TV do salonu 55" - budżet 5k +/- 500 PLN

Limakos

New member
Witam,

Nadeszła chyba pora wymiany telewizora ponieważ paski na moim Samsungu powodują już zbyt duży poziom frustracji. W związku z tym prosiłbym o poradę. Trochę poczytałem i mam swoich kandydatów, ale nie będę ich ujawniał na razie :)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,8m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Głównie na wprost, ale zdarza się patrzeć na niego pod lekkim kątem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Salon ma ekspozycją południową więc niestety słońce potrafi świecić prosto na telewizor. W niektóre słoneczne dni gdy słońce jest nisko nie da się obecnie oglądać telewizji bez zasłonięcia okien.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung PS51E550D1W
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry HDR, ostry obraz, DLNA (streaming z serwera lokalnego) chciałbym spróbować TV z Androidem, niezawodność po ostatnich doświadczeniach
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Dekoder UPC
10.Jakie urządzenia ? Dekoder UPC, czasem PC, kiedyś może konsola z 4K
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 6 - 10 godz
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Ze względu na słońce lepsza byłaby chyba matowa
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, seriale, dokumenty, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Jak będzie sprzęt to 50%
16.Preferencje co do marki ? Byle nie Samsung, po 4 wymianach matrycy i 5 awarii 2 miesiące po gwarancji powiedziałem sobie dość dla tej marki na TV
17.Preferencje co do wielkości ? 55
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolne działanie, słabej jakości obraz, awaryjność
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? W ciągu tygodnia wieczory, weekendy różnie
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000 PLN +/- 500 PLN, im mniej tym lepiej.
21.Czy telewizor ma mieć 3D? Nie
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Na chwilę obecną nie jest to coś co będzie decydować o wyborze

Będę wdzięczny za wszelkie porady.
 

strazakp

Banned
Zdecydowanie Panasonic 58ex780!!!
Jak będziesz szukał to spokojnie do świat będzie nie jedna promocja i wtedy kupisz ten tv w cenie ok 5400zl.
Masz 3" wiecej.
Matryca MVA (półmatowa) która jest super do oglądania nawet w odbijającym się świetle i ma dbd czerń.
Masz bdb jakość obrazu który jest naturalny i do filmów idealny.
Masz 120hz i super uplynniacze od Panasonica co daje bdb plynnsc do sportu i gier.
Niski Lag do gier.
Tv ładnie wygląda.
Smart TV może i uboższy od konkurencji ale posiada m.in YouTube, Netflix, player, Amazon, przeglądarkę, itp. ale wszystko to działa szybko i bez wieszania się.
Ja mam model niżej i też jestem zadowolony ale ten ex780 jest już mega fajny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb :
Philips 55Pus8602 Quantum Dot
TCL 55X2 Quantum Dot za 4599 zł
Sony 55xe9005 za 5599 zł
LG 55sj850 za 4999 zł
Philips 55PUS 7502 za 4399 zł
Sony 55xe8505 za 4599 zł
TCL 65C70 za 4999 zł
Hitachi 65HK6 za 4850 zł
 

Limakos

New member
Zdecydowanie Panasonic 58ex780!!!
Jak będziesz szukał to spokojnie do świat będzie nie jedna promocja i wtedy kupisz ten tv w cenie ok 5400zl.
Masz 3" wiecej.
Matryca MVA (półmatowa) która jest super do oglądania nawet w odbijającym się świetle i ma dbd czerń.
Masz bdb jakość obrazu który jest naturalny i do filmów idealny.
Masz 120hz i super uplynniacze od Panasonica co daje bdb plynnsc do sportu i gier.
Niski Lag do gier.
Tv ładnie wygląda.
Smart TV może i uboższy od konkurencji ale posiada m.in YouTube, Netflix, player, Amazon, przeglądarkę, itp. ale wszystko to działa szybko i bez wieszania się.
Ja mam model niżej i też jestem zadowolony ale ten ex780 jest już mega fajny.

Jest to ciekawa opcja, której nie brałem pod uwagę. Jest pod górną granicą budżetu, ma słaby Smart TV, ale muszę sprawdzić czy na szerokość zmieści się w miejscu w którym miałbym stać.

Do Twoich potrzeb :
Philips 55Pus8602 Quantum Dot
TCL 55X2 Quantum Dot za 4599 zł
Sony 55xe9005 za 5599 zł
LG 55sj850 za 4999 zł
Philips 55PUS 7502 za 4399 zł
Sony 55xe8505 za 4599 zł
TCL 65C70 za 4999 zł
Hitachi 65HK6 za 4850 zł

Philips 55Pus8602 - poza budżetem
TCL 55X2 - ciekawy jednak nie znalazłem żadnego testu tego TV poza hdtv.com.pl
Sony 55xe9005 - myślałem o nim mocno, poczytałem i nie wiem czy 1000 PLN różnicy względem Sony 55xe8505 jest uzasadnione
LG 55sj850 - rozumiem, że mówimy to o modelu z końcówką V czyli LG 55sj850V, tak? Rozumiem, że przytoczona tu cena jest ceną specjalną? Trochę ten model mnie zaintrygował.
Philips 55PUS 7502 - model nad którym się najbardziej zastanawiałem, ale teraz już nie jest faworytem
Sony 55xe8505 - tak jak wspomniałem wyżej nie widzę argumentów, aby dopłacać 1k do 55xe9005. Jest on bardzo ciekawą opcją choć Panasonic, TCL oraz LG mi trochę namieszały
TCL 65C70 - jest to kolejny model którego nie brałem pod uwagę, ale muszę zacząć
Hitachi 65HK6 - nic o tym TV nie znalazłem w internetach. Nawet na oficjalnej stronie Hitachi. Może mowa jest o 65HZ6?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak się zdecydujesz i wybierzesz - daj znać proszę.
Bo na razie masz kilka w swoim zakresie z tych opisanych.
 

darqman

Member
Kolego dodaj jeszcze Panasonic 58ex780 bardzo dobry tv. Dużo lepszy od TCL Philipsa, porównywalny z Sony xe 9005, nie jest na androidzie to dla niektórych może być na plus. Panasonic przegrywa w testach ale tylko tych na tym forum :-? poczytaj testy z innych źródeł a sam się przekonasz.
 

Limakos

New member
Po zastanowieniu się zrezygnuję z matryc IPS więc Philips i LG odpada. TCL też, że względu na małą ilość informacji o tych TV w necie.
Teraz pozostało wybrać pomiędzy:
Sony 55xe8505 - w budżecie i to dolnej granicy, ma Andka i w tej cenie jest dobrym kandydatem
Sony 55xe9005 - bardzo mnie ciekawi tylko, że na dzień dzisiejszy jest w górnej granicy budżetu, pytanie czy w najbliższych miesiącach jest szansa żeby zszedł poniżej 5k
Panasonic 58ex780 - wcześniej nie brany pod uwagę, ale opinie ma bardzo dobre. Brak Android TV więc w przyszłości, gdybym zaczął go mocniej potrzebować musiałbym zainwestować w przystawkę. Pytanie czy ten przystawki są warte zachodu czy średni. Na dzień dzisiejszy jest w górnej granicy budżetu, pytanie czy w najbliższych miesiącach jest szansa żeby zszedł poniżej 5k.
 

pinkibass

New member
Przystawka z AndroidTV (MiBox 4K) działa porównywalnie z tym co mamy w TV - nie widziałem znaczącej różnicy między nią a tym co w Sonym XE9005.
Nvidia Shield za to to co najmniej 2 klasy lepsze działanie, niestety cena już konkretna.

Co do wyboru między tymi telewizorami - wybór między XE90 a EX780 to w sumie kwestia preferencji. Sony ma trochę lepszy HDR, z kolei ja miałem w nim problemy z płynnością sportu z UPC.
XE85 plasuje sie poniżej tamtych dwóch - gorszy HDR, brak technologii regulacji podświetlenia
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To po co Ci - to bierze OLeda LG 55G910 za 4899 zł z kalibracją.
TCL ma 1.000.000 informacji - co daje mu chyba pierwsze miejsce w informacjach właśnie.
Więc mało info raczej nie jest.
 

Limakos

New member
Zdecyduję się pewnie na zakup Panasonica 58ex780 (w ostateczności Sony 55xe9005 jak szybciej będzie tanieć ;-)). Jako, że mi się nie pali pod 4 literami to zaczekam aż trochę zejdą z ceną... idzie ku temu dobry okres. Dzięki za podpowiedzenie Panasonica.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To dozbieraj do nowego Philipsa 55PUS8602 z kropkami kwantowymi, szczególnie, że Ci się nie pali. Bo on wjeżdża dopiero w grudniu.
 
Do góry