TV do sypialni.

gutekbull

Member
Witam
Potrzebuje TV 40-42 cale do sypialni.
Mam w domku Samsunga LE46C650 i Toshibę 40TL838, ale jeden z nich wyjedzie na wieś ;-)
Koszt max. 3000zł

1.TV ma mieć min.100Hz - ale prawdziwe 100Hz, a nie 400,po jakieś pseudo obróbce obrazu ,a w rzeczywistości 50Hz.
2.Podłączenie do sieci DLNA - mam serwer.
3.Ma czytać bez problemu polską czcionkę
4. Ma czytać podstawowe formaty - min. mkv.
5. Naturalne kolory - trawa na boisku ma przypominać trawę
Podobają mi się Philipsy ,min. 46PFL 5507 K/12, Panasonic TX-L47ET5E,
ale Philips nie czyta polskich czcionek i no dusi się przy mkv (mam takowy w pracy),
za to obraz - kolory ,palce lizać ;-) Niestety odpada.
Myślę poważnie o Samsungu UE40ES6800 z doświadczenia wiem ,ze ten na pewno czyta wszystko i zero problemów z siecią, - tylko te - ja to nazywam Koreańskie kolory ;-(
Myślałem tez o plazmie Panasonica ,ale ten pobór energii ;-( i chyba tez problemy z czcionka Polską ?
Jaka rade uzyskam na forum ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe modele które mieszczą się w Twojej klasie cenowej Philipsa czytają napisy TXT.
Mowa o Philipsie 42PFL 5008 . To model z ambilightem więc idealnie nadaje się do sypialni.
 

gutekbull

Member
Rozumiem ,że Philipsie 42PFL 5008 czyta TXT i polskie czcionki ?!

Używam plików tekstowych srt. i Philips 46PFL 5507 kompletnie nie daje rady.
Muszę mieć pewność bo po co mi TV który nie czyta po naszemu ;-)
i nie wyświetla ą,ę,ł,ż,ź .
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zawsze mozesz sobie dokupic tania skrzyneczke ktora podlaczysz pod tv i przeczyta Ci wszystko. Kieruj sie jakosci obrazu a nie duperelami, ktore mozesz w bardzo prosty sposob zalatwic zewnetrznym urzadzeniem.
 

gutekbull

Member
Mam WD Playera ,ale nie mam zamiaru mnożyć zabawek - to kompletna bzdura przy sprzęcie za ok.3000zł. -to w końcu 21 wiek i nie róbmy z tego politechniki.
Mój stary 3 letni Samsung czyta wszystko bez zająknięcia z USB z sieci z tekstem i Polskimi czcionkami i obraz jest bardzo ok.
Nie zależy mi na dźwięku TV ponieważ i tak go podłącze pod wzmacniacz i kolumny, ale na obrazie jak najbardziej.
Muszę sprawdzić tego Philipsa 42PFL 5008
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadza sie, tylko ze dla mnie nawet najmniejszy plus na korzysc obrazu bylby decydujacy przy wyborze, w przeciwienstwie do jakiejkolwiek multimedialnosci tv. Bo ta mozna zalatwic bardzo latwo, natomiast panel zostaje na lata i to on jest tylko i wylacznie absolutnym priorytetem.
Z tego co czesto widze, nie jest to takie oczywiste dla wszystkich.
 

gutekbull

Member
Jakie lata ? 4-6 max ,mało który TV pociągnie dłużej niż 4 - 6 lat.
Mi siadły 2 Samsungi i tak TV za ok. 6000zł pochodził 4 lata!
Naprawa 1800zł ;-)
Oczywiście wyrzuciłem na śmietnik szajsunga.
Dlatego nigdy więcej nie kupię drogiego TV, nie ma sensu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lata, lata, zalezy jak sie trafi, u mnie w firmie dla przykladu kilka lcd, niektore maja po 5-7 lat i dalej dzialaja.
Powiem Ci ze ja tez nie mam najlepszych doswiadczen z Samsungiem, nie tyle co tv byl zly, bo swiecil fantastycznie (full led), ale pierwszy byl uszkodzony, natomiast akcesoria typu kamery do skypa (do plazmy) 2 szt. uszkodzone (kupione jako nowe), trzecia sztuka laskawie zadzialala. Mysle ze to (chyba) pech.
Mimo to, dla mnie multimedialnosc dla mnie mogla by nie istniec, to jest dla mnie ostatnia rzecza jaka kieruje sie przy wyborze tv, ale rozumiem, jak kto woli :)
 

gutekbull

Member
armanig =>
Ja zdecydowanie stawiam na dźwięk ,obraz chce mieć jak najbardziej naturalny - kolory i bez smużenia bo głównie w TV oglądam sport i programy typu Discovery.
Ponieważ problem dźwięku u mnie, że tak powiem jest załatwiony, pozostał obraz.
Co do multimedialności to chyba najważniejsza cecha w TV - bo przecież do tego on ma służyć ;-) także po co mi w Polsce TV ,który nie czyta Polskich czcionek - przecież to idiotyzm - przynajmniej w moim przypadku.
Myślę teraz o nowej serii Samsunga "F" w klasie cenowej 6.
Czy jest sens walczyć o tzw. Clear Motion Rate 600 Hz (ile naprawdę ma Hz )? Różnica w cenie jest spora.
Które modele w tej serii maja prawdziwe 100Hz czy 200Hz ?
Myślę o UE40F6640, może UE40F6500 czy UE40F6800 ?
 
Do góry