TV do salonu 55-65 cali, 5-6,5k pln

Damian88

New member
Witam,

poszukuję TV do salonu, minimum 55 cali. Do tej pory za namową Kikiego korzystam z Philipsa 42PFL5008, który działa od 11 lat. Zakup planuję w listopadzie, może początku grudnia. Podoba mi się ambilight, więc chciałbym zostać przy Philipsie. OLED czy LCD - bez różnicy, nie oglądam programów informacyjnych, więc teoretycznie z wypalaniem nie powinienem mieć problemu. Zależy mi na sprawnie działających funkcjach smart - na pewno będę korzystał z aplikacji YT/Prime/Disney, z których na obecnym TV nie da się płynnie korzystać.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
Salon 6,5m x 4.5m ~ 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
3-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
W tygodniu po pracy tylko ja. W weekendy 3-4 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju?
Za telewizorem jest ściana z dwoma oknami wychodzącymi na wschód, w trakcie dnia słońce przez chwilę wpada przez okno od południa
7. Jaki masz obecnie telewizor?
Philips 42PFL5008
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
Zależy mi na dobrym obrazie, minimum 3 porty HDMI – dekoder TV, kino/soundbar i jakiś zapas. Obecnie mam Philipsa z ambilightem i chciałbym, żeby tak zostało. Do TV podłączony jest soundbar, który chciałbym wymienić na lepszy/mocniejszy - chyba oprócz złącza HDMI nic więcej nie potrzebuję przy doborze soundbara?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
HDMI
10. Jakie urządzenia ?
Na chwilę obecną soundbar Samsung Q60T oraz dekoder HD, w przyszłości kino domowe, ew. od czasu do czasu laptop
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
W tygodniu 4-5h max. Sobota/Niedziela/Święta przez większą część dnia.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ?
Przeważnie oglądam piłkę nożną/seriale/filmy/muzyka. Programy informacyjne raz na parę lat.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
j/w
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
Nie potrzebuję na TV korzystać z wbudowanej przeglądarki, ale bardzo ważne było by dla mnie korzystanie np. z YT/Prime/Disney
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Jeśli kupię konsolę/podłączę laptopa to myślę, że to max 10%
16. Preferencje co do marki?
Philips, przede wszystkim za ambilight
17. Preferencje co do wielkości?
Chciałem 55”, ale wg kalkulatorów i 65 może być mało
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
Z doświadczenia zebranego na obecnym TV, to tragiczyn software/wolne działanie wbudowanych aplikacji
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Pracuję 7-17, więc zazwyczaj jest to wieczór, przy przygaszonym świetle
20. Ile masz max kasy ?
5000zł jako kwota wyjściowa, jeśli faktycznie znajdzie się coś ekstra, to mogę zwiększyć budżet do 6-6,5k (i przede wszystkim raty)
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ?
Obecny ma 11 lat, kolejny mógłby te 7-8 minimum wytrzymać
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ?
Głównie YT, od czasu do czasu Prime/Disney
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mieścisz na Philipsa z ambilightem i dodatkowo w technologii Mini led
Masz 65tPML9008
Masz w promocji plus dodaktowo pakiet gratisów.
Jeśli Ciut podniosłeś cenę- top Philips również z ambilightem, czyli 75PML9008. za 6199 zł z pełnym pakietem

Jeśli planujesz zakup w grudniu - to jeszcze wiele się może zdażyć.
Daj znać kilka dni przed planowanym zakupem.
 

Damian88

New member
Dzięki za poradę, sprawdzę gdzieś na miejscu jak wygląda TV 75 cali, bo samo 65 wydaje mi się już bardzo duże. Rozumiem, że OLED mam sobie darować? stare modele nie są dostępne, a nowe nie mieszczą się w budżecie? A co z nowszymi PML? widzę u Ciebie PML9019? nie warto?
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
W 55 calach Oleda kupisz. W 65 też ale starszy model. Do nowego musiałbyś dołożyć. Philipsa 9008 bym odrzucił. 9019 nie ma jeszcze za bardzo testów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Płacisz za nowe cyferki dodatkowo.
Są dostępne i 9008 i 9019 też dostępne .
Masz też specjalną ofertę z pakietem na obydwie serie.
Napisz na PW.
 
Lg 65gned91 w eurortvagd cena spadła do 5499 minus 300zl cashback na konto od LG cena robi się dość dobra 5199. Cena chyba jak najbardziej adekwatna do możliwości w tej wielkości 65cali.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla członków forum jednak lepsza i to z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł.
 
Do góry