TV do salonu, max 4200 zł

p3kin

New member
Cześć proszę o poradę jaki TV kupić. Nie wiem, czy ma być to FHD, czy UHD/4k. Co pójdę do sklepu (MM/saturn/euro) to każdy sprzedawca mówi co innego. Warto, nie warto...?

Z modeli które polecają "szpece ze sklepów":
1) Sony kdl 50w755c/55w755c
2) Sony kdl 50w805c/55w805c
3) Sony kdl 50W807C/55W807C
4) Philips 49PUS7170/12
5) Samsung ue50ju6800/ue55ju6800 ma chyba 60Hz, gość w sklepie jednak zapewniał mnie, że nie będzie problemu z zacięciami przy szybkiej akcji/sporcie. prawda to?


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? salon 24m^2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? około 3,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost, jak będzie "tłok" to bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony, rano i przez cześć dnia będzie świeciło na TV.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? b.dobry płynny obraz. (tzw "mucha nie siada")
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? teraz naziemna potem jakaś TV satelitarna, pewnie C.Polsat albo N
10.Jakie urządzenia ? PC, z czasem konsola dysk zew. i kino domowe
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? około 5/6h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, sport (przeważnie piłka nożna), publicystyka, koncerty
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej nie, ew. youtube
15.Czy zamierzasz grać w gry - w przyszłości konsola
16.Preferencje co do marki ? nie mam
17.Preferencje co do wielkości ? ~50/55
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? nic mnie nie denerwuje, jednak chciałbym żeby działał płynnie bez zacięć podczas oglądania.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 4200
21.Czy telewizor ma mieć 3D - nie zalezy mi na tym, na pewno nie chce dopłacać, żeby było
 

kacper-24

New member
z samsungiem nieprawda, przy 60Hz nie będzie dobrze, philipsa odradzam jak i większość osób które posiadało tą markę, lepiej FullHD bo z tej odległości różnicy nie zauważysz, poza tym UHD za tą kwotę dobrego nie kupisz. Soniacze które wybrałeś są ok i system niby już poprawili... zobacz jeszcze samsunga H6400... Lg LF652V ma również dobre opinie...
 
Ostatnia edycja:

Edek661

New member
Może Thomson 55UA7706
ja mam A9 i jestem mega zadowolony, jeśli masz możliwość gdzieś obejrzeć tego A7 to może warto spróbować.
 

kacper-24

New member
te Tv które Tobie podałem są najlepsze ze swojej strefy cenowej możesz jeszcze wypróbować Tomsona ale te Tv nie są sprawdzone. Kolega posiada może są ok. Philipsa jak chcesz to kupuj, wystarczy poczytać te forum albo wujka google to Ci powie. Ja posiadałem dwa modele tegoż producenta i nadawały się jak ktoś już zauważył do sprzedaży w biedronce. Chcesz to sobie poczytaj, nie chcesz czytać to kup i wypróbuj.
 

Damaranus

New member
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/123381-50-cali-do-xbox-tv-i-filmow-z-usb-3.html

A ja polecę, chociaż dopiero testuję 50W755 (W805C ma dodatkowo 3D ale sony i tak nie daje okularów więc dopłacasz nie 300 zł a 800 z okularami). Jeśli już to chyba na 809C będzie warto poczekać albo już wybrać się do Euro lub Media Expert.

755C u mnie jest na 3-4 metrów od oczu. Materiał leci z dekodera UPC, XBOX i USB. Kupiłem go za 2800 w Saturnie (do jutra promocja trwa). Myślę, że w cenie do 3300 nic lepszego nie trafię, ale w cenie do 4000 na pewno można by szukać jeszcze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb zdecydowanie 55".
- Sony 55W809
- Philips 5PFT6510
- Sharp 55XUE8772
- Samsung 55H6400.
 

p3kin

New member
Warto doplacac kilkaset zl do w809 czy może tak samo dobry będzie w755? 809 ma 3D którego i tak bym nie używał bo nie okularów w zestawie. Jest niby podkręcony do 1000 hz, 755 do 800 hz, tylko czy oba maja natywne matryce 100hz?
809 ma tez dodatkowe tunery do satelity. Na tym różnice sie chyba kończą? Czy jest cos jeszcze?
Proszę o poradę.
Pozdrawiam
 

kacper-24

New member
oba modele mają matryce 100Hz. Różnią się wartością upłynniania i paroma bajerami. Jeżeli nie potrzebujesz 3D to raczej 755c. 809c jest najlepszy w tej klasie ale 755c również niczego sobie... twój wybór
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Płynność o obróbka sygnału oraz 3D. Brałbym Sony W809. Jak będziesz niebieski masz extra cenę i to z kalibracją
 
Do góry