Tv do 5000zł + ...?

lukiwlkp

New member
Witam nie wiem czy w dobrym miejscu napisalem ten temat ale najwazniejszy jest tv.

tv bede ogladał z 2.5m mam na oku sonego 40nx800 ale nie znam sie za bardzo na tym sprzecie i prosze was o opinie o tym modelu ewentualnie co proponujecie lepszego.

Dodatkowo chcialem zakupic jakis zestaw kina 2+1 do 2000zl i tu pytanie czy zestaw ps3+Logitech Z-2300 to dobry wybor, czy ps3 jest dobrym odtwarzaczem i czy glosniczki sie nadaja a moze lepiej zainwestowac w normalny zestaw
 

Ares78

New member
W przypadku PS3, jeżeli zamierzasz również grać na konsoli to owszem jest niezłą opcją jako odtwarzacz blu ray, w innym przypadku odtwarzacze stacjonarne obsługują bezpośrednio więcej formatów i kosztują zazwyczaj mniej.
Odnośnie samego telewizora przydałoby się więcej informacji, na temat pomieszczenia (nasłonecznienia) podawanego sygnału etc. W przypadku nx800 można znaleźć sporo testów również w języku polskim. Na PW masz link do jednego :)
 

lukiwlkp

New member
mam kablowke inea nasłonecznienie raczej chyba nie ma znaczenia bo dosyc mocno moge zaciemnic pomieszczenie a link nie dziala ocenzurowali go jak narazie tylko 1 test widizalem i dosyc tak ogulnikowo pisza

formaty ps3 ale czy to wszystko moge przez usb ogladac? i czy pilot z nx800 bedzie pasował

Format wideo Memory Stick
- MPEG-4 SP (AAC LC)
- H.264/MPEG-4 AVC High Profile (AAC LC)
- MPEG-2 TS(H.264/MPEG-4 AVC, AAC LC)
Format MP4
- H.264/MPEG-4 AVC High Profile (AAC LC)
MPEG-1 (MPEG Audio Layer 2)
MPEG-2 PS (MPEG2 Audio Layer 2, AAC LC, AC3(Dolby Digital), LPCM)
MPEG-2 TS(MPEG2 Audio Layer 2, AC3(Dolby Digital), AAC LC)
MPEG-2 TS(H.264/MPEG-4 AVC, AAC LC)
AVI
- Motion JPEG (Linear PCM)
- Motion JPEG (µ-Law)
AVCHD (.m2ts / .mts)
DivX
WMV
- VC-1 (WMA Standard V2)
 

Ares78

New member
Z tego co pamiętam zasadniczy minus (o ile aktualizacje tego nie zmieniły) to był taki, że napisy trzeba było wtapiać w film co nie zawsze jest komfortowe, przez DLNA odtwarza praktycznie wszystko. Co do pilota powinien pasować w przypadku wersji slim (posiada bravia sync).

Odnośnie samego modelu, pod względem stricte obrazu prezentuje się na poziomie hx700, czyli świetnej jakość obraz przy źródłach HD i dobra obróbkę sygnału SD (swoją drogę z czasem polecam zastanowić się nad którąś platformą cyfrową). Nie wiem na ile istotne jest dla Ciebie DLNA, ale model ma wbudowaną kartę wifi więc można korzystać z tej opcji bezprzewodowo.
 
Ostatnia edycja:

lukiwlkp

New member
To lepiej kupic talerz np. N? myslalem ze sygnal z kablowki bedzie lepszy a zwlaszcza ze z poznania do sremu ciagneli chyba swiatlowody. Napisy to raczej nie jest problem bo nie ogladam takich filmow

I jeszcze jedno bardzo wazne pytanie czy tv albo ps3 obluguja mkv albo czy mozna je przerobic na jakis inny format bez straty jakosci(i czasu )? czy moge np 8gb film full hd otworzyc przez usb?
 
Ostatnia edycja:

Ktosiek

New member
do ogladania filmow proponowalbym zakup normalnego stacjonarnego odtwarzacza blu-ray, ja posiadam LG BD390 i jestem z niego zadowolony, a telewizor to własnie sony nx800
 

Ares78

New member
Telewizor przez usb nie obsłuży plików 8GB bo obowiązuje ograniczenie do fat32, a pliki mkv nie są obsługiwane. Oczywiście da się to obejście korzystając z DLNA o którym wspomniałem, polecam się zagłębić w ten temat, bardzo praktyczne rozwiązanie pozwalające na korzystanie z zasobów komputera.

Odnośnie tematu kablówka, a platforma cyfrowa to zazwyczaj jakość obrazu jest na korzyść drugiej opcji. Oczywiście zawsze mogą znaleźć się wyjątki, do tej klasy telewizora dobrze poszukać dostawcy z dużą ilością kanałów HD.
 
Ostatnia edycja:
Do góry