TV do oglądania filmów blu-ray 40' do 2300zł

Spychu1920

New member
Wiem, wiem, jest multum takich tematów ale to i tak nie rozwiało moich wątpliwości, a z drugiej strony nie chciałem robić bałaganu w cudzych tematach.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15.75m2 (4.5x3.5)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 metra
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? prosto i bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? rolety obowiązkowo
7.Jaki masz obecnie telewizor ? CRT 21
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? 1080p,smarthub, wifi, 3d (aktywne)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrówka HD
10.Jakie urządzenia ? PS3
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-6
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? głónie blu-ray bądź z dysku twardego
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - obecnie codziennie, od 1 godz do 3 godz.
16.Preferencje co do marki ? samsung, sony
17.Preferencje co do wielkości ? 40
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? bez różnicy (rolety mode)
20.Do maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2300
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? aktywne, bądź w ogóle

Mam w domu Samsunga UE40ES6800 i jestem z niego bardzo zadowolony, ironicznie lubię przesycone i trochę nienaturalne kolory z odpowiednio wyostrzonym obrazem ;)

Teraz szukam dokładnie tego samego telewizora jednak w ogóle nie spadł z ceny (3000zł) a zauważyłem, że wiele ludzi dyskutuje o UE40F6400, który wygląda niemal identycznie jak ES6800 (brakuje tylko szklanych krawędzi na obudowie). Jedyne co mnie nurtuje, to dlaczego taka przepaść cenowa? O ile dobrze się orientuję, to F6400 jest nowszy od ES6800 a przy tym tańszy o 800zł! Gdzie jest haczyk? Smart TV jest, 4x HDMI, 3x USB i wszystkie technologie wspomagające ulepszanie kolorów oraz płynności 1080p. Technologia 3D także aktywna. Poza tym skłoniłbym się na zakup F6400 bo skoro jest nowszy, to może obsłuży nowsze profile plików .mkv (ES6800 maksymalnie obsłuży 4.1, a zdarzało mi się mieć pliki o profilu 5.1 i lipa, trzeba było remuxować).

Dlaczego mowię tylko o tym samsungu? Bo w tym przedziale cenowym nie widzę kolosalnej różnicy wyświetlanego obrazu w modelach innym firm a design F6400 mi pasuje :p

(Mam nadzieję, że się mylę co do ostatniego zdania i mnie ktoś doświadczony poprawi)
 

Spychu1920

New member
Czy to są pełne nazwy telewizorów? Bo znalazłem w googlach je, jako plazmy... Oczywiście nie zamierzam negować Ciebie (kiki), ponad 50 tyś postów = doświadczenie ale chyba preferuję ledy. Chyba że do tej pory widziałem słabe plazmy, bo obraz wydaje mi się czasami rozmyty i tak jakby brakowało tej płynności. Poza tym klasa energetyczna C, cóż nie dość że TV kosztuje o ponad 200zł więcej kwoty jaką chciałbym wydać, to za prąd więcej zapłacę. Czytałeś to co napisałem pomiędzy zwykłą tabelką z pytaniami?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie neguję Twoich wątpliwości ale do podanych warunków to najlepsze oferyt, chyba że zmieniłeś potrzeby.
 

MrTHC

New member
Jechalem do sklepu z mysla o kupnie

Panasonic TX-L39E6E

1800 ZŁ

Obok patrze stoi F6400 za 2150.

Wybieralem telewizor z ponad pol roku... pisalem tu i owdzie czytalem, zastanawialem sie, zdecydowalem sie na samsunga 350 zł wiecej, a roznica w opisie byla znaczaca, w sumie bez obaw, wszystko na moj koszt, co mialem do stracenia.. nic.

TV DVBT znalazla mi 15 programow, w tym TVP 2 HD ktory jeszcze nie jest tym full hd. Wlasnie teraz wpisywalem w formu zapytanie o slabej jakosci odbioru tv, tak z ciekawosci, spogladajac na tv dochodzac do wniosku ze telewizja naziemna nie zachwyca.

Z kolei zas wnetrze jest wporzadku, myslalem o panasoniku i philipsie, naczytalem sie ze menu nie chodzi, ze klawiatury daja do pilotow ale nie dzialaja.

Powiem tak, mamy w nim 2 piloty, jeden smart drugi zwykly, jeden jak i drugi moze to samo uruchomic, szczerze powiedziawszy po 2 dniach uzytkowania, smart pilota nie ruszam, niby to dotykowy ale chyba przefajniony.

W srodku jak w srodku, tvn player, onet wypozyczalnia tam ponad 500 filmow za darmo, jakies usypiacze wlaczam na noc, tam jakosc juz nieco lepsza tym bardziej ze sa warianty jakosci do wyboru.

Minusem jest youtube, brak mozliwosci ustawienia jakosci, daje takie pol na pol sam ustawia.

Przegladarka nie chodzi najlepiej, ale przypuszczam ze jak podlacze klawiature z myszka przez bluetooth to bedzie sie dalo korzystac, aczkolwiek powatpiewam zebym to robil. Wpisywanie na pilotem ciezkie ; D

Co wiecej, no podstawowa konfiguracja obrazu, 3d, lewe oko mozna zamienic na prawe costam costam.. Smart tv mozesz zrobic proponowane kanaly ''Warto Obejrzec'' i pare duperelkow ustawic, smart sklep ubogi, scierwo samo. Skype z opcjonalna kamerka, w zestawie niema, masz 2 pary okularow, baterie do pilotow i okularow, piloty i tyle.

Explorer 3d to masz z neta pokazowki powiedzmy 3d, jak ogladalem futbol to jak pilka leciala to troche tam sobie naciol ta pilke, zrobil smuge, ale to chyba zalezy od materialu.. na poczatku myslalem ze to lipa z tym 3d az wlaczylem filmik ''Shark 3d costam costam'' tez z tych pokazowek, wtedy takie meduzy lecialy i wrecz obraz wychodzil, nie tak jak w LG, jak podkladka pod myszke 3d. Ludzie mowili o oczach, ze bola na aktywnym, ja tam nie zauwazylem chyba jakis swiatlowstret maja. No w sumie przez pierwsze godziny tez oczy mi sie zmeczyly jak go odpakowalem, a teraz wszystko wporzadku.

Sciagnalem wielki gatsby w SBS - bo takie chyba tylko chodza na nim, no i jeszcze te boczne 2 obrazy. No i bardzo wporzadku, elegancko wszystko smiga, widac okno, z tylu osobe, z przodu za oknem wysunieta postac, gdziestam po prawej lampe jeszcze blizej, POLECAM.
 

MrTHC

New member
Doczytalem twoje potrzeby i powiem tak:

2,5 metra to konkretna odleglosc, osobiscie ogladam z 3,5.

Boki (katy) sa bardzo dobre, mozesz stanac niemal bokiem.

Podstawka spoko kurza lapka, stablina mocna, pokryta nierdzewka jakas.

jakosc obrazu, 3d opisalem wyzej, czyli krotko mowiac bardzo dobrze, chyba ze miales przyjemnosc ogladac cos na tv za 20 tysiecy, wtedy mozesz widziec bolaczki, jak dla mnie wporzadku mimo ogladania w marketach materialow, ten wiele nie odbiega.

Nie wiem jak z cyfrowka HD ale dvbt u mnie wrecz lipnie.

konsoli ani pc jeszcze nie podpinalem (mam tylko pc) ale brak karty graficznej.

Jak cos mialo by cie denerwowac, to na pewno nie menu, chodzi plynnie 2 rdzenie sobie radza, sam potrzebuje plynnosci bo lecialo by przez okno jak by sie scinalo ; D

No i masz aktywne, okulary na baterie jak do zegarka, troche delikatne.

Biały jest dla mnie białym, czarny jest dla mnie czarnym, jesli chodzi o ten caly clouding, zadnych paskow nigdzie niema, biale kropki na ciemnym tle jedna nawet nie w rogu tylko bardziej wysunieta w srodek, delikatna, zaraz nizej tez, a po lewej stronie 50% slabsze.
 

Spychu1920

New member
W weekend odwiedzę kilka sklepów i dokładnie się przyjrzę temu Samsungowi i Panasonic 42ST60. Wezmę sobie pendrive'a z jakimiś demami w 1080p i może pozwolą mi porównać. Dam znać co wybrałem, dzięki za pomoc.
 

Spychu1920

New member
Oglądałem wczoraj tę plazmę od Panasonic'a i... szału nie zrobił. Obok stał jakiś 32 calowy led od Sony i miał lepszą ostrość oraz płynność. Chyba pozostanę przy Samsungu F6400, zresztą jest moim przedziale cenowym...
 
Do góry