TV do PS3 i SD.

stefan1

New member
Witam! Byłem już zdecydowany na plazmę samsunga 42" C450, ale nie spodziewanie kupiłem PS3, a co się z tym wiąże plazma odpada ze względu na HD ready i możliwe różne ślady po skończeniu grania. Rezygnując z plazm mam problem, który LCD będzie najlepszy do moich wymagań.


odległość od ekranu ? 1,5-2,5m
Jak duży jest pokój ? 5,5x4m
jaki masz obecnie telewizor? Grundig CRT
jakie programy najczęściej oglądasz? większość z oferty TNK (SD)
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? róznie
preferowana wielkość telewizora? 40 - 42 cale
czego nie lubisz w telewizorach? kiepskich głośników
jakie urządzenia będą podłączone ? PS3 jako konsola i blue-ray, magnetowid
ile masz programów HD ? 0
ma stać czy wisieć ? stać
jaka klasa cenowa ? do 2,5 tysiąca zł

Moje typy to:
Philips 42PFL5405H
Samsung LE40C630
Sony KDL-40V5500
 

Mike25

New member
W grach krytycznym parametrem jest wartość Input Lag, więc szukaj modeli z jak najmniejszym IL, a dopiero potem wybieraj spośród nich te które mają lepszą jakość obrazu :)


pzdr
 

kapsell

New member
Bez reklam
Bzdura, kolejny powielany mit pt. input lag.
Jak nie grasza wyczynowo w sieci, to il ma dla ciebie drugorzedne znaczenie.
Dobre skalowanie obrazu + dobre procesoru ruchu.

Ja bym wybieral z:
Sharp le 600
Toshiba xv733
 

Mike25

New member
Bzdura, kolejny powielany mit pt. input lag.
Jak nie grasza wyczynowo w sieci, to il ma dla ciebie drugorzedne znaczenie.
Dobre skalowanie obrazu + dobre procesoru ruchu.
Oj żadna bzdura niestety. IL jest krytyczny, jeśli będzie za wysoki to zero przyjemności z gry. Oczywiście do typowe rozgrywki jak ktoś nie gra on-line wystarczy średni IL typu 30-50ms i będzie ok, ale jak ktoś często pyka przez internet, a zwłaszcza jest miłośnikiem gier FPP to musi szukać TV ze znacznie mniejszym IL, bo się srodze rozczaruje.
 

stefan1

New member
Sharp jest za drogi, a Toshiba ma beznadziejny serwis, więc te telewizory już dawno przekreśliłem. Input lag chyba mnie nie dotyczy, bo ważny jest przy grze przez neta a ja 70% czasu będę offline z powodu iPlusa.
 
Ostatnia edycja:

Mike25

New member
W takim razie może rozejrzyj się za którymś Sony. Wiem, że niektóre modele mają matryce Sharpa, te uznane UV2A deep black panel. Na pewno ma go EX700, jak również seria HX, ale nie wiem, czy wszystkie modele. Tylko piszesz, że za drogi... no Sony też nie tanie, w takim razie zostaje Ci raczej tylko coś z Samsunga.

Jeszcze mi przyszło do głowy - telewizory a matrycy IPS, które odznaczają się najkrótszymi czasami reakcji. Nie wiem jak z IL, ale chyba też spoko sobie radzą. IPS stosuje LG, Philips i Toshiba, którą przekreśliłeś ze względu na serwis ;)
 

stefan1

New member
Jeszcze natrafiłem na Panasonica TX-L42S20E za ~2,3 tyś. Podobno bardzo dobre opinie zbiera i chyba ma panel IPS. Od Sonego w moim zakresie cenowym jest tylko V5500 bo EX400 nie ma 100hz.
Czyli do finału przechodzi Philips 42PFL5405H i Panasonic.
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
Dziś grałem na toshibie w trybie gra czyli powyłaczane wszystkie ulepszacze i w normalnym trybie, nie zauważyłem przeszkadzających lagów w tym drugim trybie ani różnicy pomiędzy trybami. Grałem rozrywkowo.
 

Ares78

New member
Od Sonego w moim zakresie cenowym jest tylko V5500 bo EX400 nie ma 100hz.

Model v5500 też nie posiada układu kompensacji ruchu (ma go na pokładzie lew5500 z zeszłorocznych serii), ale na dobrą sprawę do PS3 100hz i tak się nie przyda. Odnośnie input lagu to do 50ms nie ma problemów z jego wyczuwalnością dla przeciętnego nawet sporo grającego gracza...
 

stefan1

New member
Przeczytałem test Panasonica na hdtvtest.co.uk i już prawie się na niego zdecydowałem, ale w tych rzeczach nie wolno się spieszyć. Plusem jest jeszcze naprawa w mieszkaniu właściciela :)
 
Do góry