TV do Gier i Filmów

szarawata

New member
Witam wszystkich forumowiczów! :)
Zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc w wyborze TV, będę wdzięczny za wszelkie sugestie:mrgreen:

SPEC'S
1. Odległość od ekranu: 2,5-2,9 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: Cały dzień mocno nasłoneczniony pokój. Będę montował rolety w przyszłości.
3. Jak duży jest pokój: ok 40m2
4. Preferowana technologia: Plazma,LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: nie mam ;)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy HD/BR, gry, kanały muzyczne
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w tygodniu głównie wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: wolę bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry!
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie mam preferencji
11. Preferowana wielkość telewizora: 46-50"
12. Preferowana marka: Panas, Samsung
13. Czego nie lubisz w telewizorach: brzydkiego interfejsu użytkownika
14. Jakie urządzenia będą podłączone: kino domowe, dekoder UPC, dysk sieciowy?
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 60% gry, 30% kino domowe, 10% TV
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: Raczej na wprost
17. Czy ważne jest wifi: TAK
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: raczej tak
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: Czasami ale raczej rzadko
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: TAK
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: obojętnie
23. Ma mieć slot na karty SD: Może mieć
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie wiem co to ;)
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: dekoder sat,odtwarzacz sieciowy,blu-ray, dysk twardy
26. Jaki masz sygnał: UPC
27. Ile programów HD: jakiś podstawowy crapp
28. Ma stać czy wisieć: Wisieć
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: nie wiem co to ;)
31.Na czym najbardziej Ci zależy: Dobra jakość obrazu podczas oglądania filmów HiRez i niski input lag w grach, streaming z YouTube
32.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5
33.Ile osób ogląda: 1-2
34. Jaka klasa cenowa? 5-7,5k

Pozdrawiam serdecznie i proszę o sugestie!
szarawata
 
Ostatnia edycja:

Jankes322

New member
Panasonic TX-P50GT60 (ok.5800pln) lub TX-P50VT60 (ok.7200pln). Oba modele to 50" plazmy. Mają najszybszy czas reakcji (gry) i najbardziej naturalne kolory (filmy na BD), podobnie jak najlepszy kontrast. Jedyny mankament to refleksy świetlne, ale jeśli montujesz rolety i korzystasz z TV głównie wieczorami to nie ma problemu. Zarówno model GT jak i VT to smart TV (mają wifi, widgety, ipla, sterowanie głosem itp.). Mają łatwy i przyjemny w obsłudze interfejs (zwłaszcza jeśli masz smartfona na ios lub android 4.xx). Telewizory dość znacznie różnią się od siebie, ale o to zapytaj sprzedawce/ poczytaj o nich w necie ;)
 

szarawata

New member
Panasonic TX-P50GT60 (ok.5800pln) lub TX-P50VT60 (ok.7200pln). Oba modele to 50" plazmy. Mają najszybszy czas reakcji (gry) i najbardziej naturalne kolory (filmy na BD), podobnie jak najlepszy kontrast. Jedyny mankament to refleksy świetlne, ale jeśli montujesz rolety i korzystasz z TV głównie wieczorami to nie ma problemu. Zarówno model GT jak i VT to smart TV (mają wifi, widgety, ipla, sterowanie głosem itp.). Mają łatwy i przyjemny w obsłudze interfejs (zwłaszcza jeśli masz smartfona na ios lub android 4.xx). Telewizory dość znacznie różnią się od siebie, ale o to zapytaj sprzedawce/ poczytaj o nich w necie ;)

Dzięki wielkie! :D Myślisz ze 50" będzie w sam raz na taka odleglosc ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sorry że tak wyszło.
008_P1520578.JPG

Załączamy tryb gra i naszym oczom okazuje się mistrzowskie pociągnięcie plazmy Panasonica 50VT60. Po raz pierwszy w historii osiąga wartość zero - przy ustawieniu kinowym.

Ale o to że ma zerowy input lag na potwierdzeniu i wyraźny to "wina" firmy Panasonic :):):)
Dla mnie świetna sprawa. Też byłem zaskoczony takim wynikiem ale cóż, przyjąłem to na "klatę"....

Napisz na PW dostanie ofertę dla Niebieskich.
I nie zapomnij o kalibracji obrazu.
 

szarawata

New member
Sorry że tak wyszło.
008_P1520578.JPG

Załączamy tryb gra i naszym oczom okazuje się mistrzowskie pociągnięcie plazmy Panasonica 50VT60. Po raz pierwszy w historii osiąga wartość zero - przy ustawieniu kinowym.

Ale o to że ma zerowy input lag na potwierdzeniu i wyraźny to "wina" firmy Panasonic :):):)
Dla mnie świetna sprawa. Też byłem zaskoczony takim wynikiem ale cóż, przyjąłem to na "klatę"....

Napisz na PW dostanie ofertę dla Niebieskich.
I nie zapomnij o kalibracji obrazu.

:D a można taką kalibrację obrazu samemu przeprowadzic ? czy trzeba zamawiać ekipe ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma szans. Musisz mieć sprzęt i mieć przeszkolenie.
A tak jedynie na oko - czyli wcale a raczej ustawienia własne.
Najlepiej albo kupić skalibrowany albo wezwać kalibrację.
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
W wiekszych marketach raczej nie kupic sie skaliborowanego co? Trzeba u jakichs mniejszych sprzedawcow za dodatkowa oplata tia?
 
Do góry