TV do kablówki analogowej ???

bzyq

Member
Potrzebuję wybrać dla siostry TV, który na chwilę obecną będzie podpięty do analogowej kablówki. Jako, że dla siebie dzięki temu forum wybrałem Tv, z którego jest super zadowolony, tym razem również zwracam o się pomoc. Generalnie jestem za plazmą ale nie dyskwalifikuję LCD. Kwota do jaką siostra zamierza wydać oscyluje w granicy 2000 zł.
Z góry dzięki za pomoc


Jakie masz warunki - pokój 5,5m x 3,7m
Aktualny TV - Samsung LCD 26''
Preferowana wielkość matrycy – 42"-46"
Preferowane marki - Panasonic, Samsung, LG chociaż innych tez nie wykluczam
Jaki sygnał – analogowa kablówka, w przyszłości prawdopodobnie telewizja N
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – również z boku
Jaka odległość od ekranu – od 2,5 do 3,3 m
Jakie urządzenia do podłączenia - w przyszłości kino domowe
Jaka klasa cenowa – ~2000 zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – różnie i w dzień i w nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okno zasłonięte przez drzewa :)
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2-3
Jaki masz ulubiony program – filmy, bajki
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - przy świetle (ale nieduże natężenie),
Ma stać czy wisieć - ma stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD – obojętnie
 

tytus10

New member
miałem podobny budżet i preferencje do wielkości , kupiłem plazmę panasonica P42s30 i jeśli chodzi o kablówkę to odradzam zakup, ponieważ ma słabe kolory, mało ostry obraz .
Taka jest moja opinia, dzielę się nią ponieważ może kogoś ustrzec przed niezadowoleniem, mimo iż jest wiele osób co wychwala ten tv.
 

bzyq

Member
@ Tytus10 możesz mieć rację bo siostra aktualnie ma TV lcd i to może być problem.
Siostra by jeszcze chciała by ten TV tez ładnie wyglądał i chyba dlatego odpuszczę tego S30. Zastanawiam się nad tymi modelami LG: LV 375S lub LV 3550. Jak myślicie nadają się ??
 

digitalus

Banned
Jesli kupisz lcd a w kablowce jest bardzo slaby sygnal to na ekranie bedzie kiepska jakosc obrazu.
W przypadku slabego zrodla sygnalu lepiej sprawdzi sie plazma LG 42PT353 lub panasonic tx-p42cx3.
Kliknij tez tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/75206-jaki-model-lg.html
Mam cx3e a kolega ma 42pt353.W lg 42pt353 jest jednak lepsza jakosc obrazu sd z gorszego zrodla sygnalu. W panasonicu lepszy kolor czarny ale w lg 42PT353 np postacie sa lepiej " obrysowane ".
Koloru czarnego w telewizorze wlaczonym w sklepie to prawie nie widac ale w domu jest ok
kliknij tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/640267-post52.html
W przypadku kanalow sd i lepszego zrodla sygnalu np tunera satelitarnego z wyjsciem component roznice pomiedzy telewizorami cx3 i 42pt353 sa mniej widoczne.
W porownaniu nawet z drozszym , nowszym telewizorem lcd full-hd wygra plazma , przyklad ,kliknij tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/661666-post24.html
Wracajac do LG 42pt353 to jakosc obrazu z cyfrowej telewizji dvb-t jest bardzo dobra a anlogowa kablowka to przepasc. Szczegolnie widac to na kanalach tvp1,tvp2,tvn polsat. W analogowej kablowce kanaly nadawane sa w pseudo 16:9 z pasami na dole i gory ekranu w cyfrowej telewizji w 16:9 bez pasow na pelnym ekranie. Na pewno tam gdzie mieszkasz dziala juz telewizja cyfrowa dvb-t i nawet po podlaczeniu anteny pokojowej (teleskopowej) np ze starego telewizora crt mozna sprawdzic kanaly cyfrowe chyba ze odleglosc od nadajnika jest bardzo duza wtedy do odbioru potrzebna bedzie antena zewnetrzna antena kierunkowa np yagi
http://www.telewizja-cyfrowa.com/antena_dvb_t.html
http://forum.emitel.pl/viewforum.php?f=19
Jesli glownie ogladasz np kanaly tvp1,tvp2, tvn,tvn7 polsat ,tv4,puls to mozna zrezygnowac z kablowki:). W przyszlym roku w dvb-t maja byc uruchomione dwa kanaly hd ,tvp1 hd i tvp 2 hd
http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-pra...a-2012-r-tvp1-i-tvp2-w-standardzie-hd/5545388
 
Ostatnia edycja:

bzyq

Member
Co do tego LG 42 pt353 myślę, że mógłby być faworytem tylko jak mam to rozumieć. Ze specyfikacji wynika, że ma on rozdzielczość 1024 x 768 czyli proporcje 4:3 a TV jest 16:9, czyli by wyświetlić panoramiczny obraz ten tv go rozciąga???? Bo przy proporcjach 16:9 rozdzielczość powinna być 1366 x768 lub 1280×720
Czy może ja źle rozumuje ???
 

digitalus

Banned
W 42pt353 ustawiasz format obrazu 16:9 i obraz jest na pelnym ekranie. Nie jest sztucznie "rozciagany" gdy kanal nadaje w formacie 16;9.
Jesli kanal nadaje w 4:3 to zostanie "rozciagniety" , bez znaczenia czy to bedzie telewizor full-hd czy 1024x768.
Kilka kanalow satelitarnych nadaje programy "w sztywnym" 16:9 czyli jesli program jest przygotowany w 16:9 to jest na pelnym ekranie , jesli to np starszy program przygotowany w 4:3 to bedzie z pasami bo bokach, bez znaczenia czy to bedzie telewizor full-hd czy 1024:768
Nizsza rozdzielczosc telewizora to plus w przypadku sygnalu sd,
kliknij tutaj
http://www.nextmag.pl/index.php/artykul/aid/976/t/telewizyjny-dylemat-jak-wybra-dobry-telewizor
i tutaj
http://omgili.com/newsgroups/pl/rec/kino-domowe/gv1k03b6u1nemesisnewsneostradapl.html
na forum sa podobne przyklady
Trzeba oczywiscie miec porownanie do innego telewizora
http://www.hdtv.com.pl/forum/471931-post2450.html
 
Ostatnia edycja:

bzyq

Member
Czyli jak dobrze Cię rozumiem to, że jest rozdzielczość nie ma proporcji 16:9 nie przeszkadza w poprawnym wyświetlaniu obrazu. To, że LCD i analog nie daje rady to nie trzeba mnie przekonywać, do plazmy również bo sam mam g10 i jestem bardzo zadowolony :)
 

digitalus

Banned
Oczywiscie nie przeszkadza w poprawnym wyświetlaniu obrazu.
Wracajac do "sztywnego 16:9" .Kanal tv6 nadaje w sztywnym 16:9
Jesli masz ten kanal to mozesz sprawdzic w g10, obraz nie bedzie na pelnym ekranie jesli material jest w 4:3.Nie pomoze tu tez zadne rozsciaganie , pasy po bokach ekranu beda w full-hd i 1024x768. Aby ogladac bez pasow potrzbny bedzie tradycyjny telewizor kineskopowy 4:3.Jesli program bedzie przygotowany w 16:9 to bedzie na pelnym ekranie w telewizorach panormaicznych full-hd i 1024x768 i "obciety" w telewizorach kieneskopowych 4:3.
Emitel • Zobacz wątek - Format obrazu
 
Ostatnia edycja:

bzyq

Member
Dzięki Ci za pomoc. W weekend przedstawiam propozycję siostrze, zobaczymy co wybierze. Ale znając ją to S30 raczej odpadnie za wygląd ale te LG myślę, że powinny się jej podobać.
 

pierwszyy

Member
Ze specyfikacji wynika, że ma on rozdzielczość 1024 x 768 czyli proporcje 4:3 a TV jest 16:9

Obraz jest 16:9 przy rozdzielczości typowej dla 4:3 dzięki prostokątnym pikselom jakie mają panele HDReady. Co ciekawe, komputer podłączony do takiego TV wykrywa go jako monitor o natywnej rozdzielczości 1280x720.

Jeśli TV_ma_być_ładny warto wziąć pod uwagę LG 42PW450 (bądź PW451). Posiadają one obudowę w kolorze i fakturze "szczotkowanego metalu/aluminium". PW451 ma jaśniejszy odcień. Oczywiście obudowa jest plastikowa (jak wszystkich TV w tej cenie) i czy ma atrakcyjny wygląd to rzecz gustu, w każdym razie wyróżnia się na tle wszechobecnego "piano black"...

Oprócz obudowy od pt353 różni go obsługa 3D, większa ilość wejść hdmi(jedno więcej) i parę innych detali.
 

tytus10

New member
Bzyqu, napisz jak idzie wybieranie. Też szukam coś na co będę mogł wymienić s30 bo to totalna klapa ( nie mogę jużna niego patrzeć , biały , czarny i kontrast są fatalne)

Jestem w czarnej dupie na co wymienić, w podobnej cenie ale też moim faworytem jest LG model 42lv5500, trochę przy drogi bo 2600 no ale w mojej sytuacji nie mogę wybrzydzać..

Szukam lcd zeby miał realne 100 hz, full hd led, najlepiej do 2300,- no i żeby miał ładny biały i kontrast....

Proszę o pomoc , bo już mam dość ( zwłaszcza plazmy s30 - nie wiem jak to się stało - chyba przy zakupie miałem pomroczność')
 

don111

Banned
biały i czarny są fatalne ? chyba tylko w warunkach jasno oświetlonego pokoju, jeśli taki miałeś i lubisz przejaskrawiony obraz to niestety, musisz wrócić do LCD
nie porównuj też ostrości z 20' monitora do 42' telewizora... kupisz 42' LCD i będzie to samo na kablówce, może ciut ostrzejszy obraz ale z większymi świecącymi obwódkami na krawędziach i większą pikselozą
 

tytus10

New member
biały i czarny są fatalne ? chyba tylko w warunkach jasno oświetlonego pokoju, jeśli taki miałeś i lubisz przejaskrawiony obraz to niestety, musisz wrócić do LCD
nie porównuj też ostrości z 20' monitora do 42' telewizora... kupisz 42' LCD i będzie to samo na kablówce, może ciut ostrzejszy obraz ale z większymi świecącymi obwódkami na krawędziach i większą pikselozą

mówisz bo wiesz , czy ci się wydaje?
Tak biały kolor jest fatalny i widać to za każdym razem kiedy widać go na tle innych tv, np. lg lcd, a przy ramówce TVN robi się obrzydliwie brudny biały..
Jak w większości mieszkań mam parę okien, nie mieszkam w jaskini- tak więc oświetlenie standardowe.
Chcę mieć w tv poprostu ładne kolory, napewno lepiej jak jest trochę przejaskrawiony niż mdły.
Mam zwykłego lcd z przed 6 lat, dlaczego mam nie porównać po to kupuje się nowy tv żeby był lepszy od starego - logiczne.

I najważniejsze możesz wyjaśnić dlaczego w nowym lcd ma być pikseloza?
 

don111

Banned
jest lepszy, za wyjątkiem śnieżnobiałego białego (plazma) i prezentacji słabego sygnału (20 cali vs 42 cale), tylko przez tego starego LG masz niestety spaczone postrzeganie właściwego obrazu ;)
plazma ma naturalny obraz a nie plastikowe kolory, choć jeśli obraz wydaje się mdły to żaden problem zmienić go na bardziej świecący, kwestia ustawień
zacznij od zmiany gammy na wyższą, ustaw tryb dynamiczny albo normalny, zwiększ poziom koloru, odcień zimniejszy itd
 

bzyq

Member
Ostatecznie zamówiłem dla siostry LG PT 353 ale urósł do 50 cali. Ma być w tym tygodniu, więc jak jej go podłączę to opiszę wrażenia.

@ Tytus10 - nie wiem czy LCD do analogowej kablówki będzie dobry, U rodziców stoi Samsung D5000 37 cali i obraz jest raczej średni. Najlepiej się ten TV prezentuje gdy jest wyłączony. Nie wiem jak on gra przy lepszym sygnale, a wnioskuje, że też masz sygnał analogowy.
 

tytus10

New member
Ostatecznie zamówiłem dla siostry LG PT 353 ale urósł do 50 cali. Ma być w tym tygodniu, więc jak jej go podłączę to opiszę wrażenia.

@ Tytus10 - nie wiem czy LCD do analogowej kablówki będzie dobry, U rodziców stoi Samsung D5000 37 cali i obraz jest raczej średni. Najlepiej się ten TV prezentuje gdy jest wyłączony. Nie wiem jak on gra przy lepszym sygnale, a wnioskuje, że też masz sygnał analogowy.

Właśnie nie, mam tv od vectry z dekoderem, nawet hd, panasonica podłączyłem przez hdmi, dlatego też tak się denerwuję że obraz jest kiepski mimo sygnału cyfrowego.

Jutro jeszcze zadzwonię do Vectry moze to ich wina, sprawdzałem moc sygnału i wydaje mi się ze jest kiepska bo jest tylko 35 %.

Ale ta plazma chyba też jest nie udana bo byłem w sklepie żeby ją sprawdzić, porównać przy innych i tam od razu rzuca się słaby kolor biały, czarny jest jakiś granatowy a czasem szarawy.

Najdziwniejsze jest że obraz na moim tv jest taki sam przy podłączeniu przez hdmi i przez euro!!! Załamka.

ja się miotam między LG, Toshiba i samsung....
 

Pioneer1980

New member
Będziesz żałował że do kablówki nie kupujesz plazmy.Lcd ma nienaturalny obraz.
W sobotę byłem w salonie specjalistycznym .W odległości 5 metrów można było oglądać obraz z N-ki na 3 tv i podziwiać 3 D.Były to topowy lcd led 55 cali samsung D8000 topowa (czarna matryca) plazma 64 cale D8000 i Lg plazma 60 cali 570s.Ceny 8800 LED plazma Samsung 9800 Lg plazma 5700
Nietrudno zgadnąć gdzie był najsłabszy obraz i najgorszy efekt 3d.Oczywiście w Lcd.Tu był wysoki dobry sygnał - przy analogu obrazu z kablówki nie zniesiesz.Ale to Twój wybór.Każdy słabszy lcd tym bardziej w tym pojedynku przegra z plazmą.Ewentualnie led z pełnym podświetleniem ale ceny jego to kosmos.
 

bzyq

Member
Subiektywnie ten Samsung D5000 ma bardzo wyraziste kolory i biały jest biały. Jednak pod większym kątem jak w większości LCD kolory bledną. Myślę, że Ty powinieneś celować w LCD zamiast w plazmę skoro plazma ma słabe kolory wg Ciebie. Nie kupuj plazmy pomimo tego, że tu na forum są zachwalane. Mi obraz z plazmy odpowiada Tobie nie musi.
Pamiętaj, że to Ty będziesz oglądał ten TV a nie ludzie z forum i to Ty masz być zadowolony
 
Do góry