TV do PC/40-46 cali za 4k zł

zorandel

New member
1. Pokój: 3.5m x 5m
2. Odległość od TV: ok. 2.5 - 3 m.
3. Naświetlenie pomieszczenia: spore (wszystkie okna w pomieszczeniu skierowane są na zachód). Nie wiem czy będzie to miało znaczenie ale mam rolety, które w znacznym stopniu niwelują ten problem.
4. Preferowana marka: Nie jestem przyzwyczajony do żadnej marki, ani też nie mam uprzedzeń/preferencji.
5. Głównym przeznaczeniem TV jest jego współdziałanie z PC. Chciałbym aby stał się on wielkim monitorem do komputera.
6. TV będzie także podłączony do xboxa 360 i PS2
7. Telewizję oglądam sporadycznie (programy informacyjne + Comedy Central). Sygnał telewizyjny: SD z osiedlowej kablówki
8. Preferowany rozmiar: nigdy nie miałem większego TV niż 29” (kineskop), więc chciałbym aby ten miał min. 40 cali (46 mile widziane ;-] )
9. Budżet: do 4000zł

Rozkład użytkowania TV (w procentach :p )
60% - PC (z czego ok 50% granie w grę ze stałym HUD'em)
30% - Konsola
10% - telewizja w standardzie SD

W czerwcu zakładałem podobny temat, ale sytuacja finansowa była na tyle niestabilna, że odłożyłem zakup TV (jak się okazało, była to bardzo dobra decyzja).

Obecnie mam nową pracę i za miesiąc dostanę umowę bezterminową - tak więc "hulaj dusza".

Przez ten czas trochę się podszkoliłem w dziedzinie telewizorów. Na początku byłem napalony na "sławnego" Samsunga B650 (lcd). Od pewnego czasu z kolei jestem praktycznie nastawiony na Panasonica P42S10E (plasma).

Dosłownie 30 minut temu wróciłem z Media Markt i uświadomiłem sobie, że chyba chcę 46 cali :p

Strasznie mnie kręci ta Plasma Panasonica, ale boję się niesamowicie tego, że moje bardzo częste i długie granie w grę z HUD'em nie będzie służyło takiemu telewizorowi...

Jestem w kropce, pomóżcie, doradźcie.

Fakty w pigułce:
TV głównie jako monitor do grania na PC i konsoli.
Najlepiej 46 cali.
Chcę kupić na raty, więc może być do 4000 zł.

Pozdrawiam serdecznie !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
plazma się na nadaje do takich potrzeb.
Chyba że chcesz widzieć kilka obrazów jednocześnie.
024_P1060518.JPG


ja byłbym w klasie cenowej za 46XV 635 Toshiby.
 

zorandel

New member
plazma się na nadaje do takich potrzeb.
Chyba że chcesz widzieć kilka obrazów jednocześnie.

No dobra, nie chcę mieć kilku obrazów na raz :)

A takie coś: Sharp LC-46DH77E ?

Z tego co widzę z opisu obu tych TV, Sharp ma szybszy czas reakcji matrycy (4ms vs 8ms u Toshiby).
Czy ma to dla mnie jakieś zauważalne znaczenie i czy warto dla tej cechy dopłacać 200 zł ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp to stary model .
Toshiba ma znacznie szybsze procesory ruchu.
Bezapelacyjnie ma większe możliwości i znacznie lepsze wyposażenie.
Po USB możesz wyświetlać filmy i nie tylko.
 

zorandel

New member
Wyboru dokonam do końca następnego tygodnia - dostałem w pracy umowę i mogę zaszaleć (tzn. mogę bawić się w raty w EURO).

W zasadzie po wizycie w sklepie wczoraj zastanawiam się nad czterema telewizorami:


  • Sharp 46dh77e (3490zł.) - wg. jednego z powyższych postów Kiki'ego ten model ma przestarzały procesor ruchu, więc jakby spycham go trochę na bok.

  • Toshiba 46xv635dg (4290zł.) - nad tym TV zastanawiałem się od 2 m-cy, ale należy przecież także rozważyć inne opcje

  • Sony KDL-46EX500 (4590zł.) - trudny wybór, no bo Sony to Sony. Ale czy faktycznie warto kupować "w ciemno" tylko dlatego, że ma logo "Sony" na froncie ?

  • Philips 47PFL7404H (4290zł.) - o tym TV nie wiem nic poza tym, że "na papierze" ma podobne parametry jak poprzednie modele i jest o 1" większy.

Jeśli chodzi o raty to przy rozbiciu na 30 nie będzie większej różnicy w pojedynczej racie, więc w zasadzie, pod kątem ceny, nie ma dla mnie większej różnicy który z tych 3 modeli kupię.

Reasumując:

  • TV głównie do komputera po kablu D-SUB, a później DVI-HDMI i jeszcze później (po zakupie nowej karty graf.) HDMI-HDMI.
  • Za jakieś 2 m-ce dojdzie X-Box 360
  • No i w jakimś stopiu telewizja SD od przeciętnego, osiedlowego nadawcy
Jeżeli komuś przychodzą jakieś rady do głowy to zapraszam do dyskusji i radzenia, bo ja jestem w kropce...

Pozdrawiam serdecznie.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Z zaprezentowanych przez ciebie modeli sony ex500 prezentuje sie najlepiej (o tym Sharpie zapomnij - stary model - aczkolwiek na swoje czasy bdb). Jak masz gdzie obejrzec to ogladaj do bolu - nie kieruj sie danymi na "papierze" (zreszta Sony nic prawie nie podaje z danych w liczbach...). Tylko Twoje oczy Cie nie oszukaja...
 

Ares78

New member
Na dobrą sprawę nie tylko Sony odchodzi od podawania szczegółowych danych np. na temat kontrastu dynamicznego, bo na dobrą sprawę w sposobach mierzenia panuje wolna amerykanka i często o odzwierciedlenie w jakości obrazu bywa niewielkie. Tak jak Kapsell polecałbym przejść się na spokojnie po sklepach i wybrać to co najbardziej nam odpowiada, pamiętaj tylko sprawdzić pod co dany telewizor jest podłączony (sygnał) i ewentualnie zajrzeć do ustawień.
 

zorandel

New member
Byłem dzisiaj w Euro. Sony 46EX500, który kosztuje 4950zł wcale tyle nie kosztuje.

Może i byłem naiwny, ale naprawdę wierzyłem, że ich ulotki mówią prawdę. A tu się okazuje, że TV ten kosztuje ok 800zł więcej, z powodu obligatoryjnego ubezpieczenia rat.

Przejrzałem całą ulotkę i nie ma tam żadnej wzmianki o takich kosztach. Żenada i ręce opadają...
 
Do góry