TV do max 2300zł - 32" lub 40"

Mammoth

New member
Witam!
Szukam telewizora na stancję...

1. Odległość od ekranu? 2,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Okno od północnego-wschodu, możliwość zasłonięcia zasłoną.
3. Jak duży jest pokój: 4x2,5m
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? Stary komunijny Daewoo CRT 15" :p
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Film, sporty motorowe, TVN Turbo, informacyjne TVP Info i pochodne.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudniu i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Głównie bez, czasem włączam lampkę nocną
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Pośredni
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Lepsza ;)
11. Preferowana wielkość telewizora? 32"-40"
12. Preferowana marka? Sony, Sharp, Philips, jeśli warto to może być Samsung
13. Czego nie lubisz w telewizorach? nienaturalnych kolorów
14. Jakie urządzenia będą podłączone? kablówka, komputer (filmy, zdjęcia, ale też mogę go wykorzystywać czasem jako monitor), później DVB-T i PS3
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 60% TV, 30% filmy z komputera lub zewn. HDD na USB, 10% praca na kompie.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? 1-2 osoby na wprost
17. Czy ważne jest wifi? Tak
19. Czy chcesz serfować w Internecie z poziomu telewizora? Przeglądarka zbędna, lecz wymagany YouTube
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Nie koniecznie
22. Ma mieć 3D? Nie, bo wątpie, czy będę korzystał.
23. Ma mieć slot na karty SD? Nie, wolę USB
24. Ma mieć tuner DVB-S? nie koniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Kablówka, komputer i konsola HDMI
26. Jaki masz sygnał? kablówka, później naziemna
28. Ma stać czy wisieć? wstępnie stać, potem może będzie wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: Niezawodność, jakość wyświetlanego obrazu i naturalne kolory, wygląd
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2-4h
32. Sugerowana cena? do 2300zł, preferewany około 2000zł

Liczę na pomoc, co byłoby najbardziej odpowiednie.
Waham się nad rozmiarem, czy 32" czy 40" do takiego małego pokoju...
Wstępne moje typy po prześledzeniu forum, to Sony EX650 i Philips PFL5007.
Jestem otwarty na propozycje i uwagi.
Pozdrawiam,
Mammoth
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Przy 2.5metra niektórzy by Ci już chcieli 60" wcisnąć :p

40" będzie odpowiednie. Co do ciekawych modeli :
Sharp LE730 (brak wi-fi niestety)
Sony EX650
Toshiba RL938 (jeśli możesz poczekać 1-2miesiące, bo dochodzi wi-fi i sporo funkcji smart, jeśli nie to RL933 bez wi-fi)
Philips 5007
 

Mammoth

New member
Jestem raczej zdecydowany na 40", nie chcę potem żałować, że za mały kupiłem ;)
Sharp LE730 - nie ma wi-fi, a nie będę przeciągał kabla przez całe mieszkanie
Sony EX650 - za drogi.
Toshiba RL938 - czytając zapowiedzi, bardzo mnie zainteresował, ogólnie wcześniej nie interesowałem się Toshibą, można więcej informacji nt. jakości samego telewizora, jak i funkcji?
Philips PFL5007 - zraziły mnie opinie dotyczące powolności działania menu i SmartTV.
Znalazłem jeszcze Samsunga ES6100 lekko przekracza budżet - warto się zainteresować?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Co do funkcji.
Obecnie dostępne w "Toshiba Places" są dość ubogie, z najważniejszych to dostęp do YouTube, Facebooka, Twitera, wielu serwisów informacyjnych, wypożyczalni filmów i do aplikacji muzycznych.
Do końca roku z tego co wiem mają być wprowadzone takie serwisy jak ipla, iplex, tvn player itd. (informacja bezpośrednio od Toshiby).
Co do samego telewizora - prawdopodobnie nic poważnego się nie zmieni, więc to nadal będzie jeden z najciekawszych propozycji w okolicach 2tyś, z tym że teraz zdecydowanie lepiej wyposażony.

Jeśli chodzi o Samsunga - pod względem funkcji multimedialnych - świetna sprawa, chyba najlepsza firma jest chodzi o obsługę smart tv. Masz tam wtedy też od razu 3D i 2x okulary w zestawie. Ale stracisz trochę na poziomie jakości obrazu w porównaniu do modeli które wymieniłem wyżej.
 

Mammoth

New member
Dzięki ;)
Przejdę się do jakiegoś EURO, czy MediaMarkt i obejrzę sobie obecne Toshiby i tego Samsunga. Chyba jednak poczekam na tą nową RL938.
 
Do góry