TV do 2500 zł

demios

New member
Witam Serdecznie.
Proszę o pomoc w wyborze telewizora.

Odległość od ekranu- 3,5 m
Pomieszczenie - mocno zaciemniona sypialnia
Preferowana wielkość ekranu - 50"
Oglądam głównie wieczorkiem w 80% cyfrowy polsat z kanałami HD
czasami pewnie jakiś film blu-ray.
Nie mam preferencji co do marki zależy mi natomiast na raczej stonowanym i nie za bardzo
męczącym oczy obrazie.

Po kilkudniowej lekturze forum nie wiem czy słusznie ale wytypowałem LG50PV350.
Zainteresował mnie też model 3D LG50PZ250 - mógłbym ewentualnie dorzucić te 4 stówki gdyby było warto, ale nie za bardzo znalazłem jakiekolwiek opinie o tym modelu.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i porady.
 

demios

New member
Też wychodzę z takiego założenia, niestety nie znalazłem oceny tego LG50PZ250 a nie chciałbym kupować w ciemno.
LG50PV350 to następca PK350, który miał przyzwoite oceny w tej klasie cenowej więc co do tego modelu jest jakieś odniesienie.
Czy ktoś mógłby coś więcej powiedzieć na temat tego 3D PZ250...
Oczywiście mile widziane również opinie o 50PV350
 

Hillel

New member
Kupiłem 50PV350 parę tygodni temu głównie ze względu na niską cenę i pozytywne opinie. I nie żałuję :). Przesiadałem się bezpośrednio z CRT, więc nie porównam go z innymi plazmami, ale mogę z czystym sumieniem go polecić. Sprzęt generalnie pozbawiony jest jakiś ukrytych wad - nic nie buczy, kolory i przejścia tonalne są ok.
Ludzie narzekają na szarą biel, ale powiem szczerze nie zauważam tego. w warunkach domowych biel jest jak najbardziej biała :). Podejrzewam że może tu chodzić o to że poziomy bieli są różne w zależności od trybu (film, gra itp) i np w trybie film obraz jest zawsze przygaszony niezależnie od ustawien kontrastu i jasności (za to doskonale nadaje się do wieczornego seansu)
Do dużych plusów zaliczam świetny odtwarzacz multimedialny. do tej pory odtworzył wszystko co mu zapodałem - mkv, m2ts(po zmianie rozszerzenia :)) mk4, avi. Jedynie napisy wymagają jedynie czasami konwersji.
Jak dla mnie jedyny poważy minus to tylko dwa wejścia hdmi :(
 

demios

New member
Tego LG 50PW450 HD READY widziałem w sklepie, sprzedawca go nawet chwalił.
Przy oglądaniu SD nie będzie w zasadzie różnicy w jakości obrazu, ale powiedzcie tak z doświadczenia, gdy puszcze film z blu-raya czy różnica będzie bardzo widoczna?
Zastanawiam się cały czas czy pozostać przy wyborze PV350 czy jednak 3D.
Na niekorzyść 3D nas pewno to że noszę okulary więc na pewno będzie jakiś dyskomfort...
Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasowe porady
 

mart3112

New member
Co do 3D trzeba się zastanowić czy warto więcej płacić za tv, zwłaszcza gdy po dłuższym oglądaniu niektórych boli głowa czy oczy. Najlepiej pójść do kogoś co ma 3d i pooglądać z 2h i zadać sobie pytanie na ile to jest dla mnie uciążliwe i czy będę z tego korzystać.
 

demios

New member
Myślę, że jednak mimo wszystko wybiorę 3D. Nie ma jakiejś dramatycznej różnicy w cenie a zawsze warto być w miarę na czasie. A ponieważ wpadły dodatkowe pieniążki, chyba zdecyduję się na LG 50PZ570. Poczekam tylko na większą dostępność i spadek ceny...
 

lordvex

New member
też zastanawiam się nad tym modelem LG

jak ma się jakość obrazu w LG do plazm Panasonica? Jestem gotowy dać 400zł więcej za lepszą jakość zamiast 3D.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bardzo dobra decyzja. Ja bym dołożył.
Wg mnie mają lepszą czerń, a co za tym idzie większą głębię obrazu.
 

timonek

Member
Bez reklam
Nie zakładałem nowego tematu na jedno pytanie więc się tu podepne, mam pytanie do ciebie kiki kiedy i czy wogole będzie test jakiejs plazmy lg pt353 lub pv350
 
Do góry