TV do salonu 75cali max. 82cale

WojTW

New member
Witam,

Jako, że mój telewizor (Samsung UE55D700) chyba wydaje ostatnie tchnienia poszukuję dla niego zastępstwa

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 5,5x5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,7m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? max. 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? z miejsc przeznaczonych do oglądania kąt max. 25stopni od osi ekranu, z kuchni jakieś 35-40 stopni (tutaj mogę się pogodzić ze stratą jakości byle wogóle było coś widać
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony ekranu praktycznie przez cały dzień. Jeżeli jest za ostre mogę rozwinąć markizę
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE55D7000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, małe smużenie, możliwość wyświetlania treści z youtube/netflix, możliwość współpracy z google home była by zaletą
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Przeważnie oglądam telewizję kablową (Multimedia) w HD, w dalszej kolejności, płyty Blu ray (na razie nie 4K), Youtube i netflix/HBO go
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder tv kablowej, blu-ray, ps3, NAS, amplituner KD, chromecast
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok. 5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam preferencji (aktualny telewizor ma błyszczącą)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? wg. ilości: informacje, programy dokumentalne, filmy, youtube, netflix
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak ale tylko aplikacje Netflix/HBO Go/Youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? prawie wogóle
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? bez szczególnego rozgraniczenia w dzień tyle samo co wieczorem, filmy zwykle wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 75" max 82" (powyżej 82" obraz w pozycjach siedzenia z boku będą przesłaniać głośniki więc to nie ma sensu)
18. Preferowana technologia: raczej LED i jego odmiany
19. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba jakość obrazu, szarpiący obraz przy przesuwającej się kamerze, przebarwienia przy np. wyświetlaniu cienkich pasków
20. Preferencje co do marki ? mam sentyment do Samsunga ale rozważę też inne propozycje
21. Czy telewizor ma mieć 3D - nie
22. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? są dwie opcje do 10kPLN lub szaleństwo do 13kPLN
23. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? raczej nie

Proszę o podpowiedzi - co powinienem oglądnąć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To możesz brać pod uwagę kilka modeli:
- Samsung 82RU8002 za 7272 z pełnym pakietem - bez pakietu 6999 zł
- LG 82UN85003 za 8999 zł z pakietem
- Sony 75 XH 9505 za 13000 zł z pakietem
- LG 75Nano 913 w programie gdzie sam wybierasz ceny. odaj maila to CI wyślę.
- TCL 75C815 w programie
- Philips 75PUS8303 w programie
 

WojTW

New member
Zaskoczyły mnie propozycje. Po lekturze forum (oraz własnych preferencjach) patrzyłem w kierunku Samsungów QE75Q80T oraz QE75Q90T, które w propozycjach się nie pojawiły, a ostatnio były w cenach w które celowałem (10k i 12,5k)

Kusi Philips - przez Ambilight i przystępną cenę, ale ten model jest z 2018 i boję się, że za chwilę może się okazać, że aplikacje dla niego "znikają" bo nie jest już wspierany przez producenta - tak się stało z np. z Netflixem w moim Samsungu.

TLC - tej firmy nie kojarzę.

LG - nigdy o nim nie myślałem.

Szczerze mówiąc na tą chwilę patrzyłem w kierunku Samsung/SONY (z przewagą Samsunga ze względu na cenę).

Jak wygląda porównanie jakości obrazu między QE75Q80T/QE75Q90T a wymienionymi propozycjami? Pomijając SONY (które zawsze jest porównywane z Samsungiem) o innych nie czytałem.

Chyba najlepiej było by przetestować/pooglądać te telewizory, ale robić to w markecie raczej nie ma sensu natomiast podjechanie do Ciebie (kiki) to drugi koniec Polski.
 

zielonkak

New member
Witam, to Ja nie podłączę do tego wątku aby nie pisać nowego. Wymagania mam podobne czyli TV 75 cali ale budżet 7-8 tys zł. Poproszę o podpowiedź co wybrać?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepiej zaprezentuje się Philips 75PUS8303, Sony 75X8096, TCL 75C815.
Jak będziesz niebieski masz jeszcze dodatkowo pakiet gratisów.
 
Do góry