TV do ok. 2500zł

michalind

New member
Cześć,
od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem TV do pokoju.
Po dobrych opiniach w necie i obejrzeniu VT60 w jednym ze sklepów, napaliłem się na Panasonica ST60. Niestety - okazało się, że już ich praktycznie nie ma.

Piszę w temacie o LCD, ale dobrą plazmą też nie pogardzę.

Co do wymiarów pomieszczenia i tak dalej w pytaniach poniżej - za jakiś czas będę się przeprowadzał, więc to raczej nie jest główny wyznacznik.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4m x 3m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej na wprost, zdarza się bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? patrząc na TV - okno z prawej strony
7.Jaki masz obecnie telewizor ? jakiś CRT, z 25 cali
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
- mile widziane WiFi, aczkolwiek niekonieczne
- mile widziane SMART TV, ale też niekonieczne (wtedy zastanowiłbym się nad zakupem dongle'a albo stworzeniem HTPC we własnym zakresie)
- 3D jak będzie, to się nie obrażę; ponoć TV z 3D mają lepsze "bebechy", rzeczy typu SMART TV chodzą wydajniej i to byłby dla mnie główny plus takiego rozwiązania
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? DVB-S2, konsola, czasem pewnie obraz z laptopa
10.Jakie urządzenia ? tuner DVB-S2, konsola, laptop, dysk USB
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? około 4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? w laptopie - matową; w TV nie mam pojęcia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, filmy, czasem gry na konsoli
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej nie, choć jak się taka opcja pojawi - nie wykluczam
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 5%
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 42 wzwyż, najlepiej okolice 48-50
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolne przełączanie kanałów, odbijające się światło
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 2500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? bez różnicy

Modele, które mi wpadły w oko z opinii w internecie:
Samsung H6400
Panasonic AS600
 

Milten1988

New member
Samsungi z serii H6400 mają matrycę natywną 100Hz, a tv panasonica z serii AS600 mają 50Hz.

Samsungi z tej serii są bardzo popularne, ale np. tutaj: samsung-ue50h6400-led-hd-1080p-3d-smart

możemy przeczytać niezbyt przychylne komentarze. Wiele osób pisze o wyraźnie dostrzegalnym rozmyciu obrazu przy szybkim ruchu (piłka nożna, tennis itp.), o efekcie brudnego ekranu (przykład DSE: http://www.youtube.com/watch?v=LGhh4IkAtPM) i innych nieciekawych rzeczach związanych z podświetlaniem. Wiele osób pisze o tym, że po przetestowaniu w domu mają zamiar go zwrócić.
 
Ostatnia edycja:

michalind

New member
Dzięki za odpowiedź. Nie wiem, co zmienia różnica pomiędzy 100Hz a 50Hz (poza cyferkami). Jest to mocno odczuwalne?

Czytałem trochę opinii o tych H6400 tu na forum, ale raczej nikt się nie żalił na to rozmycie obrazu czy DSE.
 

firekage

New member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź. Nie wiem, co zmienia różnica pomiędzy 100Hz a 50Hz (poza cyferkami). Jest to mocno odczuwalne?

Czytałem trochę opinii o tych H6400 tu na forum, ale raczej nikt się nie żalił na to rozmycie obrazu czy DSE.

Chyba niezbyt uważnie czytałeś - pisano o tym, zwłaszcza w kontekście mundialu, meczów piłki nożnej.

Ps - róznica między 50Hz, a 100Hz jest warta dopłaty.
 

michalind

New member
Jeszcze raz dzięki.
To w sumie już zgłupiałem - byłem nastawiony na 48H6400.

Powiem szczerze, że w ogóle nie czytałem o LG, Sony czy Philipsach. Może to byłby dobry wybór?
 

michalind

New member
Trafiła mi się możliwość kupna Panasonica 50ST60 za 3000zł.
Tyle, że używanego.
Jest sens kupować? Na co zwrócić uwagę? Na pewno na liczbę przelatanych godzin.

W jaki sposób sprawdzić, czy jest coś wypalone?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Włącz jednolity ekran i masz wszystko jak na dłoni.
Ale miało być do 2500 zł
DO 3000 zł masz zupełnie inną ofertę.
 

michalind

New member
I to wystarczy? Wystarczy sprawdzić np. na czarnym kolorze, czy na kilku po kolei?
Nigdy nie miałem plazmy, stąd te pytania.

Pewnie, że miało być 2500zł. Ale akurat po przeczytaniu Twojego testu ST60 jest takim telewizorem, do którego mógłbym dopłacić.
O ile będzie w normalnym stanie.
 

michalind

New member
Po wielu przemyśleniach i kilkukrotnej zmianie zdania, wybór zawęziłem do:
- Toshiba 50L7335DG
- Panasonic 42AS650

... co wybrać?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Za toshibą przemawia wielkość ekranu, kontrast i czerń oraz dźwięk
Panasonic na pewno wygrywa odwzorowaniem barw, szybkością obsługi i stabilnością działania oraz jakość wykonania.
Wybór należy do Ciebie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak będziesz niebieski - dostaniesz specjalną ofertę i do tego
Kalibracja gratis
Radyjko gratis
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są dostępne od ręki.
Pasywne 3 D i aktywne 3D. Inne matryce, inna czerń.
Interfejs ten sam.
 
Do góry