TV do 4000

grab

New member
Witam,
Proszę o pomoc w wyborze TV. Planowany zakup w przeciągu tygodnia. Zależy mi na dobrym obrazie i dźwięku oraz dodatkach dlatego zastanawiam się nad android TV.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost i lekko bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? raczej stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? od południa bezpośrednio na tv. Ale są rolety..
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Sharp LC26P55E
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart TV, Wifi, DLNA
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? NC+
10.Jakie urządzenia ? xbox360 / pendrive/ dysk zewnętrzny
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4h-6h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy,sport,wszystko
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak - głównie YT
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak
16.Preferencje co do marki ? Philips, Sony, Panasonic
17.Preferencje co do wielkości ? 47" - 55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolne menu, piksele, lag, kiepski dźwięk
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? pół na pół
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak

Moje typy to Philips 47PFS7509, Philips 50PFH6550, Sony 50W756C,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś i ze względu na jakość i wyposażenie oraz odległość - to Philips 50pfh 6550
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No proszę Cię .
Przecież rozmawiamy o jakości obrazu i o możliwościach .
Jak siedzisz nawet z dużego boku to i tak tego nie widzisz.
A to co idziesz i to co przynosi radość zostaje na stałe .
 

grab

New member
Zgadzam się, że obraz i możliwości są najważniejsze. Po prostu chciałem wiedzieć z czego wynika taka grubość. W serii 6400 Philipsa jest podobnie. Natomiast 7600 jest mega cienki. Telewizor będzie stał w takim miejscu, że ta grubość będzie się rzucała w oczy. Mimo wszystko chyba się skuszę.
 

jarek9306

New member
dzisiaj oglądałem tego philipsa android pracuje tam chyba w 720p (interfejs jest pixelowaty...) ramka na dole gibała się odłaziła bez trudu... i ten obraz dobry ale bez szału. Świetny pilot i abii! Bardziej bym się zastanawiał nad 50w755c
 

grab

New member
Z tego co czytałem to w Soniaku interfejs też jest w 720p. Co do jakości wykonania się nie wypowiem. Jutro sprawdzę w sklepie.
 

grab

New member
Faktycznie interfejs w sony ładniejszy. Wykonanie samego tv też na korzyść sony. Ale kupiony PHILIPS. Pierwsze wrażenia mieszane. Według mnie tv działa dość szybko, jeszcze się nie zawiesił :). Obraz ok,ale na zwykłych kanałach typu tvp 1, tvn z NC+ szału nie ma. Pewnie to kwestia ustawień. No i występuje efekt teatru, którego nie umiem się pozbyć.
Może ktoś pomoże z ustawieniami.
 

grab

New member
Philips to był mój pierwszy typ. Wyszedłem z założenia, że to już druga seria telewizorów z andkiem od Philipsa i są bardziej dopracowane od Sony. Nowszy android. Aplikacje można instalować w pamięci zew. a w Sony nie. Ponadto jest ich więcej (tych dedykowanych od philipsa). Ambilight - super sprawa. 3D - wiem, że rzadko się korzysta ale jest, a w Sony 755 nie.
Jak na razie jestem zadowolony z zakupu. Wszystko chodzi płynnie, nie zacina się chociaż nie jest to komputer i aplikacje nie będą ładowały się błyskawicznie. Kilka razy miałem problem z dźwiękiem. Po włączeniu dekodera NC+ brak dźwięku. Konieczne było ponowne włączenie tv.
Obraz bardzo dobry ale dużo zależy od jakości sygnału. Ciągle jeszcze testuję, sprawdzam różne funkcje i ustawienia.
 
Do góry