TV do kablówki analogowej ???

cactusek

New member
Bez reklam
Nie polecam też plazmy osobom które wczesniej miały długo LCD i mają jasny pokój, a zwłaszcza tym którzy lubią oglądać telewizje z jasnością ustawioną na max. Obraz z każdej plazmy będzie dla nich za ciemny. Będą rozjaśniać obraz w opcjach a także kontrast na max co spowoduje że wszystko stanie się przejaskrawione i nienaturalne.
 
Ostatnia edycja:

tytus10

New member
Panowie proszę więcej konkretów.
Może nie jasno się wyrażam, w moim narzekaniu ( bo tak nie którzy pewnie to odbierają) nie chodzi o dyskusje lcd vs plazma.
Piszę konkretnie że model Panasonic P42s30 ma chyba jakiś feler, bo ma słaby kontrast, zwłaszcza jak leci program " jak to melodia"- kiedy jest dalszy plan- bardzo słabo widać twarze ludzi, no i słabo wyświetla kolor biały, na pewno nie rozwiąże tego włączenie trybu dynamicznego.

A wyżej wymieniony tv już kupiłem i mam jeszcze parę dni, może go przyjmą, lecz co dalej, chciałbym prosić o alternatywy.

Slogany typ plastikowe kolory vs naturalne kolory proszę odpuścić, sprawdzają się w bełkocie sprzedawcy który nie wie co powiedzieć a chce coś mądrego powiedzieć,żeby wypchnąć tv z magazynu bo już długo zalega.
Podkreślam- moim zdaniem- zwykłego zjadacza chleba, telewizor ma mieć ładne kolory a dla mnie to oznacza żywe kolory ( i tu zaraz ktoś powie nie naturalne kolory (plastikowe) a ja bym nazwał taki obraz jako bardziej efektowny) oraz ma mieć dobry kontrast, aby dobrze było widać twarze i szczegóły.

Pozdrawiam wszystkich i dalej proszę o fachową pomoc.

Powtórzę o moich preferencjach zwykłego zjadacza chleba ;):
- 40 -42 "
- 60% tv, 15 % filmy typu divix i mkv i dvd, 15 % podłączony komputer, 10% konsola do gier.\
- mam w pokoju parę okien , ale też mam i rolety.
- chciałbym aby miał 100 hz
- full hd
- żeby był trochę multi medialny czyli czytanie z usb, podłaczenie netu po wi fi lub kablu.
- budżet około 2300,-
 

bzyq

Member
Proponuję Ci do takich wymagań rozważyć telewizory LCD firm LG lub Samsung z serii smart tv np.: LG LV375S.
LCD dają wrażenie właśnie takich kolorów jak oczekujesz. Myślę, że żadna plazma nie spełni Twoich oczekiwań
 

tytus10

New member
Proponuję Ci do takich wymagań rozważyć telewizory LCD firm LG lub Samsung z serii smart tv np.: LG LV375S.
LCD dają wrażenie właśnie takich kolorów jak oczekujesz. Myślę, że żadna plazma nie spełni Twoich oczekiwań

Dzięki , właśnie się tak zastanawiam, jak czytam, lg lepiej wypada technicznie niż samsung, lg lv 5500 chyba jest najlepszym wyborem tylko trzeba będzie dopłacić bo w sklepie 2500 , ale trudno.

A jaką masz opinie o Toshibach ? np 42sl833?
 

don111

Banned
jak LG to możesz wybrać tańszy model LV4500, to samo tylko bez bajerów (smart)
Toshiba dobra była WL768 na SD, generalnie u tego producenta warto rozważyć modele mające system resolution plus
 

bzyq

Member
A jaką masz opinie o Toshibach ? np 42sl833?

Nie będę się wypowiadał na temat tv firmy Toshiba bo znam je tylko z "widzenia" lub testów czytanych na forum, więc nie chcę Cię w błąd wprowadzać.

Dalej czekam na tego LG PT 353, bo niestety najpierw go zamówiłem z sklepie ne024 :twisted: i niestety sprawdziły się negatywne opinie o nim z tego forum mimo moich pozytywnych doświadczeń wcześniejszych :(
 

bzyq

Member
Wczoraj odebrałem tego LG 50 PT 353 i zamontowałem u siostry w domu. Podłączony jest do analogowej kablówki osiedlowej. Sam TV z wyglądu pierwsza klasa a wyświetlany obraz jak na tak kiepski sygnał bardzo dobry pomimo tak dużego TV. W porównaniu do Sama 37D5000 też podłączonego do analogowej kablówki to powala go na kolana.
Przez święta podepnę go jeszcze do konsoli i zobaczmy jaki obraz wyświetli na lepszym sygnale.
PS. Okazało się, że te 50 cali w cale nie jest aż takie duże :)
 

hitachi

New member
Witam,mozesz podać jak ten lg pt353 spisuje się w odtwarzaniu piłki nożnej czy nie traci ostrosci obraz w ruchu a trawa nie zlewa się w niewyrazno papkę? Jak możesz napisz jaka siłę ma twój odnierany sygnal.z góry dziękuję
 

bzyq

Member
Meczu na nim nie oglądałem więc ciężko powiedzieć, a z tym sygnałem to nie bardzo rozumiem o co chodzi czy jak sprawdzić siłę sygnału jaki daje ta kablówka. W święta podłączyłem pod niego ps3 i powiem wam, że mam wrażenie iż obraz jest jest lepszy niż na moim 42 calowym panasie g10. Nie wiem jak się sprawi pod platformą cyfrową bo taka będzie dopiero gdzieś na luty / marzec zakładana. Generalnie uważam, że ten tv na pewno jest warty swojej ceny i dużo lepszy niż Samsung 37D5000, który również mam podpięty do analogowej kablówki.
PS. Na playu grałem ok 2,5h w Buzza i żadnych powidoków bezpośrednio po graniu nie stwierdziłem.
 

Marian999

New member
A jak w tym modelu sprawdzają się głośniki?

I też jestem ciekaw jak można zmierzyć siłę sygnału analogowego (zwłaszcza mając CRT)
 

bzyq

Member
Ciężko stwierdzić jak działają. Normalnie czyli cudów nie ma a wg mnie by dobrej jakości dźwięk to chyba pozostaje tylko dobre kino domowe
 

bzyq

Member
Ja się nie rozczarowałem jakością dźwięku po przesiadce z CRT na plazmę. Tylko, że ja tam żadnym audiofilem nie jestem ;) ale przez kino domowe to słyszę lepszą jakość dźwięku
 
Do góry