TV do laptopa - prośba laika:)

kouczan

New member
Witam!
Przymierzam się do kupna TV i chciałbym się zwrócić do was z prośbą o pomoc. Zacząłem przeglądać forum kilka dni temu no i prawdę powiedziawszy przytłoczył mnie ogrom informacji. Do tej pory dawałem sobie radę bez TV, ale pomyślałem, że może filmy jednak będą lepiej wyglądały na ekranie większym niż 17”:) Na wstępie zaznaczam, że wiedzę na temat LCD, plazm, HDTV mam znikomą. W jednym z tematów kol. _arek_ chyba podobne założenia miał co i ja i wybrał Toshibe 40xv733. Czy to dobry wybór dla mnie, czy możecie polecić jeszcze jakieś modele? Zaznaczam, że nie liczę na to, że rozwiążecie mój problem jednoznacznie, aż takim leniem nie jestem; raczej na nakierowanie mnie na jakieś właściwe „tory” poszukiwań.


próg cenowy: im taniej tym lepiej, ze względu na sporadyczność użytkowania – ok. 2000 (max 2500)
plazma czy LCD: brak pojęcia
odległość od ekranu: 2,6-3,0m
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% laptop, 20% kablówka
ile czasu dziennie: raczej sporadycznie – podejrzewam, że nie więcej niż 20h tygodniowo
jak słońce świeci w pokoju: pokój od południa, TV prostopadle do okna – TV używany byłby raczej w godzinach wieczornych, tak więc światło dzienne chyba nie stanowiłoby, aż tak istotnego problemu (w razie co to od czego są zasłony :) )
jakie programy najczęściej oglądasz: filmy HD, divx z laptopa, sporadycznie TV z kablówki
preferowana wielkość telewizora: skłaniałbym się na 37-40” (po wstępnych oględzinach w sklepie jak w ogóle taki TV wygląda)
jakie urządzenia będą podłączone: laptop, ew. dysk zewnętrzny, możliwe że w późniejszym terminie Nintendo Wii
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: zazwyczaj na wprost, zdarza się, że poziom wzroku byłby niżej niż dolna krawędź TV (jeśli to w ogóle ma jakieś znaczenie), czasami również z boku
czy USB ma mieć czytanie filmów: dobrze by było
złącza: DVI, HDMI
ma stać czy wisieć: stać


Pozdrawiam!
Michał
 

kouczan

New member
Witam ponownie!
Mam kolejne pytanko. Czy do podanych wyżej warunków (głównie chodzi o odległość) warto wybrać TV 46''. Już mnie głowa boli od przeglądania forum, oczy i nogi od łażenia po sklepach i nadal mam mętlik. Wiem już na pewno, że 40" będzie za mały, chyba lepiej matowa matryca i przede wszystkim matowa obudowa oraz to, że będę musiał zwiększyć budżet. Ile musiałbym dołożyć, żeby to miało sens (myślałem podnieść 'poprzeczkę' do 3000-3300)? No i jeszcze jedna sprawa - przeczytanie wątku plazma czy LCD nie wyjaśniło mi na którą stronę powinienem patrzeć. Z polecanych, bądź 'wyczytanych' mam Samsunga LE46C650, Sony 46EX500, LG 47LD450 i Panasonica P46S20. Macie może jakieś swoje typy?
Dziękuje wszystkim za odpowiedź.
 
Do góry