TV do 5000 poszukiwany! KDL-50W829B vs 50AS650E vs 55L7453DG vs 47PFS7109

Rafa1981

New member
Witam,

Poszukuję telewizora w rozmiarze 47-55 cali.
Najważniejsze cechy, dla mnie to:
-obraz z dekodera (sygnał do dekodera z koncentryka, z dekodera do TV HDMI)
-czerń
-dźwięk
-odtwarzanie i nagrywanie na dysk zewnętrzny FAT32/NTFS 1TB zewn zasilanie.
-możliwość wyświetlania zawartości telefonu na ekranie
-niski input lag
-przeglądarka obsługująca FLASH (nie jest priorytetem)

Przez kilka dni testowałem model Samsung UE55HU6900. Jednakże obraz z dekodera był żałosny! Reszta była zgodna z moimi oczekiwaniami.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4,5 x 5,5
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno na zachód, są rolety
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 40 Sony KDL EX700?
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? jakość obrazu/smart
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? naziemna TV
10.Jakie urządzenia ? dysk zewnętrzny 1 TB / PS3
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 4-6
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam porównania, ta, która jest lepsza
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale/filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? czasem
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? PS3 kilka razy w tygodniu
16.Preferencje co do marki ? Nie
17.Preferencje co do wielkości ? 47-55 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Maksymalnie 5000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak, ale nie mam porownaia - takie, jakie jest lepsze

Do tej pory wybrałem kilka modeli:
Sony KDL-50W829B
Panasonic TX-47-50AS650E
Toshiba 47-55L7453DG
Philips 47PFS7109

Interesują mnie głównie te modele, gdyż muszę zakupić w jednej z sieci (nie będę reklamował). Mogę przyjąć też propozycje marki Samsung, bądź LG.
Na Philipsa 55PFS7509 nie mogę za bardzo czekać, gdyż potrzebuję telewizor w tym tygodniu.

Dziękuję za pomoc i wszelkie uwagi.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Przesiadłem się własnie z SONY 40EX710 na Toshibę 47L7453 i mam już wiedzę jak to wygląda. Jeśli chodzi o SONY 50W829, czytałem wiele testów i oglądałem go w sklepie.

UWAGI DO SONY 50W829 w stosunku do TOSHIBY
Wady
- Możliwość cloudingu i to znaczna, W Toshibie brak.
- Nierównomierne podświetlenie matrycy. Niby to samo jak wyżej ale nie do
końca. W Tosgibie podświetlenie jest idealnie równe.
- Dużo gorsze kąty widzenia. W SONY już pod aktem 15-20% widać różnicę,
- Gorszy dźwięk. Toshiba ma doskonały dźwięk jak na LCD
- Gorsza paleta barw.
- Aktywne 3D, droższe okulary Pasywne 3D w Tośce jest wystarczająco dobre. Treści jest mało i jest to tylko dodatek.

Zalety.
- Lepszy kontrast i czerń,
- Lepsza obsługa multimediów,
- Mniej błędów w oprogramowaniu.

Pozostałe parametry są podobne. Jeśli patrzysz na wprost to SONY będzie b.dobrym wyborem pod warunkiem, że trafisz na egzemplarz z równomiernym podświetleniem. Zawsze 3 cale więcej. Dla mnie ważne były kąty i wielkość TV dlatego wybrałem 47 calową Tośkę. Wczoraj wieczorem oglądałem PROMETEUSZA w 3D i byłem zachwycony:)
 

Rafa1981

New member
Przesiadłem się własnie z SONY 40EX710 na Toshibę 47L7453 i mam już wiedzę jak to wygląda. Jeśli chodzi o SONY 50W829, czytałem wiele testów i oglądałem go w sklepie.

UWAGI DO SONY 50W829 w stosunku do TOSHIBY
Wady
- Możliwość cloudingu i to znaczna, W Toshibie brak.
- Nierównomierne podświetlenie matrycy. Niby to samo jak wyżej ale nie do
końca. W Tosgibie podświetlenie jest idealnie równe.
- Dużo 15-20% widać różnicę,
- Gorszy dźwięk. Toshiba ma doskonały dźwięk jak na LCD
- Gorsza paleta barw.
- Aktywne 3D, droższe okulary Pasywne 3D w Tośce jest wystarczająco dobre. Treści jest mało i jest to tylko dodatek.

Zalety.
- Lepszy kontrast i czerń,
- Lepsza obsługa multimediów,
- Mniej błędów w oprogramowaniu.

Pozostałe parametry są podobne. Jeśli patrzysz na wprost to SONY będzie b.dobrym wyborem pod warunkiem, że trafisz na egzemplarz z równomiernym podświetleniem. Zawsze 3 cale więcej. Dla mnie ważne były kąty i wielkość TV dlatego wybrałem 47 calową Tośkę. Wczoraj wieczorem oglądałem PROMETEUSZA w 3D i byłem zachwycony:)

Dziękuję za odpowiedź, a jak sprawa z przeglądarką? Jest FLASH?
I nagrywanie i odtwarzanie z USB?
Jak to lepsza czerń w SONY?
I co miałeś na myśli z błędami w oprogramowaniu?

I jak po przesiadce z EX710? Bo ja miałem 700, czy 710-więc powinienem mieć podobne wrażenia;)

Pozdrawiam
Rafa
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Po przesiadce z 40EX710 na Toshibę jestem zadowolony. Poprzedni TV gra dobrze i dalej służy synowi.

Toshiba nie obsługuje Flasha ale obsługuje HTML5 i ogólnie jest dobrze.
Nagrywanie na USB działa bez problemu. Odtwarzanie plików z USB i dysku jest też ok. Szwankuje jedynie czytanie napisów i nie wyłącza dysku po zakończeniu odtwarzania. Dysk dalej się kręci. Są to wady oprogramowania i mają zostać poprawione w aktualizacji. Nie można tez zmieniać proporcji obrazu przy odtwarzaniu z USB. W SONY można.

Lepsza czerń ? SONY ma inny typ matrycy z dużym kontrastem natywnym. Toshiba ma podrasowaną matrycę IPS i czerń też jest dobra ale kontrast jest gorszy. Przyznam, że nie zauważysz tego po zmianie z 40EX700.

Ogólna jakość obrazu jest lepsza w TOSHIBIE, a zwłaszcza poraża naturalność i szeroka paleta barw, prawie jak w plaźmie.

Ponadto równość podświetlenia matrycy i brak cloudingu, co w SONY jest widoczne, zwłaszcza wieczorem. Toshiba ma 8 strefowe tylne, a nie krawędziowe podświetlenie i to jest jej ogromna przewaga.

Jedyna zauważaną wadą jest niewielki banding, widoczny przy szybkich poziomych ruchach na jednolitych, dużych płaszczyznach i niewielki efekt DSE. Zależy to od jakości sygnału ale jest do przeżycia

No i dźwięk:) To jest naprawdę trudne do zrozumienia jak płaski TV może mieć taki dźwięk bez suba.
 

Pastusiak

New member
to ja standardowo wtrące model samsunga H6400 :bober: robię to ponieważ także rozważałem podane przez Ciebie modele a wybrałem właśnie koreańczyka ;) uznaje go za udany kompromis wszystkich tu wymienionych modeli (jakość odbioru, jakość wykonania, multimedialność, smart, cena)
 

SLAV7

New member
Bez reklam
SAMSUNG gra dobrze ale ja osobiście nie mam przekonania do marki. Wielu znajomych klnie na te TV,a ja też kupiłem model 22 cale, który miał być ekstra, a gra dużo gorzej od starszego PHILIPS-a. Jedyna zaletą jest dobry SMART.

Oglądałem H6400 i H6700 i jakość wykonania TV jest znacznie gorsza od TOŚKI. Obraz poza kontrastem jest też lepszy w TOŚCE o ile ktoś lubi naturalne kolory i pełną paletę barw. Tośka ma też,z idealne podświetlenie matrycy. Przynajmniej mój egzemplarz. Nie wiem jak wygląda w SAMIE kwestia bandingu bo tutaj Tośka trochę kuleje.

Multimedia w TOŚCE tez działają dobrze i szybko. Skalowanie obrazu jest bardzo dobre i można uzuskać dobry obraz bez efektu "teatru".

Może Tośka ma mniej widżetów ale to dla mnie nie jest problemem.

Nie piszę o dźwięku bo to zupełnie inna liga.

Dla mnie TOŚKA jest lepszym wyborem i jest to oczywiście opinia nieco subiektywna. Nie oznacza to oczywiście, że SAM jest gorszy. Testy tego modelu wskazują, że to dobry TV za te pieniądze i z tym w 100% się zgadzam.
 

Pastusiak

New member
Często liczy się tzw pierwsze wrażenie. Akurat samsungi w trybie sklepowym ustawione są przerażająco ;) po odpowiednim ustawieniu kolory, kontrast, paleta barw, biel, wszystko jest na bardzo wysokim poziomie, na prawdę. Mówiąc multimedialność mam na myśli to, że wszelka wymiana DLNA, mobile, USB odbywa się bezproblemowo i czyta wszystko co mu zapodasz z wszystkimi napisami itd. No tutaj tak jest i sory ale wiem , że w tośce nie ;) nie ukrywam, że to było główne ale przez które zdecydowałem się na h6400. Skalowanie też jest super, w końcu odbieram tv z dvbt więc nie zniósłbym tego w innym wypadku ;). Z czym mogę się zgodzić to z tym, że TV ma lepsze podświetlenie i trudno zeby nie miał mając lokalne wygaszanie i podświetlenie "od tyłu" :D Generalnie jestem zdania, że jak brać to Albo H6400 albo l7453 (w budżetówce) choć mi osobiście bardziej pasają zalety tego pierwszego ;) na prawdę warto go mieć na uwadze, tegoroczny sam to na prawdę inne telewizory :bober:
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Najważniejsze, że jesteś zadowolony ze swojego wyboru tak jak ja ze swojego. Tylko to się liczy.

Zapewne znajdzie się wielu, którzy stwierdzą, ze żaden z nich nie gra lepiej od ich PHILA czy SONY.

I takie jest prawo buszu :)
 

Rafa1981

New member
Ciekawe spostrzeżenia. Dla mnie bardzo ważne jest skalowanie obrazu z SD, ostrość, czerń oraz input lag.
Pytanie co do tośki-czy jest możliwość nagrywania na HDD innego programu niż oglądamy?
Bo w Samsungu UE55HU6900 była taka możliwość.'
Na plus Sony dodałbym możliwość wykupienia 5 letniej gwarancji oraz to, że ma 50 cali.
Philips za to, że ma Ambilight-a to mnie kręci na maksa, boję się powolnego menu.
Budżet to 5 tyś, więc poszukuję coś co naprawdę będzie dawało obraz jak żyleta i wystarczy na długo;)

Pytanie-jakie testy przeprowadzić na TV? Co zgrać na pendriva i puścić w sklepie?
Może skuszę się do czegoś od Kikiego-jak coś zaproponuje;) (ale budżet spada wtedy znacznie-raty).


Pozdrawiam
Rafa
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nagrywanie innego programu niż oglądamy jest możliwe gry
a) mamy podwójny tuner (a to nielicze tv na rynku, praktycznie nie w tym budżecie)
b) mamy dwa tunery i dwa źródła - wtedy można np. jednocześnie oglądać kablówkę i nagrywać satelitę.
Na pendrive warto zgrać własnie zdjęcia, można jakieś materiały testowe typu filmy, żeby nie tylko idealny obraz z bluraya leciał na tv.
 

Rafa1981

New member
Nagrywanie innego programu niż oglądamy jest możliwe gry
a) mamy podwójny tuner (a to nielicze tv na rynku, praktycznie nie w tym budżecie)
b) mamy dwa tunery i dwa źródła - wtedy można np. jednocześnie oglądać kablówkę i nagrywać satelitę.
Na pendrive warto zgrać własnie zdjęcia, można jakieś materiały testowe typu filmy, żeby nie tylko idealny obraz z bluraya leciał na tv.

Słyszałem,że nagrywając na dysk nie obejrzę nagranego materiału na innym TV:shock:...czy to prawda?

Zastanawia mnie też, czy w odległości 3,5 m-bo tyle mam od TV będę narzekał na skalowanie w SD przy 47-50-55 calach?
Bo testując wspomnianego TV Samsunga wyglądało to jakby włączył C64;)

I czy warto iść w 55 cali przy SD?

Pozdr
Rafa
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Oglądam TV z odległości 3,5 m i mam TOSHIBĘ 47L7453. Sygnał SD przy dobrym BITRATE jest b.dobry. Przy nadawanym np. prze UPC. niektóre programy wyglądają fatalnie. To nie nie jest wina TV bo filmy z USB o wielkości ok. 1,4 GB wyglądają świetnie.

Tak więc przy 55 calach będzie tylko gorzej, a na TV 4K nie da się tego oglądać. Do 4K musisz mieć sygnał co najmniej o rozdzielczości 720 z dobrym bitrate. Inaczej to porażka.
 

Rafa1981

New member
Wczoraj testowałem wszystkie cztery sztuki w w RTV euro agd.
Panasonic oraz Sony odpadły w przedbiegach!
Sony bardzoooo wolno przeglądał dysk zewn 1TB. Do tego nie ma możliwości przeglądania katalogów. Wyświetlały się wszystkie zdjęcia.
Panasonic zdecydowanie szybciej, ale ten sam problem
Toshiba ma ogromne problemy z jakością odtwarzanych plików z dysku.
Philips-nie znalazłem minusów.

Obraz we wszystkich dla mnie wyglądał podobnie na SD-najgorzej Panas. Na równym poziomie reszta.
Menu w Philipsie powolne.

Może poczekam na 7509...

Pozdr
Rafa
 

Rafa1981

New member
Zamówiłem Philipsa 47PFS7509, ale mam wątpliwości.
Zacząłem czytać o innych TV i już mam mętlik.
Bardzo chciałbym,aby obraz był naprawdę dobry.
Z tego co czytam to niby wszystkie TV mają wady i zalety.
Chyba, że plazma? Tylko cena jest bardzo wysoka.
Np. Panas 50VT60-czy to będzie lepszy wybór niż wszystkie inne?


Pozdr
Rafa
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Może zdążysz jeszcze załapać się na plazmą PANASA 50GT60. Jest świetna.
Ja mam TOSHIBE 47L7453 i poza DSE jestem zadowolony. Trudno porównać to do plazmy ale jak na LCD daje radę. Ten PHIL jest moim zdaniem za drogi jak na swoje możliwości.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Rafa
wszelkie wątpliwości można miec mając przynajmniej dwa TV w domu podłączone do tego samego sygnału itp
w Twoim przypadku jestem więcej niz pewny że będziesz mega zadowolony z TV
Po prostu przestań czytać testy bo tam ludzie nie opisują danego TV tylko porównują go do innych czego Ty osobiście nigdy nie zrobisz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Miałem w domu Plazmy Pioneera, Plazmy Samsunga, Plazmy Panasonica .Mam TV Sharpa LE 857 i Philipsa 55PF7108 i jestem bardzo zadowolony,
 

Rafa1981

New member
No to czekam na Philipsa, szkoda,że opóźnione zamówienie na 11-ale ma być gift;)
A Kiki wybił mi z głowy plazmę-powidoki.

Pozdr
Rafa
 
Do góry