TV do salonu (min. 55" lub większy)

inuictus

Member
Cześć,

Jak w temacie, poszukuję telewizora do salonu który zastąpi obecnego Samsunga UE46ES6800 (idzie do córki pokoju) z którego dotychczas jestem bardzo zadowolony (z jakości obrazu, multimediów, itd.), ale chciałbym coś większego i tutaj prośba o pomoc (od wyboru ostatniego TV nie śledziłem za bardzo forum i nowinek).

Poniżej klasycznie ankieta:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 22m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? głównie na wprost ekranu (czasem szykując coś w aneksie kuchennym to bokiem)
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? w zależności co będzie lepsze (obydwie opcje do przyjęcia), obecnie Samsung stoi
6.Jak słońce świeci w pokoju? Bezpośrednio do pokoju w ogóle, do tego mam plisy blackout
7.Jaki masz obecnie telewizor? wspomniany Samsung UE46ES6800
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? głównie zależy mi na youtube (sparowanym z telefonem)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? warszawskie UPC
10.Jakie urządzenia? kino domowe BOSE, okazjonalnie PS4
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Lepszę :)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Przede wszystkim mecze, filmy + żona seriale
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie (okazjonalnie)
16.Preferencje co do marki ? Samsung
17.Preferencje co do wielkości 55" i większy..
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? w dotychczasowych raczej nic mnie nie denerwowało
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4k (maksymalnie 5k)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Bez znaczenia (nie użytkuję)

W skrócie powiem tak, gdybym miał iść w stronę Samsunga to pewnie z automatu bym wziął UE55H6400 lub UE55H6700, ale BARDZO po głowie mi chodzi Philips z racji ambilight (zastanawiam się nad modelem Philips 55PFS8209).
 

jacekcy

New member
Jeśli ma być bogaty w multimedia, to brałbym Samsunga UE55H6700.
Pewnie musisz się pośpieszyć, bo to końcówka zeszłorocznej serii, ale za to jest w dobrej cenie.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Polecam SAMSUNG UE55JU6400, co do Philipsa "światełka" to nie wszystko....poczytaj wątek o tym TV....
 

inuictus

Member
No dokładnie, światełka to nie wszystko, a czytałem różne opinie (sporo także tych negatywnych) jeżeli chodzi o Philipsa.

Jeżeli chodzi o multimedia, to głównie zależy mi na youtube - do słuchania muzyki, tak więc wszelkie iple, tvn playery mocno mi nie są potrzebne.

Wspomniany model Samsunga H6700 już mało dostępny, ale może coś się uda jeszcze kupić.

Wspomniana wyżej seria JU6400 to rozumiem tegoroczny następca H6400?

No i ten Sony, 60" to byłaby fajna opcja bo obawiam się że 55" w porównaniu z obecnym 46" szybko stanie się znów "normalny/mały" :)

EDIT: A bardzo złym/słabym wyborem będzie UE60H6200?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips który podałeś jes zdecydowanie najlepszy w ofercie rynkowej.
Ma najlepszą czerń, głębię obrazu, skalowanie.
Ale ma też najlepsze wyposażenie:
- Ambilight poczwórny
- Dual play
- Pip i to pełny
- Kamerę skype
- Ambovoox
- Miracast
- Wifi smart screen
- Android
- jako jedyny z nowych wspiera flasha i to tak że doi filmów sam sobie ściąga napisy. A masz kilkadziesiąt tysięcy filmów dostępnych.
Ale najważniejsza jest jakość obrazu. DO tego masz kalibrację profesjonalną gratis.
 

inuictus

Member
@kiki

Jeżeli miałbym się zdecydować na Philipsa, napisz mi proszę jaka jest różnica między modelem Philips 55PFS8109/12 vs Philips 55PFS8209/12

Ogólnie o tym pierwszym czytałem sporo negatywnych opinii (niestety).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po up date nowe modele działają bez problemów.
Seria 8209 - kolorem i procesorami. Jest szybsza obróbka sygnału.Dlatego między innymi Input Lag jest mniejszy.
 

inuictus

Member
Tak przeglądam jeszcze inne modele i zwrócił moją uwagę model Sony KDL-55W829B, czy to dobry wybór w cenie 3,9k?

A automatu nasuwa się pytanie o sens dokładania ok 1k zł do powyższych modeli Philipsa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chcesz Sony to już tylko 55W809 z Androidem.
Też masz extra cenę z kalibracją. Istnieje również możliwość przedłużenia oryginalnej gwarancji Sony do 5 lat za niewielkie pieniądze.
 

LASZCZYK

New member
też planuję zakup TV, ale że mam nieco większy salon i oglądał będę z ok 4m to myślę nad 65 cali.... patrzyłem na UE65H6400, ale oferta jakoś mało na ten TV już jest.... Zastanawia mnie jeszcze jedno: UE65H6400 a UE55H6400 różnią się tylko wielkością? bo za różnicę 10 cali mamy przebitkę kwotową ponad dwukrotną!
 

LASZCZYK

New member
max chcę przeznaczyć 6500-7000. Pokój wymiarowo ok 25metrów kwadratowych, Oglądanie z ok 4m. Ale jak różnią się tylko wielkością to chyba daruję sobie wydatek 6500 i nie wiem czy nie wziąć za 3000 55"...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To faktycznie brałbym 55" na przeczekanie , a później OLED.
I tu ile kasy desygnujesz ?
 

LASZCZYK

New member
Myślałem wydać 6-7 tys. ale jak widzę przy tym samsungu ze różnica na 10calach jest ponad dwukrotna to sobie odpuszczę...
Swoją drogą jak teraz UE55H6400 można kupić poniżej 3 tys. to jest to niezła propozycja. Czy możne coś innego? oglądam, głównie filmy, trochę w 3D i tyle.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na przetrzymanie ale z dobrą jakością.
W tej klasie cenowej Philips 55PFS8209 z Androidem i poczwórnym ambilightem.
MA też extra wyposażenie:
- Pip
- Kamera Skype
- Dual Play
- Wifi Smart Screen
- Ambivoox
Ale najważniejsze ma extra jakość obrazu i czerń.

W klasie 3 tyś to:
Panasonic 55AS640
Samsung 55H6200
 

Metrolog

New member
Myślałem wydać 6-7 tys. ale jak widzę przy tym samsungu ze różnica na 10calach jest ponad dwukrotna to sobie odpuszczę...
Swoją drogą jak teraz UE55H6400 można kupić poniżej 3 tys. to jest to niezła propozycja. Czy możne coś innego? oglądam, głównie filmy, trochę w 3D i tyle.
Bierz ten telewizor za cenę poniżej 3 tys. to jest i tak jak za darmo w stosunku do jakości i możliwości. Nie ma takiej opcji żeby przy tym modelu za te pieniądze być niezadowolonym z zakupu.
 

inuictus

Member
Zastanawiam się jeszcze nad Sony KDL-60W605B, jak opinie na jego temat? Czy w stosunku do niego lepszym wyborem będzie Panasonic 60AS650 (jeśli tak to dlaczego?)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry