TV do nowego salonu

prozium83

New member
Witam serdecznie,
Kilka lat temu z Waszą pomocą kupiłem 42' Plazmę Panasonica (G40), jakość na tamte czasy zwalała z nóg, ale niestety sprzęt się zestarzał i trzeba wymienić, dlatego ponownie zgłaszam się do ekspertów o pomoc w wyborze telewizora :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 24m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3 metra
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? okna znajdują się z boku, ale światło nie będzie przeszkadzać
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic P42G40 nie pamiętam dokładnego symbolu.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Jakość obrazu, obsługę nowoczesnych formatów video, dużo oglądam materiałów z tzw pendriva seriale, filmy itp.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? tvk Vectra
10. Jakie urządzenia? dekoder TVK vectra
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Raczej matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, sport, przyroda
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tylko weekendami, zamierzam w przyszłym roku kupić PS pro
16. Preferencje co do marki? Nie, byleby ładnie się prezentował i spełniał swoją rolę użytkową :)
17. Preferencje co do wielkości ? max 55" (na 60 raczej mnie nie stać :) )
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Zwiechy i brak reakcji na polecenia, wolny smart, wolny odczyt zdjęć i filmów
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3200zł +\- 300 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? nie korzystam z 3D jest mi obojętne

Będę wdzięczny za pomoc

pozdrawiam :)
 

prozium83

New member
Dzięki Kiki za szybką odpowiedź, przejrzałem modele, o których piszesz i mam trochę wątpliwości, które trzeba rozwiać ;-)

Firma TCL - raczej nie wchodzi w rachubę, nie wiedziałem, że istnieje do momentu kiedy o niej napisałeś ;-) kupując tv tej firmy czułbym się trochę jak beta tester ;-)

Panasonic 55CS630 - telewizor wygląda ładnie, podoba mi się, jest tylko jeden problem ludzie w sieci narzekają na zjawisko jakiejś mgły podczas dynamicznych scen na jasnym tle nawet tutaj na forum temat jest szeroko poruszany. Druga sprawa poprzedni panas mogę to uczciwie napisać czytał 1/3 formatów video w porównaniu do ówczesnych samsungów (np Divx tak, Xvid nie) strasznie to było irytujące. Nie ukrywam, że Tv raczej kupuję żeby oglądać materiały z tzw "pendriva" (85%) z telewizji kablowej tylko mecze i kanały naukowe. (15%). W związku z tym pytanie jak wyglądają ogólne multimedia w tym modelu? i czy problem mgły/poświaty jest wyeliminowany?

Philips 55PUS6561
Ten model rozbija system :) Bardzo mi się podoba, a ambi robi mega wrażenie, jestem w stanie dołożyć te parę złotówek, tylko mam jeszcze kilka pytań.
1. Multimedia: Jak jest z czytaniem formatów video kodeków filtrów itp? Czy to jest poziom Samsunga?
2. Smart: Korzystam codziennie ze spotify, czy tam jest oddzielna aplikacja na smart czy to działa w obrębie konta googla? takie apki jak player, eurosport player, czy znajdę tam to samo co w telewizorach marki np samsung?
3. Wkurzająca sprawa Andoid TV: W tym roku kolega kupił sobie sony Android TV, sytuacja jest taka: włącza odbiornik i przysięgam można iść zaparzyć herbatę, do toalety na 2kę zanim to ustrojstwo się uruchomi :) czy w tym modelu też tak jest? czy uruchamia się tak jak normalny TV?

p.s.
Szwagier kupił samsunga z 2015r. i czyta wszystko co mu przyniosę na dysku ;-) tylko trochę wolno chodzi przy odczytywaniu, stąd moje porównania do tej firmy

A teraz przejadę się do mediamarkt i euro i poszukam tego philipsa na żywo :)

będę wdzięczny za wszelkie rady i sugestie :)

pozdrawiam was :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie potrzebne masz uprzedzenia do TCLa, to firma Nr 3 na świecie i ciągle rośnie. W tym roku wypuszcza kolejny model QD z Androidem 6,0.
Będzie na sklepie sprawdź na własne oczy.

Panasonic - nie wiem co to mgła ( to znaczy wiem) ale żaden z naszych użytkowników jej we własny domy nie spotkał.

Pus 6561 w tym gronie to oczywiście faworyt, szczególnie gdy kupujesz telewizor na dłużej niż na 3 lata.
1.Multimedia czyta wszystkie z poziomu MxPlayer
2.Masz własne aplikacji oraz tysiące z poziomy Androida i KODI.
3.Nie wiem co masz na myśli - działa najnormalniej.
 

prozium83

New member
Widziałem Philipsa na żywo, bawiłem się Androidem, na tyle na ile egzemplarz pozwalał i jestem przekonany do tego odbiornika, robi piorunujące wrażenie. Dzięki za poradę kiki :)

Rzeczywiście android chodzi normalnie, nie zamula, reakcja na pilot jest taka jaka być powinna, uruchamianie TV jest szybkie. W porównaniu do tego SONY kolegi to jest piorun :) Działanie menu, przejścia ze źródeł obrazu, net itd chodzą bardzo płynnie. Ponadto ambilight prezentuje się bosko.


p.s.
Oczywiście podczas mojej zabawy z TV podszedł do mnie Pan w koszulce z logiem SAMSUNGA i zaczął porównywać PHILIPS PUS6561 z modelem SAMSUNG UE55KU6450.
Oto argumenty przemawiające za Samsungiem wg reprezentanta firmy:
1. Lepsza matryca IPS (philips) vs VA (samsung)
2. Głębsza czerń w Philipsie
3. Najlepszy obecnie system na rynku TIZEN
4. Ograniczenia systemu android np nie wszystkie aplikacje są dostępne z poziomu TV, Android jest wolniejszym systemem
5. Samsung jest smuklejszym Telewizorem

Oczywiście wysłuchałem Pana, ale i tak Philips zrobił lepsze wrażenie :)

z ciekawości marketingowej zapytam: Czy ten Pan miał trochę racji przy swoich argumentach?

pozdrawiam i bardzo dziękuję za pomoc
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam to Tobie ma odpowiadać a nie temu panu ! Przekonałbyś się po miesiącu użytkowania obu TV w jednym pomieszczeniu ? Jest to raczej nierealne,więc nie ma problemu....
 

prozium83

New member
Philips przekonał mnie do siebie ;-) i tak jak piszesz to ostatecznie u mnie będzie wisieć na ścianie. O samsunga zapytałem czysto z ciekawości, ponieważ przedstawiał cechy in plus w stosunku do philipsa i chciałem wiedzieć czy rzeczywiście tak jest.

Zaraz ogarnę jakieś raty 0%, chyba w oleOle mają :)
 

prozium83

New member
4299 zł, totalnie wykraczał poza mój budżet.

pytanie przy okazji, jaki uchwyt do tego philipsa polecacie? tv ma swoje cm, więc zależy mi żeby zbyt mocno od ściany nie odstawiał :)

dzięki jeszcze raz za pomoc w wyborze :)
 

prozium83

New member
Philips 3890zl
Samsung 4299 zł
Zdecydowałem się na Philipsa i raty 0% w ole ole.

Mówiłeś ze ten Philips jest faworytem doskrobię w ratach te kilka stów.

Dziękuję za pomoc ☺

Pozdrawiam
 

prozium83

New member
Witajcie,
Po zakupie i krótkich testach typowego "Kowalskiego" mogę napisać opinię, która może komuś się przyda. Przy okazji wyszedł jeden problem, o którym poniżej,

Generalnie rzecz ujmując z wyboru jestem zadowolony aczkolwiek nie jest to urządzenie idealne.

PLUSY:
+Matryca rzeczywiście robi wrażenie, kolory są piękne, podświetlenie jest ok. Kiki jeszcze nie kalibrowałem, ale na podstawie ustawień obrazu w TV już bardzo mi się podoba. Materiały 4K wyglądają obłędnie :) Poruszany na forum banding (czy jakkolwiek jest to nazwane) u mnie nie występuje, albo ja go nie widzę. Meczów LM już trochę obejrzałem i jest ok.

+Obudowa TV też ładnie się prezentuje. Mimo że niektórzy twierdzą, iż jest na dole dość głęboki, powieszony na ścianie nie rzuca się w oczy.

+Ambilight to jest coś co wyróżnia tę markę. U mnie ściana jest z betonu architektonicznego i podświetlenie robi spore wrażenie. Cały czas mam włączony i nocą rzeczywiście oczy mniej się męczą.

+Odbiór TVK. Zamówiłem z Vectry Moduł CI, który redujuje sprawę dodatkowych pudełek na szafkach. Do odbioru FHD nie mam zastrzeżeń, czas zmiany kanałów jest chyba standardowy jak w innych TV. od 2 do 4s. Nie przeszkadza.

MINUSY
-Zawieszki aplikacji np Spotify, tuner radiowy. pojawia się czarne tło i dopiero po odłączeniu od zasilania i uruchomieniu TV apka rusza.
-Na forum piszecie że Android chodzi szybciej niż w poprzednich modelach np. Sony. Jak już się uruchomi to rzeczywiście jest szybko, ale uruchomienie trochę mu zajmuje i na początku muli!
-Nie czyta napisów w plikach mkv, przy napisach srt/txt nie pokazuje polskich "krzaczków" (np żołnierz). Oczywiście KODI rozwiązuje problem, ale wg mnie w TV za ponad 3K w 2016r nie powinno mieć miejsca na takie problemy.

Na razie MEGA MINUS a być może problem jest gdzieś u mnie.

Bardzo zależało mi na przekazywaniu obrazu z komórki/tabletu laptopa do TV a tu bieda
Żadne z urządzeń nie znajduje TV.
Tablet/telefon. W przypadku youtube oczywiście jest ikonka, w którą klikam i łączy z Tv, odpala apkę YT i filmik leci, ale po włączeniu ScreenMirrorring tablet już TV nie znajduje
LAPTOP Acer VN7 591G - Po kliknięciu połącz z ekranem bezprzewodowym nic się nie dzieje
Oczywiście wszystkie urzązdzenia działają w jednej sieci i oprogramowania są zaktualizowane (win10).

Bardzo mi zależy, że połączyć lapka z TV, czy macie może jakiś pomysł? możecie mi pomóc?

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem z jakiej aplikacji korzystasz ale Chromecast działa 100 na 100 i przesyła wszystko bez zająknięcia w czasie rzeczywistym.
Widać źle obsługujesz te czynności !!!.
Obsługuje każdy telewizor Philipsa błyskawicznie.
Odpal kolejną aplikację MxPlayer i czyta wówczas wszystko bez żadnych problemów .
Zaloguj się w Klubie HDTV:
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html
I dostaniesz pełną pomoc.
 

prozium83

New member
Hej kiki
Wykupiłem subskrypcje, czekam na maila. Jak już aktywujecie konto to dokładnie opiszę swój problem. Z tego co tu napisałeś potrzebny jest jakiś chromecast. Prócz spotify, radio tuner i Kodi nic nie instalowałem, Myślałem że wystarczy laptop i TV i mam obraz z kompa na telewizorze beprzewodowo ;-)
Mam nadzieję, że ktoś z klubu będzie w stanie mi pomóc

dzięki za info
pozdrawiam serdecznie
 
Do góry