TV do salonu - max. 55 cali - ok. 8 000 PLN - Pomożecie ?

xisqo

New member
Witam wszystkich,

Poszukuję telewizora do swojego mieszkania.
Czekam na Wasze propozycje i bardzo liczę na Waszą POMOC

1. Odległość od ekranu: 4-5m
2. jak słońce świeci w pokoju? pokój o średnim nasłonecznieniu, od wschodu, okno z boku na ścianie na której będzie wisiał TV
3. Jak duży jest pokój: ok. 32m2
4. Preferowana technologia: LED/LCD
5. jaki masz obecnie telewizor: żadnego
6. jakie programy najczęściej oglądasz: sport-piłka nożna (60%), filmy, programy informacyjne
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w tygodniu popołudniu i wieczorami, w weekend od rana do wieczora
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez różnicy, najczęściej jednak z niewielkim światłem
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: bez znaczenia
10. matryca błyszcząca czy matowa: obojętne
11. preferowana wielkość telewizora: 55 -60 cali (większy nie zmieści się na ścianie)
12. preferowana marka: obojętnie
13. czego nie lubisz w telewizorach: słabej jakości obrazu
14. jakie urządzenia będą podłączone: Kino domowe bez amplitunera (w przyszłości) , dekoder Cyfry+, laptop, Dysk zewnętrzny
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: Cyfra+ i TV 80%, 20% Dysk zewnętrzny (filmy)
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: lekkie kąty, ale i na wprost czasami
17. czy ważne jest wifi : tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów? raczej tak
19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: raczej tak
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : obojętne
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : tak
22. ma mieć 3D: TAK, Full HD 3D
23. ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
24. ma mieć tuner DVB-S: niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI -dekoder, kino domowe
26. Jaki masz sygnał: Satelita Cyfra+
27. ile programów HD: ponad 20
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-6h
28. ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD (3D)
30. Dvb-t: obojętnie
31. Na czym najbardziej Ci zależy: na wysokiej jakości obrazu.
32. Ile osób ogląda: 2
33. Jaka klasa cenowa: ok 8 000 pln (8 500)

Bardzo zależy mi na znakomitym obrazie i nie ukrywam, że obawiam się o EDGE LED czy sobie poradzi...
Jestem z Wrocławia więc nie ma problemu abym podjechał do sklepu i obejrzał zaproponowane przez Was telewizory.

Czekam na podpowiedzi i dziękuję z góry za poświęcony czas.
 

xisqo

New member
Chyba jednak nie mogę aż tyle czekać...
Potrzebuję coś kupić w przeciągu 2-3 tyg.

Jakieś proponowane modele ?
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Kup Samsunga UE55D8000 albo UE55D7000 i będziesz bardzo zadowolony.
Ogólnie to najlepszym teraz wyborem jest UE55D6500 bo cena jest około 6000zł. Co prawda nie ma on FULL HD w 3D ale sam się przekonasz, że to tylko zbyteczny bajer.
Obraz w HD z tych TV jest rewelacyjny. Dodatkowo multimedia i wbudowane tunery DVB-S2 i DVB-T.
 

xisqo

New member
Z zaproponowanych modeli przez kikiego i Ramzesa wychodzi najlepiej Samsung UE55 tylko zastanawiam się czy D6500 czy D7000...

Proszę Was o opinię czy warto dodawać 2 000 PLN za MicroDiming, FULL HD 3d i inne różnice pomiędzy D6500 a D7000
 

facet

Member
Bez reklam
Toshiba przez internautów firma okrzyknięta przydomkiem "Bubel"

A w życiu się nie zgodzę:)
Mam tv Toshiba 37R3500 od 2008r i działa bezawaryjnie po dziś dzień.
Mam laptopa tejże firmy (nie pamiętam modelu) jeszcze dłużej niż tv i również działa nienagannie po dziś dzień:)
Akurat w moim mniemaniu Toshiba to bardzo porządna firma charakteryzująca się bezawaryjnością:)
Gdybym miał coś wybrać między LG, Samsung a Toshiba to na pewno wybrał bym Tosię:)
 

tojamarcin

New member
Z zaproponowanych modeli przez kikiego i Ramzesa wychodzi najlepiej Samsung UE55 tylko zastanawiam się czy D6500 czy D7000...

Proszę Was o opinię czy warto dodawać 2 000 PLN za MicroDiming, FULL HD 3d i inne różnice pomiędzy D6500 a D7000

Nie wazne co wybierzesz z tych obu koniecznie sprawdz matryce zanim kupisz - czy aby nie jest trefna - bo pozniej bedziesz wlosy rwał jak ja i inni - telewizory oba super pod warunkiem poprawnej matrycy a z tym bywa różnie - jak kupujesz w sklepie koniecznie! rozpakuj podlacz kilka plansz testowych i sprawdz czy nie ma pasow i przeswietlen -jak nie pozwola idz tam gdzie pozwola - jak w sklepie netowym to masz kilka dni na sprawdzenie - ja bym dołożył - D7000 ma jeszcze 200 Hz i w modelach D7000 i 8000 sa lepsze matryce - wczoraj czytalem na jakims zagranicznym forum tylko linka nie moge znaleść.
 
Do góry