Tv do 3500 zł - sony vs panas vs lg

JoY RidE

New member
Witam wszystkich!
Niestety muszę kupić kolejny telewizor w rozmiarze od 49 do 60 cali i proszę o pomoc
Wybór jest między:
SONY LED KD-49XH8505
PANASONIC TX-58HX810E/820E/830E (ktoś wie na czym polega różnica poza nazewnictwem?)
LG jakieś nano coś tam ;) Nie mam zielonego pojęcia jakie LG w każdym razie do 3500 zł - trochę się obawiam wypaleń matrycy lub nierównomiernego świecenia podczas oglądania tv przy zgaszonym świetle.

Tv będzie oglądane z różnych odległości i kątów, ale najczęściej na wprost i wieczorami. Będą oglądane seriale, filmy, sport.
 

Petru23

Banned
Panas. Różnica wynika z koloru i rodzaju stopki, pierwotnej dystrybucji. Bierzesz tak naprawdę tańszy. Hx800 nie ma chyba pip i czegoś tam, ale to jakaś pierdoła. Pozostałe, czyli 810,20,30 to to samo. Bardzo dobry TV ale kąty widzenia mizerne. Miałem gx, tożsamy model rok starszy.

Sony jest zrecenzowany ma geex. Wali troszkę czerwienią. Ogólnie... Lepiej xh80 na jasnym ips moim zdaniem, bo po wyjęciu z pudła kolory są ok. Na 85 trzeba się sporo pobawić a i tak zgłaszają jednak zbyt przesycona czerwień. Podobno jest to wynik zastosowanego nowego rodzaju fosforu. Na geex sobie doczytasz.
120hz jedynie przy natywnych aplikacjach.
49xh80 - krawędziowe, 55xh80 direct Led.

LG sobie odpuść w tym zestawieniu.

Jak z różnych kątów to prędzej to IPS. Sony albo dorzuć 200-300zl do Panasonic 49hx940, którego właśnie testuje.
Jeśli źródłem będzie zwykła telewizja to sony xh80 lub drożej - panas hx940.
 
Ostatnia edycja:

JoY RidE

New member
No właśnie ten Panas hx940 przewyższa budżet więc opada. Sony xh80? A dokładnie model KD55XH8096?
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Tak, xh8096 czy jakaś tam inna końcówka xh80xx. Ew xh81. Dwie ostatnie cyfry stanowią o kolorze ramki i możliwości rozstawu stopek. Reszta to samo. 81 z jakiegoś powodu oddzielili od linii xh80 o dostoekny jest nie we wszystkich rozmiarach.

Ja xh940 wyrwałem za 3650zl w zeszłym tygodniu.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG Nano cell z kropkami kwantowymi się nie wypala bo to LCD
Do Twoich potrzeb brałbym :
- LG 55 Nano 913
- Philips 58PUS8535
- Oled 55X98
- TCL 55C815 ( najlepszy telewizor w Europie LCD w klasie cena do jakości ( Eisa Best Buy )
- Sony 55Xh90
Masz specjalną ofertę dla niebieskich i z pakietem.
 

sker94

New member
Tak, xh8096 czy jakaś tam inna końcówka xh80xx. Ew xh81. Dwie ostatnie cyfry stanowią o kolorze ramki i możliwości rozstawu stopek. Reszta to samo. 81 z jakiegoś powodu oddzielili od linii xh80 o dostoekny jest nie we wszystkich rozmiarach.

Ja xh940 wyrwałem za 3650zl w zeszłym tygodniu.

@Petru23 Orientujesz się, czy 8196 od 8096 różni się czymś więcej niż rozstaw stopek?
Chcę kupić 8096 ale nie wszędzie jest dostępny a mam kolegę w jednej z sieci i tam mają 8196 i nie wiem, czy to ten sam TV.
 

Petru23

Banned
Stopki i ramka chyba. Masz 81 w cenie to bierz. Różnić nie ma żadnych technicznych, przynajmniej tak twierdzi prasa i dokumentacja.
 
Do góry