TV do 4500 zł - pomoc w wyborze

maniujordan23

New member
Witam
Chciałbym kupić w najbliższym czasie Tv - no i jak to zazwyczaj bywa chciałbym się poradzić kogoś kto ma pojęcie o tym. Założyłem nowy temat ponieważ każdy użytkownik, ma inne wymagania.
Mam na to przeznaczone max 4500 zł (tylko proszę nie piszcie mi dołóż sobie ileś tam i kup lepszy bo ta kasa to już max moich możliwości)
Będę go używał do:
- codziennego glądania TV(na razie mam zwykły tuner Cyfry, ale po zakupie TV zmienię na HD)
- oglądania filmów z komputera, laptopa - w przyszłości z jakiegoś zestawu kina domowego
- grania w gry z XBoxa i z komputera
- przeglądania zdjęć i filmów z kamery
Czyli jednym słowem chyba do wszystkiego :)

Interesują mnie TV o przekątnej min.40" a max 42", oczywiście z Full HD.
Nie wiem czy za tą kasę dostanę jakiś rozsądny TV w technologii LED...?

Bardzo proszę o pomoc ponieważ na rynku jest tyle tego, że naprawdę ciężko się w tym wszystkim połapać. Nie wiem który producent robi najlepsze matryce itd,itp.
 

martinezkmicic

New member
Sharp 40le700

Moja propozycja to sharp 40le700 mam i jestem bardzo zadowolony. Ten sharp ma całkowite podświetlanie ledowe także (oczywiście jest to moje zdanie) jest bardzo w porządku głęboka czerń i kolory po dokonaniu odpowiedniego ustawienia poprostu super. Jeszcze nie próbowalem w hd a już jestem zachwucony tym telewizorkiem. Myślę że w kwocie jaką masz spokojnie się zmieścisz(jeżeli będziesz kupował w necie rzecz jasna).
 

maniujordan23

New member
Ciekawa propozycja - cały czas się zastanawiałem nad tym producentem czy dorównuje jakością Samsungowi, Sony, Panasonicowi - chciałbym poznać opinię reszty użytkowników.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
już chyba pisałem
Jeśli masz wątpliwości poproś o prezentacje w domu :
JVC 42DV1
Toshiba 42 XV 635
Sharp 40 LX 700
 

maniujordan23

New member
Niestety prezentacja nie wchodzi w grę - mieszkam w Londynie.
Na razie z kilku godzin spędzonych na różnych forach moim faworytem jest Sony KDL-40Z5500 (cena na allegro to ok 4300zł) oraz KDL-40W5500(cena na allegro to ok 3000zł) - czy macie jakieś inne alternatywy?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zostaję przy swojej ofercie. tam też dostaniesz w dobrych cenach. I lepiej skalują obraz.
Oczywiście wybór należy do Ciebie.
 

maniujordan23

New member
Mógłbyś mi wytłumaczyć o co chodzi w tym skalowaniu obrazu?
Trzeba to robić w każdym TV? Czy ma to zrobić dostawca czy ja w swoim zakresie? I co to dokładnie daje?
 

maniujordan23

New member
Po kilku dniach czytania i porównywania jestem zdecydowany zakupić Sony - tylko teraz mam dylemat 40Z4500 czy 40Z5500 czy 40W5500 :confused:
Cechy wspólne:
- tryb 200Hz, W5500 "tylko" 100Hz
- podświetlenie WCG-CCFL, W5500 tylko CCFL
- DVB-T
- zgodność DLNA
- 5 lat gwarancji

Co je różni?
- BE2 vs BE3 - w moim przypadku czyli sporo kanałów SD dość ważny czynnik
- dźwięk w starszym modelu ponoć lepszy (niby w specyfikacji o 2W głośniejszy jest nowsze modele i posiada wzmacniacz cyfrowy, ale może w tym przypadku jakość bierze górę nad ilością W:confused:)
- jakość obrazu 80,000:1 vs 100,000:1 vs 100,000:1
- no i oczywiście cena :angry: (seria Z: 3600zł vs 4500zł, seia W: 3200zł na allegro)

Dużą wg. mnie wadą tych modeli jest brak obsługi popularnych formatów plików wideo(XVid,mkv itd.), ponieważ będę tego używał bardzo często, ale z tym sobie poradzę ;)

Byłem ostatnio u kolegi i on ma Samsunga LE40A786 (LED,2,000,000:1) - muszę przyznać, że naprawdę fajny TV, cena również rozsądna(3900zł), super noty w różnych testach - czy te TV są porównywalne ze sobą klasą?

Wiem, że podobne problemy były poruszane już na tym forum, ale mimo wszystko chciałbym poznać opinię użytkowników którzy mają i mieli styczność z tymi modelami na dzień dzisiejszy.
 
Do góry