TV do salonu 55"-65"

gruby19

New member
Cześć

Przymierzam się do zakupu TV do nowego salonu, jednak nie mam zbyt dużych oczekiwań.
Do tej pory korzystałem z 8letniego budżetowego LG 32" i ciężko mi znaleźć jakieś wady przy moich oczekiwaniach. Wiadomo płynność obrazu nie powalała, dźwięk z głośniczków mizerny, input lag z konsoli niezauważalny, smart tv brak, ale dopiero miesiąc temu dokupiłem mi boxa, czerń beznadziejna, kąty widzenia również, ale to wszystko przy moim użytkowaniu nie przeszkadzało na tyle, żeby kupić inny telewizor. Dlatego nie boję się telewizorów z "zeszłego roku" czy "schodzącego modelu", bo uważam, że najnowszy model za rok i tak już będzie "stary" a w perspektywie 10 lat użytkowania, ten 1 rok nie ma żadnego znaczenia.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3.5m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od lewej strony TV, okno tarasowe. Strona południowo-zachodnia
7. Co chcemy, aby telewizor posiadał? Nie wiem... ale na pewno Ambilight, cienkie ramki i płaską obudowę
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TV naziemna
9. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Soundbar, Xbox One
10. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? Średnio 5h dziennie.
11. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie wiem
12. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, sport
13. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Youtube, Spotify
14. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? Tak, Xbox One X
15. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 50/50
16. Preferencje co do wielkości? 55" chyba wystarczy, ale czekam na sugestie
17. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nie wiem...
18. Preferencje co do marki? Phillips, ze względu na Ambilight
19. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000zł.

Chciałem telewizor z Ambilight, bo czytałem, że to rewelacyjna sprawa, dlatego w preferencjach wskazałem Phillipsa, jednak poza tym jednym aspektem nie mam preferencji co do marek. Może być nawet XIAOMI.
Na szybko znalazłem model: PHILIPS 55OLED804 - jest stosunkowo "tani" jak na OLED, ma Ambilight i Android TV, więc chyba wszystko co potrzebuję. (8.5k za 65" to już za dużo)
Widziałem obrazy z OLEDów i robią na mnie wrażenie, ale obawiam się, że kupno telewizora za ~8k PLN, żeby oglądać na nim "Na Wspólnej" to duży błąd, dlatego wątek założyłem w dziale LCD.

Z góry dziękuję za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To do tych potrzeb masz trzy świetne modele :
Philips 55Oled 754
Philips 55PUS9104
Philips 55Oled 804/ 854
Są w programie dla niebieskich członków forum gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj proszę maila to CI wyślę cały program.
 

gruby19

New member
@kiki dzięki za propozycje. wysłałem wiadomość na priw.

Mam jeszcze kilka pytań:
- Czy Ambilight faktycznie jest taki dobry jak go opisują?
- Czy jeżeli szukałbym telewizora bez Ambi, to w tej cenie znalazłbym ciekawsze propozycje niż powyższe?
- Jak wypadają telewizory phillips w porównaniu do innych producentów? mam na myśli awaryjność, jakość obrazu, wodotryski
- Jak oceniacie wybór przekątnej 55" przy odległości 3.5m? Będzie ok, czy lepiej jednak 65"? Czytałem, że ambilight optycznie powiększa przękątną. Czytałem też, że TV po kilku dniach "maleje" o 10-20% i zawsze lepiej brać większy.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z odległości 3,5m to zdecydowanie 65 cali. TV zawsze kupuj jak największy bo słusznie napisałeś, że po kilku maleje...
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Ambilight to fajny bajer ale TV to głownie obraz. Dlatego zastanów się nad OLED-em o ile nie oglądasz długo jednego programu TV, np. 4 godziny dziennie non stop. Najciekawsze bez AMBILIGHT są LG ale 65 cali w cenie do 5 tys. nie kupisz.

Jeśli nie OLED to polecam SONY 65XF9005
 

Dubek

Member
Bez reklam
@gruby19
- Dla mnie Ambilight to tylko bajer, zależy co kto lubi ale mnie to osobiście przy dłuższym oglądaniu drażni
- Masz na przykład SONY 65XF9005
- Wypadają pewnie porównywalnie
- do 3,5m bierz 65 cali, mam 55 na około 2 metry i jest idealnie więc bedzie dla Ciebie za mały.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Dodam, ze o ile jeszcze dostaniesz. Masz jeszcze niższy model 65B9

Ciekawie zapowiada się też nowy LCD SONY 65XH9005. Będzie dostępny za chwilę w cenie ok. 6300 PLN
 

marek1212

New member
Cześć. Dopiszę się do tematu, bo mam bardzo podobne dylematy ;). Planuję wymianę obecnego Sharpa 40'' na coś większego. Raczej Philips, bo chciałbym ambilight. Zastanawiam się jakiej wielkości tv kupić, 58 czy 65 cali (Philips 58pus7304 albo 65pus7304). Pokój ma wymiary 3,5 x 4,5 m, a odległość od ekranu do kanapy to 3,5 m do 3,8 m. Wiem że przy takiej odległości wiele osób poleca 65''. I pewnie bym się skusił, ale pojawia się przy okazji problem z przestrzenią wokół tv, która u mnie jest dość ograniczona i nie wiem czy ambilight w tych warunkach nie będzie się "dusił". Obok szafki na tv są inne meble i jak postawię tam 65 cali, to po bokach telwizora będzie tylko 15-20 cm wolnego miejsca, przy 58 calach jakieś 25-30 cm. Dodatkowo kolor ściany to ciemny szary, ale to podobno można dostosować w ustawieniach tv i nie powinno być problemu. Co byście doradzili? Czy lepszy mniejszy tv z ambilight, czy ewentualnie większy bez ambi, innej firmy?
 

marek1212

New member
Tylko że ten ambilight mocno kusi :) Czy 15-20 cm po bokach telewizora i jakieś 30 cm na górze nie będzie za mało?
Przesyłam fotkę jak to u mnie wygląda:
zapodaj.net/641e0aa587447.jpg.html

Jak widać obok szafki tv są inne meble, których nie ma możliwości przestawić. Biała ramka to wielkość TV 65 cali. Tak to by mniej więcej wyglądało. Czy to są wystarczające warunki dla ambilight?
 
Ostatnia edycja:

Dubek

Member
Bez reklam
Jak dla mnie u góry ok ale po bokach trochę mało miejsca, Ambi jednak trochę tego miejsca potrzebuje.

55PUS7303_12-DPP-global-001
 

marek1212

New member
No właśnie, idealna by była pusta ściana i najlepiej biała. Muszę to w takim razie przemyśleć. Może ten 58 cali byłby dobrym kompromisem.
 

Kyuzo87

New member
Tv do salonu odleglosc

A na odległość od tv 2.5-3m proponujecie 55 czy 65 cali? Aktualnie mam samsunga 55 i chce kupic oleda lg cx tylko sie wacham czy 65 nie bedzie za duze?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też , tak jak pisałem. brałbym 65".
O ile wystarczy kasy .
Ale zakup masz na lata więc masz dużo radości gwarantowane.
 

marek1212

New member
A ja ostatecznie zdecydowałem się na 58'' Philipsa. Wczoraj obejrzałem go w sklepie i zamówiłem, dzisiaj do mnie dotarł. Póki co jestem bardzo zadowolony. W porównaniu z poprzednim 40'' to jest kosmos :) Na początku wydawało mi się, że i ten jest za duży, ale po godzinie wzrok się przyzwyczaja i pewnie 65'' też by był w porządku. Tyle że właśnie zależało mi na ambilight. Kosztem trochę mniejszego ekranu mam więcej "wolnej" ściany i wygląda to bardzo fajnie. Oglądam z odległości 3,5 m i jest ok. Mam nadzieję, że nie będę żałował ;)
 
Do góry