale żaden 65" dobry nie występuje.
Do takich warunków masz max 55":
- Sharp 55XUF8772
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/12...harp-nowe-spojrzenie-na-rozdzielczosc-4k.html
- TCL 58S7806
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/12...chinskich-telewizorow-na-swiatowym-rynku.html
- Philips 55PUS7100
- Sony 55X8509
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/11...osci-koalicja-android-tv-wzbiera-na-sile.html
Wszystkie modele z matrycą natywna 100 Hz i w rozdzielczości 4K.
 

nolimit

New member
Niestety nie mogę wejść na przesłane linki - nie mam dostępu.

Widzę, ze temat został przeniesiony z OLED na LCD (nie wiem czemu, ale ok). Czyli wychodzi na to ze te ceny 7-15 tys które podał Kiki dotyczą TV LCD??? Czyli mam wydać 15 tys na LCD? Myślałem, że mowa cały czas o OLED.

Jeśli mowa o LCD to chyba jakoś mega podskoczyły ceny. Byłem wkilku salonach i ceny za lcd były dużo niższe.

Np taki TV LCD który wg mnie ma dobry obraz z SD jak i na innych źródłach - czyli Philips 47PFL7008, ile teraz może kosztować? Kupowałem go pare lat temu. Do dzisiaj obraz jest bardzo dobry w porównaniu do innych tv. Może więc kupię drugi taki sam? Jedyny problem z tym tv to fakt, że się sam czasami wyłacza - ale ponoć mozna to naprawić nowym softem.

Trochę nie bardzo rozumeim sytuację, że kilka lat temu kupowałem tego philipsa za chyba 5 tys (nie pamiętam dokładnie) a teraz jak technika idzie do przodu mam wydać na LCD 15 tys? Rozumiem jakaś nowa technologia ale lcd na lcd jedyna roznica to ze tu jest full hd a tutaj 4k co na SD i tak nie robi róznicy to trochę dziwne.

Zreszta patrzylem w sklepie na oledy i sa jakies strasznie grube, szczegolnie dołem. Ja bym wolal jak najcienszy tv gdyz bedzie wydoczny glownie z boku jak sie przechodzi. Zmierzylem grubosc z calym plastikiem i wyszlo mi ze jest grubszy niz stara toshiba...
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Wydaje mi się że mylisz pojęcia pomiędzy TV LCD z podświetleniem LED a OLED. OLED to zupełnie inna technologia i TV OLED zaczynaja się od rozmiau 55 cali od około 7 - 12 tys w tym rozmiarze i 65 cali nawet do 40 tys.
 

nolimit

New member
ok, dzieki Panowie. W takim razie - mysle ze wezme tv 55 cali. Jestem zadowolony z philipsa 47PFL7008, tyle ze nigdzie juz go nie sprzedaja. Jest jakis model podobny do tego tv tyle ze w 55 calach? Myslicie ze philips to dobry wybor na ten moment? Philips bluetooth nie ma? Pytam bo dziewczyna chce podlaczac sluchawki bezprzewodowe do tv...
 
Do góry