Tv do oglądania przez internet

modrzew82

New member
Witam wszystkich,

Potrzebuję pomocy w wyborze telewizora ale do dość nietypowego zadania wydaje mi się, mianowicie mam tylko antenę naziemną oraz dostęp do kilkunastu kanałów przez internet: mmtv oraz często oglądam transmisje live na livetv. Dotychczas przez laptop, kabel svideo i wiekowy 29" Panasonic.
Świat poszedł do przodu i poradźcie jak najwygodniej będzie oglądać tv z internetu na TV, czy same TV są tak smart, ze można strony streamujące jak livetv czy mmtv oglądać bez pośrednictwa laptopa, ewentualnie za pośrednictwem laptopa ale kabli mam już dość (widziałem jak działa dlna ale sprawdza się tylko do zdjęć i nie wszystkich filmów)

1. Odległość od ekranu: 3,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: Północny wschód
3. Jak duży jest pokój: Ok. 25 m2
4. Preferowana technologia: zapewne zdefiniuje ją cena i wymagania, ale na tym etapie nie jestem jeszcze w 100% zdecydowany
5. Jaki masz obecnie telewizor: kineskopowy 29"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Filmy i sport (tenis, nba)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Głównie wieczory
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: Łagodny tak jak na CRT czyli bez efektu teatru tv ale duży i wyraźny
10. Matryca błyszcząca czy matowa: Nie sprecyzowane
11. Preferowana wielkość telewizora: 39-42 - budżet niewielki - 1800
12. Preferowana marka: markowi producenci
13. Czego nie lubisz w telewizorach: pixelozy i efektu teatru tv czy opery mydlanej
14. Jakie urządzenia będą podłączone: laptop przez wifi
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 25% tv, 75% filmy i tv z laptopa
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: Głównie na wprost, również lekkie kąty
17. Czy ważne jest wifi: tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: co to?
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: jeśli przeglądarka będzie wszystko odtwarzać jak w laptopie to owszem
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD: tak - jak najwięcej treści bez pośrednictwa laptopa
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
22. Ma mieć 3D: nie
23. Ma mieć slot na karty SD: może
24. Ma mieć tuner DVB-C: szczerze mówiąc nie znam się na tym i nie wiem czy jest mi to potrzebne
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: podłączany będzie laptop, usb, w przyszłości zapewne konsola
26. Jaki masz sygnał: naziemna i laptop
27. Ile programów HD: tyle ile w naziemniej
28. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ~4
29. Ma stać czy wisieć: wisieć
30. Rozdzielczość: FullHD
31. DVB-T: nie wiem, nie znam się i nie wiem czy mi to potrzebne,
32. Na czym najbardziej Ci zależy: tv i filmy przez internet
32. Ile osób ogląda: zazwyczaj 2-3
 

modrzew82

New member
Panasonic 42AS400 jest bardzo polecany - a jak wypada Samsung 40H5500 bo znalazłem jedynie testy pisane po angielsku i w nich dobrze oceniają jakość obrazu.
Samsung spełnia zadanie w odtwarzaniu przez internet ale czy mocno odstaje jakością obrazu od Panasonica? I jest 2 cale mniejszy.
 
Do góry