TV do ok. 3000zł i dylemat

arek50

New member
Hej,

Przy odległości 2,5m od TV lepiej patrzeć na jakość obrazu, czy na wielkość ekranu. Zakładam, że ekran większy, jak 50cali nie wejdzie.
Byłem w sklepie i patrzyłem na TV. Teraz mam dylemat wielki. Do wyboru według mnie mam 2 TV:

Panasonic 50ex700 -większy ekran, ciemniejszy i mniej wyrazny
Sony 43xe8005 - mniejszy, ale obraz żyleta

Philipsy mnie trochę drażnią jasnym ekranem i nierównym podświetleniem. Ambilight robi swoje, ale... nie wiem, czy warto ryzykować.

Nie mam wielkich wymagań, bo obecnie mam stary tv 24cale, 32cale się zepsuło, a wystarczał.
 

strazakp

Banned
Pamiętaj że sklep to nie twój dom gdzie będzie stał docelowo tv. Pamiętaj że w sklepie sprzedawcy mogą się bawić ustawieniami dowolnie by tylko pokazać wyższość jednego tv nad innym. Pamiętaj że są w każdym tv ustawienia które zawsze dostosowujesz pod siebie ale już w domu.

Ja ci poleceń tego Panasonica. Wg mnie obraz wcale nie jest ciemny a nazwałbym naturalny ale wystarczająco jasny. Owszem taki Samsung ma mocno tzw cukierkowe kolory i będzie widocznie inny niż Panasonic ale to kwestia swoich preferencji.
Panasonic na pewno będzie górował (nawet nad tym Sony) płynnością obrazu i oglądanie sportu będzie bardzo komfortowe.

Amblilight raczej sobie odpuść bo to bajer i raczej ciężko oglądać non stop tv z tymi światełkami.

Różnica 7" to już dużo i jak masz 2,5m do tv to zdecydowanie bierz 50" a nawet więcej.
Ja mam do tv też 2,5m i mam tego Panasonica ale 58" i jest OK...ale w sumie by się już przydało więcej ;-)
 

mariusz 7908

New member
Arek a co bierzesz pod uwagę ? Ja szukam dokładnie też modelu do max 3 tys 42 -49 cali ale do taty bo osobiście używam oleda . Padła mu 5 letnia plazma lg i też mam problem co mu doradzić w każdym sklepie coś innego mówią.
Kuzyn kupił jakiś czas temu sony 809C z matryca 100 albo 120 hz i chwali ale ten tv jest już niedostępny . Nowe sony panasy i wszystko do 3 tys to matryce 50 hz . Mam kilka typów tata ogląda głownie sport tenis i piłkę żuzel chcę uniknąć smug na okranie . sony 49xc7005 Lg49uj634v samsung 49mu6402 lg49uj7507 sony 49wd757 panasonic TX-50CX700E co będzie najlepszym wyborem ? Nie musi to byc 4 k ważna jest jakość obrazu . Pozdrawiam
 

arek50

New member
Arek a co bierzesz pod uwagę ? Ja szukam dokładnie też modelu do max 3 tys 42 -49 cali ale do taty bo osobiście używam oleda . Padła mu 5 letnia plazma lg i też mam problem co mu doradzić w każdym sklepie coś innego mówią.
Kuzyn kupił jakiś czas temu sony 809C z matryca 100 albo 120 hz i chwali ale ten tv jest już niedostępny . Nowe sony panasy i wszystko do 3 tys to matryce 50 hz . Mam kilka typów tata ogląda głownie sport tenis i piłkę żuzel chcę uniknąć smug na okranie . sony 49xc7005 Lg49uj634v samsung 49mu6402 lg49uj7507 sony 49wd757 panasonic TX-50CX700E co będzie najlepszym wyborem ? Nie musi to byc 4 k ważna jest jakość obrazu . Pozdrawiam

Ja osobiście nie mam większych wymagań, ale pieniądze chcę wydać na najlepszy możliwy TV. Głównie będę oglądał filmy i pewnie większość z netu. Czasem mecz reprezentacji. Do tego chcę móc podłączyć kompa, aby mieć 2 ekran.

Smart jest rzeczą drugorzędną, bo zawsze można dokupić tv boxa za 200-300zł w przyszłości.

Ogólnie boję się wielkości ekranu, jeśli ja siedzę od ekranu 2,5m do max 3m(nie robiłem pomiaru). Pierwotnie zakładałem 43'', ale zobaczyłem tego panasonica i pojawił się dylemat.

Przeglądając fora i jakieś recenzje wiem, że w cenie do 3000zł najlepiej wypada panasonic ex700 50'' i telewizory sony. Sony xe7005 trzeba by kupować 55'', bo ma lepszą matrycę.

Najmniej info w sieci jest o sony xe8005. Wydaje się najciekawszy, ale 43'' w tej cenie. Pytanie jak on wygląda na tle ex7005 ale 55'' i panasonica ex700. Choć 55'' to chyba duży TV.

Dlatego nie wiem co wybrać.

Na tę chwilę mój ranking jakościowy to:
1. sony xe8005 43'' mały ekran(nie wiem, czy nie za mały do tej odległości od TV), płynność ruchu powinna być najlepsza
2. panasonic ex700 50'' ekran bez ryzyka(chyba), może być wątpliwa jakość wykonania i trwałość
3. sony xe7005 55'' wielki ekran(w moim mniemaniu), matryca VA, więc dobry kontrast.

Są jeszcze Philipsy, ale nawet w sklepie widać podświetlenie na matrycy, przez co kolory są nierównomierne.

Co wy byście brali?

Czy przy takim wyborze powinienem się kierować wielkością ekranu?

Po rozmowach ze sprzedawcami mam wrażenie, że to najważniejszy czynnik. Kup jak największy, a jakość obrazu to rzecz drugorzędna.

P.S. Dzięki @strazakp za opinię. Po twojej opinii zacząłem poważniej rozpatrywać panasonica. Jednak nadal mam wątpliwości.

P.S. Odnośnie smug gdzieś czytałem, że ten panasonic i sony 55'' wypadają przyzwoicie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po kalibracji Philips najlepiej Ci zaświeci.
Ambilight mam włączony każdego dnia i jest zawsze ta sama radość.
Ktoś kto nie ma , nie ma pojęcia o czym pisze.
Za 2699 zł masz Philipsa 49PUS6561 z matrycą natywna 100Hz.
To jedyny taki model na rynku.
 

Duch87

New member
Bez reklam
Sam mam Philipsa i ambilight nie przeszkadza w żaden sposób. Zawsze można go wyłączyć, więc nic nie ryzykujesz :)
 

mariusz 7908

New member
Ja mam mieszane uczucia do philipsa typowa chinszczyzna a po wyłączeniu upłynniaczy okazuje się ze matryca ma 50 hz . Ktoś może potwierdzić że fen philips ma dobrą plynnosc i ostrość na meczach piłki nożnej ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie masz racji bo matryca jest natywna 100Hz - więc upłynniacz czy jego brak nie zrobi z niej 50 Hz.
 

mariusz 7908

New member
Sam już się pogubiłem . Patrząc na ceny to 1000 zł dołożyć najtańszy oled i brak zmartwień. Sony panasonic philips jeszcze jakiś samsung by się znalazł każdy piszę coś innego . A co ty uważasz że philips będzie lepszy od panasa ?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Poczekaj na TCL-a DP66 . jeśli chcesz kupić tego Philipsa to idź do sklepu i go dobrze zobacz bo z opinii innych ten telewizor jest kontrowersyjny żebyś go potem nie oddawał...musisz być pewny zakupu do tego dochodzi TCL c70 też fajny
 

Duch87

New member
Bez reklam
Jaka chińszczyzna :D? Wszystko przecież teraz pochodzi z Chin i nikt na nic nie narzeka ;). O którym konkretnie modelu PHilipsa mówisz?
 
Do góry