tv do gier i filmów

Rashowsky

New member
Witam.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? obecnie 9m^2 w przyszlosci nie wiadomo
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1.5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? powyżej 39" wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? rolety; okno z boku tv lub mogę powiesieć tv na wprost okna
7.Jaki masz obecnie telewizor ? stary CRT
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? w miarę niski input lag; płynny obraz, żywe kolory
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? PS3 po hdmi, kablówka
10.Jakie urządzenia ? PS3, pen drive z filmami
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 1-3
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojetne, ale wolałbym matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy akcji, horrory
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak - 70% czasu uzytkowania TV
16.Preferencje co do marki ? wszystko
17.Preferencje co do wielkości ? powyżej 32''
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? smuzenie, brak plynnosci, skoki obrazu/ klatkowanie przy szybkich ruchach, blade kolory
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 2,000zł; im taniej tym lepiej
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? obojetne


TV będzie służył w większości do gier i filmów, lecz nie jestem zawodowym graczem ani jakimś zagorzałym kinomanem. Z tego powodu nie odczuje pewnie niektórych wad w takim stopniu jak osoby z większym doświadczeniem.
Plusem byłoby odczytywanie różnych formatów napisów/filmów.


Przygotowałem kilka modeli.


1. Philips 42PFL4007H12
mixelectronics.pl/philips-42pfl4007h12-70353

Zerowy input lag, ale czytałem dużo opinii o zepsutych/awaryjnych modelach. Nie wiem jak wypadną na nim filmy.


2. panasonic TX-L39E6E
mixelectronics.pl/panasonic-tx-l39e6e-97587

Podoba mi się bardzo ten model, dodatkowo jest tańszy od philipsa. Jedynym problemem jest informacja o input lagu której nigdzie nie mogę znaleźć. Jest ktoś w stanie mi pomóc?


3. Sharp LC-40LE730e
mixelectronics.pl/sharp-lc-40le730e-60659


4. Toshiba 40TL933
mixelectronics.pl/toshiba-40tl933-74021


Skłaniam się ku Panasonicu i Toshibie. Będę wdzięczny za wszystkie porady.
Którykolwiek z wyżej wymienionych tv posiada wsparcie dla filmów w słabej jakości?


Pozdrawiam
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Toshiba i sharp wypadają najlepiej, ze względu na 100hz matrycę.
Choć ja bym dopłacił do nowszych modeli
Sharp 39LE752
Toshiba 40L7335
 

Rashowsky

New member
W sklepie zwróciłem uwagę jeszcze na LG 42LM620S. Podobno input lag jest na poziomie 30ms.
Warto go nabyć za 2.200zł? Jakoś obrazu będzie lepsza niż na Sharpie i Toshibie które podałem albo Panasonicu e6e?
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Jakością obrazu nie ma szans przebić modeli firm japońskich w tej samej cenie. Dodatkowo matryca jest 50hz (podobnie jak w panasonicu e6e), stąd poprawy płynności ponad standard raczej nie ma.
 

Rashowsky

New member
Czyli w LG matryca jest sztucznie wzmocniona z 50hz aż na 400hz?
Wychodzi na to, że jeśli wezmę LG będę miał 3D kosztem jakości, a jeśli Panasonica to jakość kosztem 3D. Mało wytrawny kinoman zobaczy drastyczną różnicę?
 
Do góry