TV do konsoli za max 2015zł.

wik1992

New member
Witam, przeprowadzam się do nowego mieszkania i niestety mój obecny "monitoro-telewizor" o jakże mega rozmiarze 22 cali raczej mi nie wystarczy, dlatego postanowiłem zasięgnąć waszej rady. Budżet to max 2500 i nie mogę go przekroczyć nawet o złotówkę, rozmiar min 40 cali, wiadomo, im więcej tym lepiej, ale wolę mieć lepszą jakość obrazu w zamian za cale. Bajery typu smart i 3d mnie nie interesują, tv ma mieć jak najlepszą płynność i jakość obrazu w tej cenie i oczywiście niski input lag.
Mogą być starsze modele, na nowości też nie jestem szczególnie napalony. A więc w skrócie:
-min 40 cali
-niski input lag
-możliwie najlepsza jakość obrazu w tej cenie
-brak 3d i smarta w zamian za "jakość"
-marka nieistotna
-cena, MAX 2500zł

Czekam na wasze propozycję i z góry dziękuję, bo wiem, że pomożecie ;]
 
Ostatnia edycja:

tmkw

New member
Wnioski z moich poszukiwań:
1.LG 42LF652v/50LF652v (matryca IPS, IL 24ms)
2.SAMSUNG 40H6400/48H6400 (matryca VA, IL 43ms)
3.SONY 43w755c (matryca VA, IL 35ms, podobno robi wrażenie, ale nie dopłacałbym tyle do tego tv względem wyżej wymienionych)
 

racuh

Banned
Witam, przeprowadzam się do nowego mieszkania i niestety mój obecny "monitoro-telewizor" o jakże mega rozmiarze 22 cali raczej mi nie wystarczy, dlatego postanowiłem zasięgnąć waszej rady. Budżet to max 2500 i nie mogę go przekroczyć nawet o złotówkę, rozmiar min 40 cali, wiadomo, im więcej tym lepiej, ale wolę mieć lepszą jakość obrazu w zamian za cale. Bajery typu smart i 3d mnie nie interesują, tv ma mieć jak najlepszą płynność i jakość obrazu w tej cenie i oczywiście niski input lag.
Mogą być starsze modele, na nowości też nie jestem szczególnie napalony. A więc w skrócie:
-min 40 cali
-niski input lag
-możliwie najlepsza jakość obrazu w tej cenie
-brak 3d i smarta w zamian za "jakość"
-marka nieistotna
-cena, MAX 2500zł

Czekam na wasze propozycję i z góry dziękuję, bo wiem, że pomożecie ;]

The Best Gaming TVs of 2015

A oprócz tych w linku:
Sony 43W755C matryca 100/120Hz z androidem
Sony 48W705C ale matryca 60Hz bez androida
LG 50LF652V
 

wik1992

New member
1.LG 42LF652v/50LF652v (matryca IPS, IL 24ms)

Jest między nimi jakaś różnica oprócz rozmiaru i ceny?

PS. Skąd wziąłeś info o tym input lagu bo nigdzie nie mogę znaleźć.
 
Ostatnia edycja:

wik1992

New member
Kurde, jestem już praktycznie zdecydowany na lg 42lf652v ale dzisiaj trafiłem w necie na Toshibe 42l7453dg i mam ogromny dylemat który wybrać, cena praktycznie ta sama...
 

tmkw

New member
Kurde, jestem już praktycznie zdecydowany na lg 42lf652v ale dzisiaj trafiłem w necie na Toshibe 42l7453dg i mam ogromny dylemat który wybrać, cena praktycznie ta sama...

Kupiłem 42lf652v i H6400 żeby porównać oba modele. Mam je ustawione ramka w ramkę. Mam chyba bardzo niskie wymagania co do obrazu, bo praktycznie nie widzę różnicy między VA i IPS. W jednym i drugim obraz porównywalny. Czasem mi się jeden podoba, czasem drugi.

Sprawdzałem głównie pod kątem konsoli. Różnica między 40ms i 24ms wydaje mi się, że jest zauważalna, chyba, że to już kwestia podświadomości. Jeżeli miałbym tylko Samsunga, bez porównywania z LG raczej opóźnienia bym nie zauważył.

W LG podoba mi się szybki dostęp do zmiany na tryb gry, w samsungu trzeba głębiej wchodzić.
 

m9999

New member
Kupiłem 42lf652v i H6400 żeby porównać oba modele. Mam je ustawione ramka w ramkę. Mam chyba bardzo niskie wymagania co do obrazu, bo praktycznie nie widzę różnicy między VA i IPS. W jednym i drugim obraz porównywalny. Czasem mi się jeden podoba, czasem drugi.

Sprawdzałem głównie pod kątem konsoli. Różnica między 40ms i 24ms wydaje mi się, że jest zauważalna, chyba, że to już kwestia podświadomości. Jeżeli miałbym tylko Samsunga, bez porównywania z LG raczej opóźnienia bym nie zauważył.

W LG podoba mi się szybki dostęp do zmiany na tryb gry, w samsungu trzeba głębiej wchodzić.
A sprawdzałeś po ciemku? Bo w dzień jak jest jasno to faktycznie nie widać dużej różnicy między IPS, a VA
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie wynikiem króluje Toshiba. Na poziomie grania 95% użytkowników różnice są nie odczuwalne w pierwszej klasie input lagu.
Masz rację bo różnice miedzy VA i IPS się zacierają.
Ale m9999 - ma rację , sprawdź w nocy beż światła.

Masz jak z osiołkiem - ha ha
https://www.youtube.com/watch?v=0EqRlPnU_HA
Najlepiej zostaw obydwa...
 

wik1992

New member
Kupiłem lg 42lf652v i szczerze jestem średnio zadowolony. Płynność pozostawia wiele do życzenia, przy odrobinie szybszej scenie obraz przycina... Mam jeszcze 3 dni na zwrot lub wymianę i proszę o radę jaki tv wybrać w tej cenie, lub dopłacić 200 zł. Za tv dałem 1999. Chyba, że to wina mojego egzemplarza i normalnie to nie występuję, ale moim zdaniem brakuje płynności, i to bardzo. Proszę o pomoc, bo dużo czasu nie mam.
 

John_Lenon

New member
Kupiłem lg 42lf652v i szczerze jestem średnio zadowolony. Płynność pozostawia wiele do życzenia, przy odrobinie szybszej scenie obraz przycina... Mam jeszcze 3 dni na zwrot lub wymianę i proszę o radę jaki tv wybrać w tej cenie, lub dopłacić 200 zł. Za tv dałem 1999. Chyba, że to wina mojego egzemplarza i normalnie to nie występuję, ale moim zdaniem brakuje płynności, i to bardzo. Proszę o pomoc, bo dużo czasu nie mam.

Spróbuj wyłączyć upłynnianie, czasami jest tak, że podczas załączonego jest efekt jakby spowolnionego tempa.
 

tmkw

New member
Pograłem przez kilka godzin na konsoli i nie zauważyłem na swoim egzemplarzu żadnych przycięć. Przy odtwarzaniu filmów z YT już prędzej na h6400 miałem przycięcia, ale to już pewnie wina samej aplikacji.

Lepiej zwrócić tv niż później żałować, że się tego nie zrobiło. Tym bardziej, że ewidentnie coś Ci w nim przeszkadza. Jest teraz dobra promocja w saturnie, więc znajdziesz coś w dobrej cenie. Przykładowo lg w Twoim rozmiarze jest za 1790.
 

wik1992

New member
Grasz na zwykłym trybie "gra"?

PS. No chyba zwrócę, zbyt mnie to irytuje. Tylko boję się, że w innym będzie to samo albo gorzej...
 
Ostatnia edycja:
Do góry