TV DO PIŁKI NOŻNEJ OKOŁO 8000zł

Sanders

New member
Bez reklam
Witam serdecznie,
potrzebuje pomocy, ponieważ już zgłupiałem od wszystkich testów siedzę godzinami, oglądam w sklepach i czuje się jakby to była już moja jakaś choroba ale do rzeczy :)
Na tym na czym mi zależy najbardziej to jakość obrazu tak żeby widać było źdźbło murawy nie wspominając o twarzach piłkarzy ;) a jako, że jesteśmy z żoną gadżeciarze to również efekt 3D jak najbardziej realny, podoba nam się to i w tym kierunku również idziemy, ponieważ razem oglądamy mecze. Dodatkowo podpinam laptopa i gram w PES przez TV, czasem konsola więc fajnie jakby to razem wszystko współgrało. Wiem, że można w granicach 8000zł kupić coś sensownego tylko na litość boską co :) TV kupujemy z początkiem sezonu lig w Europie czyli średnio połowa może koniec sierpnia tego roku oczywiście :)

1. Odległość od ekranu? 2,5-3,0m
2. Jak słońce świeci w pokoju? siedząc na wprost TV to okno z roletą mam na przeciwko.
3. Jak duży jest pokój? 5x5m
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? stary Samsung 50" Plazma (z 5-6 lat ma)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? SPORT PIŁKA NOŻNA, FILMY, GRY Z LAPTOPA, XBOX360
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: W tygodniu od 18 a w weekend to nieraz cały dzień.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Mecz przy zapalonym, gry to samo, film przy zgaszonym :)
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Obraz tzw. żyleta
10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojętne
11. Preferowana wielkość telewizora? 55"
12. Preferowana marka? Obojętne zależy mi na ekstra wyraźnym obrazie, kolory etc.
13. Czego nie lubisz w telewizorach? jak powoli chodzi soft, ale bez przesady nerwowy nie jestem
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Laptop przez hdmi, konsola,
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 60% piłka nożna, filmy-telewizja, 30% podłączony laptop - filmy, gry, 10% konsola
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Przeważnie na wprost
17. Czy ważne jest wifi? tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? może czasem
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? czemu nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? przyda się
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak
22. Ma mieć 3D? ZDECYDOWANIE TAK
23. Ma mieć slot na karty SD ? niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? hdmi - konsola dekoder nc+ oraz laptop, USB- dysk/pendrive, może kino domowe w przyszłości
26. Jaki masz sygnał: nc+
27. Ile programów HD? ok. 40
28. Ma stać czy wisieć? STAĆ
29. Rozdzielczość: full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: świetna jakość obraz, bardzo dobre 3D, skalowanie, płynność obrazu, intuicyjny i płynny interfejs, przyzwoite głośniki,
31. Ile osób ogląda: 2
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5-8
33. Jaka klasa cenowa ? w granicach 8000PLN

Za każdą poradę jestem bardzo wdzięczny.
Z góry serdeczne dzięki, pozdrawiam
Sanders
 
Ja polece Sharpa 60LE840 - ogladalem na nim meczyk Brazylia - Wlochy i dla mnie rewelacja. Odleglosc od tv mam 2,6m i jest super, nawet kanaly sd daja sie ogladac.
Dzwiek z tego tv jest calkiem niezly - szczegolnie jak stoi, jak wisi juz trocje slabiej. Obraz jest zyleta - przynajmniej takie mam odczucia po plazmie lg.
 
Ostatnia edycja:

Sanders

New member
Bez reklam
Piękne dzięki za sugestie! A gdyby zawęzić krąg 3D tylko i wyłącznie aktywne oczywiście LED to na jakość obrazu przy piłce nożnej najlepiej wypadałby w granicach 8000zł philips, panasonic a może sony lub samsung?
Dzięki, pozdrawiam!
 

Lukasz2525

New member
Ja polece Sharpa 60LE840 - ogladalem na nim meczyk Brazylia - Wlochy i dla mnie rewelacja. Odleglosc od tv mam 2,6m i jest super, nawet kanaly sd daja sie ogladac.
Dzwiek z tego tv jest calkiem niezly - szczegolnie jak stoi, jak wisi juz trocje slabiej. Obraz jest zyleta - przynajmniej takie mam odczucia po plazmie lg.

Nie jest za duży ? Nie razi po oczach , obejmujesz wzrokiem cały ekran ? Też się ostatnio zastanawiałem nad taką przekątną do podobnej odległości i stwierdziłem , że będzie za duży .
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Podpinam sie pod pytanie wyzej, 60 cali i 2,5m? Mecz z takej odleglosci to chyba jeszcze jeszcze bo i tak sledzi sie glownie pilke wiec tam kawalek tv ale przy np filmie gdzie na dole mam napisy a u gory sie dzieje wszystko to juz wydaje mi sie o wiele ciezej cokolwiek obejrzec.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jak Ci się uda dostać to
Sony 55HX850
Najlepszy upłynniacz spośród wszystkich telewizorów, niezwykle szybki panel do 3d (eisa 2012 za jakość aktywnego 3d), dobrej klasy głośniki w podstawie, bardzo dobre skalowanie.
Dużo lepszy niż np. nowości Soniacza, typu W805, gdzie jakość podświetlenia cofnęła się 2lata wstecz :>
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W Sony nie tylko podświetlenie się cofnęło.
Ale płynność naturalna jest genialna w Sharpie . W każdym teście występuje obok jako wzorzec i żaden Sony mu nie dorównuje.
 
Do góry