TV do konsoli, niski input lag

nedoza

New member
Witam wszystkich, długo już przeglądam forum, w końcu padło na mnie i muszę kupić TV.
Straszny mam mętlik.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3.5x3m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1.5-2.5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? głównie na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? będzie stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna są na zachód, więc od godz. 11-12 słońce cały czas w pokoju
7.Jaki masz obecnie telewizor ? CRT Thomson 28DG22E
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? najważniejsze to jak najniższy input lag, lecz przydadzą się też funkcje smart, wi-fi, dlna, cieszyłbym się gdyby ramka była jak najwęższa
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? HD
10.Jakie urządzenia ? konsola, telefon, pc
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok. 5h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową, nie lubię refleksów
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Dokumentalne :)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? owszem
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tv będzie głównie służył do tego i trochę filmów, 5h
16.Preferencje co do marki ? Raczej zdaję się na was, nie mam specjalnych urazów co do marek
17.Preferencje co do wielkości ? myślę, że ok 40-42 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? tandetny plastik
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? popołudniami :)
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500-2700, absolutny max to 3000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? może mieć, ale nie zależy mi na tym
 
Ostatnia edycja:

weizegger

New member
Dołączam sie do pytania autora tematu.

Proszę o zaproponowanie telwizora:

- LCD lub LED,

- max za 3000 zł,

- przekątna od 30 do 40 cali,

- full hd,

- niski input lag (mozliwie najnizszy, gram w bijatyki gdzie 50 ms opoznienia to ponad 3 klatki animacji, co jest niedopuszczalne), max 40 ms.

Pozostałe rzeczy mnie w sumie nie interesuja. Zalezy mi na takich parametrach FULL HD (jestem laikiem w tym temacie) aby telewizor można było z czystym sumieniem i przyjemnością podłączyć też do nadchodzącego ps4.

Oczywiście chciałbym aby nie był awaryjny;p
 
Ostatnia edycja:

nedoza

New member
Do tej pory nie kupiłem TV. Czekałem jeszcze na jakieś nowości z 2013. Jestem bliski kupna 42pfl6008, ale zastanawia mnie jakość jego wykonania. Słyszałem o jakiejś pleksie na matrycy pod którą dostaje się kurz. To prawda?
 
Do góry